Arizer Solo 3 - jaki jest najnowszy model od Arizera?

Arizer Solo 3: najnowszy i najlepszy waporyzator do suchych ziół firmy Arizer?

Arizer wreszcie wprowadził na rynek swój najbardziej oczekiwany waporyzator przenośny, Arizer Solo 3. Arizer to kanadyjska firma, która od 2005 roku słynie z produkcji wysokiej jakości waporyzatorów przenośnych i stacjonarnych. Arizer Solo 3 obiecuje kontynuować dziedzictwo swoich poprzedników, znanych z niezawodności i najwyższej jakości pary.
Nowy Solo 3 został zaprojektowany tak, aby był łatwy w obsłudze i posiada kilka nowych funkcji, które powinny być przydatne dla każdego, niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz przygodę z wapowaniem, czy jesteś już zaawansowanym użytkownikiem.
Arizer Solo 3 jest świadectwem tego, jak rozwinęły się modele przenośne od powstania pierwszego modelu Solo. Solo 3 wyposażony został tym razem w kolorowy wyświetlacz i wieloprzyciskowy interfejs z Solo 2, ale wprowadza kilka fajnych ulepszeń. Wyświetlacz posiada teraz funkcję blokady, która zapewnia bezpieczeństwo i zapobiega przypadkowemu włączeniu podczas przenoszenia w kieszeni czy plecaku


Jak używać Arizer Solo 3:

Krok 1: Przygotuj zioła które chcesz waporyzować.
Krok 2: Napełnij komorę w szklanym ustniku. Do wyboru mamy ustniki z komorą standardową oraz ustniki XL z dwa razy większą komorą niż standarowo.
Krok 3: Włącz Solo 3. Odwróć go do góry nogami i napełniony ziołem ustnik. Następnie naciśnij i przytrzymaj środkowy przycisk, aż zobaczysz trzy kropki. Puść i naciśnij jeszcze kilka przycisków zgodnie z instrukcją to kod do odblokowania, który dla łatwego zapamiętania wygrawerowany jest od spod urządzenia.
Krok 4: Ustaw temperaturę. Naciśnij ponownie środkowy przycisk, wybierz poziom grzania za pomocą strzałek, a następnie naciśnij środkowy przycisk jeszcze raz, aby rozpocząć ogrzewanie.
Krok 5: Poczekaj, aż waporyzator się nagrzeje. Obserwuj, jak pasek postępu się zapełnia, a kiedy będzie gotowy, możesz przystąpić do wapowania.
Krok 6: Gdy waporyzator się nagrzeje, weź powolny i długi wdech i delektuj się parą.


Jakość pary

Jakość pary w Arizer Solo 3 jest naprawdę imponująca. W porównaniu do poprzednich modeli, Solo 2 Max i Air Max, Solo 3 ma lepszy przepływ powietrza, co czyni go najpotężniejszą jednostką, jaką Arizer wypuścił do tej pory. Może nie jest tak dobry jak modele czysto konwekcyjne, jak np. TinyMight 2, ale stanowi znaczną poprawę w porównaniu ze starszymi modelami.
Niesamowitą jakość pary w Solo 3 można częściowo przypisać nowej, ulepszonej hybrydowej komorze grzewczej. Pomieści prawie dwukrotnie więcej ziół niż inne przenośne urządzenia Arizer, co oznacza, że ​​możesz waporyzować więcej na raz. To nie tylko wytworzy więcej pary, ale także wydłuży sesję. Wadą jest to, że szybciej zużywa baterię, ale jeśli cenimy gęstą parę i dłuższe sesje, to warto.
Przywiązanie firmy Arizer do stosowania wysokiej jakości materiałów jest widoczne w Solo 3. Zamiast używać silikonu i tworzyw sztucznych w ścieżce pary, firma wybrała szkło, ceramikę i metal, co poprawia smak pary, zwłaszcza gdy używasz wysoce aromatycznych ziół z dużą ilością terpenów.


Jakość wykonania Arizer Solo 3

Arizer Solo 3 to dobrze zbudowany waporyzator, który świadczy o zaangażowaniu firmy w jego jakość i trwałość. Mocna konstrukcja sprawia, że ​​jest solidny i wytrzymały. Solo 3 jest nieco większy niż modele z serii Solo 2, chociaż zachowuje ten stam styl. Arizer znany jest z doskonałej inżynierii mechanicznej, a Solo 3 jest wynikiem lat udoskonaleń. Jest wyposażony w większą szklaną komorę (szklany ustik XL), która pozwala na użycie większej ilości ziół. Konstrukcja szklanej tuby XL została zoptymalizowana z pięcioma otworami na środku dna, aby poprawić przepływ powietrza, co jest istotne przy stosowaniu większej ilości ziół.
Arizer Solo 3 posiada unowocześniony system operacyjny z kolorowym wyświetlaczem. Ułatwia to przeglądanie i dostosowywanie ustawień, poprawiając ogólne wrażenia użytkownika. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli szukasz długotrwałego waporyzatora zapewniającego świetne wrażenia, zdecydowanie warto rozważyć Arizer Solo 3.


