Babka lancetowata 15g

13,99 zł

Opakowanie 15g

Dostępność: W magazynie
SKU
babka-lancetowata-15g

Babka lancetowata

Opakowanie 15g

Babka lancetowata znana także jako babka wąskolistna, języczki polne, z łaciny (Plantago lanceolata L.) – jest to gatunek byliny należący do rodziny babkowatych. Rośnie dziko w większej części Europy, w Afryce północnej i w Azcji zachodniej. Jako gatunek zawleczony dostała się także na tereny Ameryki Północnej, Środkowej i Południowej, na Hawajach, w Australii i Madagaskarze.

W liściach babki lancetowatej znajdują się duże ilości związków śluzowych ( do 10%), garbniki składniki irydoidowe, garbniki, awonoidy, kwasy organiczne, karoten, a także witaminy oraz minerały.

Babka lancetowata działa przeciwzapalnie na śluzówkę jamy ustnej, gardła i przewodu pokarmowego. Poprawia krzepliwość krwi i uszczelnia naczynia krwionośne. Przyspiesza gojenie ran i podrażnienia skóry, łagodzi kaszel, ma działanie wykrztuśne. Pomaga również w leczeniu górnych dróg oddechowych, wrzodów żołądka i dwunastnicy, także przy biegunce. Wywary z liści stosuje się zewnętrznie do przemywania oczu przy zapaleniu spojówek i powiek.

Badania wykazały również działanie przeciwnowotworowe wyciągów z liści babki, gdyż wytwarzają one interferon i przeciwciała przeciwko antygenom wirusowym.

 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Babka lancetowata 15g
Twoja ocena