Novae – konwekcyjny, przenośny waporyzator od Topbond.

 

Novae to prosty waporyzator przenośny o dość małych gabarytach i łatwej obsłudze. Co należy podkreślić, jest to waporyzator, który posiada ogrzewanie konwekcyjne (susz podgrzewany jest strumieniem gorącego powietrza). Przedkłada się to oczywiście na bardzo dobrej jakości parę. Dodatkowym atutem tego modelu jest wymienny akumulator, popularne ogniwo typu 18650 o pojemności 2200mAh.

Novae jest to chyba pierwszy model konwekcyjny od firmy Topbond. Waporyzator jak na urządzenie ze średniej półki, jest zaskakująco dobrze wykonane i nieźle leży w dłoni. Obudowa jest metalowa w kolorze czarnym, na której widnieją diody LED w ilości 5 sztuk oraz główny i jedyny przycisk do sterowania waporyzatorem. Nic tu nie trzeszczy a użyte materiały są bardzo dobrej jakości. Standardowo portem do ładowania akumulatora jest zwyczajny i popularny port microUSB. Dzięki niemu możemy ładować akumulator, wewnątrz urządzenia. Jeżeli jesteśmy w posiadaniu zewnętrznej ładowarki dla ogniw 18650 to bez problemu możemy z niej także korzystać. Akumulator jaki producent daje nam w zestawie jest to ogniwo firmy Samsung o oznaczeniu INR18650-25R i pojemności 2200mAh. Nic nie stoi na przeszkodzie aby dokupić inne ogniwo 18650 o większej pojemności, nasze urządzenie będzie działać wtedy dłużej. Aby wyciągnąć akumulator wystarczy zwolnić klapkę która znajduje się od spodniej części vaporizera. 3 kolory diody LED wskazują poziom naładowania. Kolor czerwony informuje o konieczności naładowania urządzenia, kolor niebieski wskazuje że bateria jest naładowana mniej więcej w połowie, natomiast kolor zielony informuje o pełnym naładowaniu.

Novae jest bardzo prostym w użyciu waporyzatorem. Do jego obsługi jak już wspomnieliśmy wcześniej służy tylko jeden przycisk, którym włączamy i wyłączamy waporyzator oraz zmieniamy ustawienia temperatury. Trzykrotne szybkie wciśnięcie przycisku uruchamia waporyzator i rozpoczyna się ogrzewanie do ostatnio wybranej temperatury. 5 diod LED wskazuje ustawioną aktualnie temperaturę. Zakres temperatur to od 175°C do maksymalnie 215°C i skok to 10 °C. Zapalona jedna dioda LED wskazuje temperaturę 175°C, 2 - 185°C, 3 - 195°C, 4 - 205°C, 5 - 215°C. Temperaturę zmieniamy przytrzymując przez 3 sekundy przycisk. Po zakończonej waporyzacji wyłączamy waporyzator trzykrotnym szybkim wciśnięciem przycisku. Zakres dostępnych temperatur jest dość szeroki i umożliwia komfortową waporyzację np. suszu CBD.

Novae został wyposażony w ceramiczną komorę na susz. Producent nie przewiduje opcji waporyzacji koncentratów, jedynie suchych ziół. Górna pokrywa mieści w sobie sitko ze stali nierdzewnej oraz szklany, czarny ustnik, odporny na działanie wysokich temperatur. Takie połączenie zapewnia całkiem dobry smak i jakość wytwarzanej pary. Z waporyzacją Novae radzi sobie nadzwyczaj dobrze. Pokrywa zamykana jest na wygodny i mocny magnes neodymowy, dzięki czemu bardzo fajnie to wszystko funkcjonuje, a zarazem nie ma tu żadnych zatrzasków, które mogą się z czasem wytrzeć czy też połamać, uniemożliwiając tym samym dalsze komfortowe używanie waporyzatora.

Zestaw jaki otrzymamy po zakupie składa się z waporyzatora Novae wraz pokrywą i szklanym ustnikiem. W pudełku znajdziemy także akumulator 18650 2200mAh, 5 sztuk zapasowych sitek ustnika, wyciorek, metalową wykałaczkę, kabel USB oraz instrukcję obsługi w języku angielskim.

Novae jest prostym i skutecznym waporyzatorem o ogrzewaniu konwekcyjnym, dającym bardzo dobrej jakości parę. Jeśli szukasz niedrogiego i prostego waporyzatora, który dodatkowo posiada wymienne ogniwo to z pewnością będziesz zadowolony.

Waporyzator Novae jest dostępny w naszym sklepie internetowym VAPUJ.PL – KLIKNIJ