Elastyczność temperatur

Solo 3 umożliwia regulację temperatury w małych krokach co 1 lub 10 stopni. Można też skorzystać z jednego z trzech ustawień wstępnych, aby szybko i łatwo zmienić temperaturę. Całkowity zakres temperatur jest dość szeroki: 180°C do 220° Celsjusza lub 356 do 428 Fahrenheita.


Arizer Solo 3 jako waporyzator przenośny

Jak na waporyzatora przenośny to Arizer Solo 3 jest nieco duży. Podobnie jak Solo i Solo 2 są to świetne urządzenia, ale niezbyt przyjazne aby zabrać je na zewnątrz, ze względu na szklany wystający ustnik jak i ogólny rozmiar. Jeśli wybierasz się w spokojne miejsce, np. do znajomego, musisz zapakować go do etui, aby był bezpieczny. Natomiast używanie go w biegu i na świeżym powietrzu, nie jest najwygodniejszym rozwiazaniem.
Solo 3 to raczej waporyzator do użytku domowego. Jest idealny do relaksu w domu i maksymalnego wykorzystania potencjały waporyzowanych ziół. Chociaż nie jest to najbardziej przenośne urządzenie na rynku, nie wydaje się, żeby w jakikolwiek sposób zostało do tego stworzone. Ludzie w Arizer wykonali świetną robotę, tworząc to urządzenie o dużej mocy i skupieniu na wysokiej jakości parze. Niektórzy producenci decydują się na produkcję urządzeń skupiających się na wygodzie i przenośności, ale ostatecznie zależy to od konkretnych preferencji użytkownika. W końcu coś za coś.
Jeśli chodzi o dyskrecję, Solo 3 nie jest dyskretny. Jest dość duży, a szklany ustnik, chociaż działa świetnie, to po kilku sesjach, już może się mocno zabrudzić. Niektórzy ludzie wolą przyciemniane szkło, aby uzyskać czystszy i dyskretniejszy wygląd.
Jeśli więc waporyzujesz głównie w domu i szukasz urządzenia, które stawia przede wszystkim na jakość pary, Solo 3 będzie doskonałym wyborem. Pamiętaj tylko, że nie jest to rodzaj waporyzatora, który wsuwasz do kieszeni, wychodząc z domu.


Żywotność baterii

Wyjątkową cechą Arizera Solo 3 jest żywotność baterii, która zapewnia wystarczającą moc, aby móc wapować bez konieczności częstego ładowania. Urządzenie utrzymuje swoją wytrzymałość nawet przy dwukrotnie większej komorze grzewczej niż jego poprzednicy, co jest nie lada osiągnięciem.
Dzięki ładowaniu przez USB-C Solo umożliwia szybkie i łatwe ładowanie. Ponadto mamy możliwość używania urządzenia podczas jego ładowania co jest dodatkowym atutem.
Arizer obiecuje do 3 godzin ciągłego użytkowania w trybie sesyjnym i ponad 100 buchów na żądanie na jednym ładowaniu. Chociaż liczby te robią wrażenie, można je najlepiej osiągnąć przy niższych ustawieniach temperatury. Jednak nawet przy bardziej intensywnym użytkowaniu żywotność baterii Solo 3 nie rozczarowuje, co czyni go niezawodnym wyborem do użytku domowego, gdzie kluczowa jest moc i wydajność.


Obłsuga Arizer Solo 3

Przyzwyczajenie się do Solo 3 wymaga trochę wprawy, ale gdy już to opanujesz, będzie to łatwe i intuicyjne. Interfejs może być nieco skomplikowany i rozpoczęcie pracy może zająć więcej czasu, niż byś chciał.

Dostępne są tutaj dwa tryby pracy. Pierwszy tryb to tryb na żądanie (tzw. on-demand) z 5 różnymi poziomami ogrzewania w zakresie od 180°C do 220°C lub od 356 do 428 Fahrenheita. A dzięki trybowi sesyjnemu (Session Mode) możesz cieszyć się dłuższą sesją w dowolnie ustawionych przez siebie temperaturach.

 

Czyszczenie

Czyszczenie jest również w miarę łatwe. Elementy szklane najłatwiej jest wyczyścić w alkoholu izopropylowym. Natomiast metalową komorę wewnątrz urządzenia można przetrzeć wacikiem nasączonym ISO aby pozbyć się resztek ziół i rozpuścić żywicę przyklejoną do dna komory.


Podsumowanie

Więc tak, Solo 3 jest całkiem solidny. Jeśli spodobał Ci się Solo 2 i masz trochę dodatkowej gotówki, Solo 3 to niezły krok naprzód. To jak Solo 2, ale z nieco większą mocą. A jeśli dopiero zaczynasz przygodę z Arizerem, Solo 3 będzie dobrym wyborem aby zacząć na jak najlepszym poziomie. Nie jest najtańszy, ale jest to sprzęt z najwyższej półki.