Urządzenie opiera się na sukcesie popularnego waporyzatora Utillian 721, i zostało udoskonalone o nowy elegancki wygląd, lepszy przepływ powietrza, ogrzewanie konwekcyjne i wyższą maksymalną temperaturę, która zapewni jeszcze większe chmury oraz pełne spektrum waporyzacji zarówno dla ziół, jak i koncentratów.Czy Utliian 722 działa tak samo jak 721?

 

Tak samo jak model 721, Utillian 722 to konstrukcja z jednym przyciskiem sterującym całym urządzeniem. Pięć szybkich kliknięć przycisku zasilania włącza waporyzator i rozpoczyna nagrzewanie do ostatniej zapamiętanej temperatury. Nagrzewanie Utiliana 722 zajmuje około 30 sekund

 

Dwa szybkie kliknięcia przycisku zasilania przełączają między 4 zaprogramowanymi ustawieniami temperatury. Wszystko wydaje się względnie podobne do waporyzatora 721, jednak różnica polega na trybie doładowania (boost).  W 722 naciskasz i przytrzymujesz przycisk zasilania, co spowoduje przejście waporyzatora w tryb BOOST. Ten tryb można aktywować w dowolnej temperaturze, a po aktywacji Utillian 722 szybko nagrzeje się do maksymalnej temperatury 225 ° C. Jest to świetny sposób na szybkie zakończenie sesji. Utillian 722  umożliwia waporyzację ekstraktów i koncentratów. W zestawie z waporyzatorem dostajemy specjalną komorę przeznaczą na używanie z koncentratami. Wystarczy ją napełnić i załadować do waporyzatora.

 

 

Elastyczność temperatur

 

Utillian 722 ma 4 podstawowe zaprogramowane ustawienia temperatury; 180 ° C, 190 ° C, 200 ° C, 210 ° C. Tryb doładowania BOOST w tym modelu  sprawi, że urządzenie osiągnie maksymalną temperaturę 225 ° C. Niższe temperatury dają lepszy smak podczas waporyzacji oraz łagodniejszą parą. Wyższe ustawienia zwiększają gęstość pary kosztem smaku. 

 

Jakość pary

Utillian 722 kontynuuje tradycję wytwarzania smacznej pary konwekcyjnej, której użytkownicy oczekują od linii Utillian 720. Przepływ powietrza w waporyzatorze 722 został nieco ulepszony.

 

W dwóch niższych temperaturach smak jest lepiej zachowany dzięki optymalnemu wytwarzaniu pary. Wyższe dwie temperatury spowodują zwiększenie produkcji pary z szybszym spadkiem smaku.Jeśli chcesz wyciągnąć jak najwięcej ze swoich ziół, zacznij od wyższych temperatur. Jeśli chcesz rozciągnąć sesję, zacznij od niższej temperatury.

 

Jak wspomnieliśmy, tryb doładowania BOOST zmaksymalizuje sesję i zapewni największe ilości pary, jest to szczególnie przydatne przy waporyzacji koncentratów. Utillian 722 dobrze sobie radzi, jeśli chodzi o sposób odparowywania koncentratów, smak jest zdumiewający.

Budowa i wykonanie 

Nowa konstrukcja Utillian 722 jest elegancka i stylowa, a jej wygląd jest bardziej kwadratowy niż zaokrąglone krawędzie modelu 721.

 

722 posiada gumowe wykończenie, które ma bardzo ładny satynowy wygląd. Okazało się, że gumowane wykończenie szczególnie pomogło podczas trzymania i obsługi urządzenia. 722 jest teraz oferowany w dwóch kolorach: czarnym i brązowym. Brąz ma wykończone natryskowo aluminium, które jest nieco gładsze, ale nadal ma wysoką jakość.

 

Ustnik w Utillian 722 jest większy i mocniejszy niż ten dołączony do Utillian 721. Pomaga to w dalszej optymalizacji przepływu powietrza w przypadku produkcji chmur. 

Żywotność baterii  

 

Waporyzator Utillian 722 jest zasilany jedną niewymienną  baterią o pojemności 2300 mAh, która zapewnia około 60 minut pracy. Ładowanie odbywa się przez port micro-USB, dzięki czemu doładowanie urządzenia w każdej chwili jest łatwe i bezproblemowe.

 

Mobilność

Utillian 722 jest porównywalny z Crafty +, jest może nieco większy.Bardzo łatwo wsunąć go do kieszeni lub do torby, aby zabrać ze sobą na cały dzień.  Społeczeństwo coraz bardziej przyzwyczaja się do obserwowania ludzi chodzących z masywnymi modami do e-papierosów, więc kształt i konstrukcja Utillian 722 nie powinny przyciągać zbyt dużej uwagi. Jeśli pozostawisz go na biurku ze złożonym ustnikiem, można łatwo pomylić z przenośnym dyskiem twardym lub power bankiem. Ogólne doświadczenie - wciąż jeden z najlepszych waporyzatorów za te pieniądze

Podsumowanie

Utillian 722 to doskonały waporyzator i godny następca modelu 721. Nie można zignorować wzrostu jakości produkcji pary i ogólnego wyglądu, waporyzator 722 to solidne urządzenie.

 

Wytwarzanie pary jest jednym z najmocniejszych punktów tego modelu. Utillian 722 nie tylko świetnie sobie radzi z ekstrakcją suchych ziół, ale dzięki dołączonemu kontenerkowi na również z koncentratami.

 

Nowy tryb doładowania BOOST to idealny sposób na zakończenie sesji i wyciśnięcie ostatniego bucha zarówno z ziół jak i koncentratów. Ta podwyższona maksymalna temperatura jest pożądanym dodatkiem i idealna jeśli lubisz gęste chmury.

 

Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, co ma do zaoferowania Utillian 722 i możemy go z łatwością polecić jako ulepszenie w stosunku do Utillian 721 lub jako alternatywę dla droższych urządzeń konwekcyjnych, takich jak Podstępny lub Potężny.