Stacjonarne waporyzatory cieszą się ogromną popularnością wśród osób, które korzystają z inhalacji w domowym zaciszu. Nowoczesne urządzenia tego typu dają bardzo wiele możliwości, a dzięki wymiennym akcesoriom ich trwałość jest o wiele większa niż w przypadku modeli przenośnych. Na jakie elementy warto zwracać szczególną uwagę wybierając stacjonarne urządzenia do waporyzacji?

Reduktory pojemności komory na susz i sitka

waporizer Volcano

Bardzo dużą popularnością wśród miłośników stacjonarnych urządzeń cieszy się vaporizer Volcano – to inhalator pochodzący od bardzo dobrego producenta. Niezależnie jednak od tego, czy wybierzemy to urządzenie, czy zdecydujemy się na inny model, powinniśmy regularnie wymieniać sitka oraz reduktory pojemności komory na susz. To właśnie w tym elemencie znajduje się lecznicza marihuana czy inne zioła, które podczas podgrzewania produkują zdrowe opary. Zaleca się, aby akcesoria pochodziły od tego samego producenta co urządzenie. W ten sposób wszystkie części będą do siebie idealnie dopasowane, co poprawi jakość waporyzacji.

Mieszadła, lejki do waporyzatorów stacjonarnych

Wszystkie te akcesoria są dodatkiem tylko do niektórych modeli urządzeń do inhalacji. Wśród szerokiej oferty producentów możemy wyróżnić vaporizery stacjonarne, w których użytkownik ma możliwość mieszania znajdujących się w komorze ziół. Wybierając mieszadełko, warto zdecydować się na zakup takiego wykonanego ze szkła laboratoryjnego, ponieważ charakteryzuje się odpornością na wysoką temperaturę. Kolejnym zasługującym na uwagę gadżetem jest lejek, który ułatwia napełnianie komory suszem lub olejkiem.

Balony oraz bubblery do dodatkowej filtracji wodnej

waporyzator

Zamiennikiem dla popularnie wykorzystywanych węży są balony. Gromadzi się w nich wytwarzane przez waporyzator opary, a następnie odłącza i w miejscu przyłączenia instaluje ustnik. To rozwiązanie pozwala na schłodzenie substancji przed wdychaniem oraz daje możliwość inhalacji właściwie w dowolnym miejscu. Niektóre waporyzatory charakteryzują się taką budową, że można zastosować w nich bubblery – znajdująca się w nich woda ochładza oraz dodatkowo oczyszcza opary, co jest cenione przez wielu miłośników inhalacji.

Akcesoria do waporyzatorów dzielą się na te niezbędne do sprawnego działania urządzenia stacjonarnego i te, które poprawiają jakość oraz wygodę inhalowania się oparami leczniczej marihuany czy ziół. Niezależnie jednak od tego, jakich elementów poszukujemy, warto skorzystać z oferty sprawdzonych producentów. Dobrą alternatywą dla klasycznych zakupów są sklepy internetowe, w których można znaleźć wszystko, czego potrzebujemy.