W dzisiejszym temacie poruszymy kwestię aktywności fizycznej po inhalacji waporyzatorem, a także porównamy metody użycia a efekty podczas ćwiczeń.

 

Jest lato, idealny czas na wypoczynek a także uprawianie sportów. Aktywność fizyczna zapewni nam długie i zdrowe życie. Dzięki inhalacji vaporyzatorem możemy wspomóc nasze zdrowie jak i kondycję, a także zacząć czerpać lepsze doznania podczas ćwiczeń.

 

Ważną kwestią przy zachowaniu zdrowia psychicznego i fizycznego jest Dieta - podstawą, gdyż 90% chorób bierze się od układu pokarmowego.

A więc zdrowa dieta i aktywność drogą do szczęśliwego życia.

 

Czy wiecie że metody użytkowania czyli vaporyzacja, jedzenie, palenie cannabis mają wpływ na efektywność ćwiczeń podczas faz?

 Każda metoda działa zatem inaczej na nasz organizm. 

Opiszę jak zachowuje się organizm podczas ćwiczeń pod wpływem każdej z tych metod użytkowania konopi.

 

Uprawianie jogi, pilates’a, biegania a także ćwiczeń siłowych na siłowni.

 

Aktywność fizyczna a jedzenie THC.

 

Jedzenie produktów z THC wiąże się z silnym upaleniem. Bardzo duży wpływ ma sposób podania konopi, bowiem wypity napój a spożyte ciastko ma całkiem inne działanie podczas wykonywania różnych czynności a także ćwiczeń.

 

Picie THC działa szybciej na organizm, faza pojawia się nawet po ok 15 minutach od spożycia. Jedzona za to pojawia się po ok 45-60 minutach.

Gdy planujemy serię ćwiczeń pod wpływem jedzenia THC warto zastanowić się nad relaksacyjnym-treningiem bowiem bieganie lub inne ćwiczenia cardio podczas fazy męczą ciało.

Podczas fazy uczucie pragnienia wzrasta dwukrotnie w stosunku do palenia suszu, a trzykrotnie co do inhalacji vapkiem.

Najefektywniejszymi ćwiczeniami podczas tak dużej fazy jest pilates i rozciąganie.

 

Podczas fazy można świadomie wyczuwać które mięśnie są właśnie aktywne i jak prawidłowo robić dane ćwiczenie.

Podczas rozciągania pojawia się zawsze małe uczucie bólu, normalne przy rozciąganiu, ale dolegliwe gdy tą czynność powtarzamy kilka razy w tygodniu. Jedzenie konopi łagodzi ból rozciągających się mięśni, pozwala na osiągnięcie lepszych wyników ćwiczenia.

 

Podczas fazy z jedzenia THC ćwiczenia siłowe jak i bieganie, skakanie, jazda na rolkach i inne cardio są męczące ze względu na moc i suchoty - nawadnianie się podczas sportów to podstawa.

 

Palenie suszu a aktywność i efektywność ćwiczeń

 

Palenie suszu z lolka /bongo/fajki każda ta metoda jednak nie jest zdrowa ze względu na substancje smoliste które utrudniają ćwiczyć podczas fazy.

Substancje te bowiem obniżają sprawność fizyczną i działają zwiotczająco  na mięśnie.

Zaraz po wypaleniu suszu faza pojawia się szybko, fajnie na niej uprawia się jogę.

Bieganie podczas fazy z suszu jest dość męczące, suchoty w ustach powodują brak skupienia się na biegu lub na innym wykonywanym cardio. Rozleniwiony organizm buntuje się przed cięższymi ćwiczeniami. Nie ma mowy o aktywności po wypaleniu bongo, ciało ciężko reaguje na ćwiczenia a także jest narażone na większe kontuzje. Moc fazy z palenia z bonga powoduje zmniejszenie koordynacji ruchowej, zatem przy wykonywaniu ćwiczeń może dojść do różnych kontuzji. Substancje smoliste niestety nie są zdrowe i ta metoda nie przynosi większych efektów przy aktywności fizycznej, można również stwierdzić że jest najgorszą formą jaką można użyć do ćwiczeń.

 

 

Podczas tej fazy ćwiczenia wykonuje się ciężej, bardziej leniwiej a także z mniejszym efektem.

 

Ćwiczenia podczas fazy z vaporizatora.

 

Jak już wcześniej wspominałam inhalacja vaporyzatorem a także jedzenie konopi to dwie z najzdrowszych metod użytkowania marihuany.

Jedzenie podczas ćwiczeń wspomaga rozciąganie, pilates’a a także rehabilitację - ale jest silne i czasem mniej komfortowe.

 

A jak jest po inhalacji waporyzatorem?

 

Dzięki inhalacji parowej ograniczamy substancje smoliste do minimum, nie dostarczamy ich zatem nasze ciało nie będzie nimi zbędnie obciążone. Daje nam to poczucie lekkości co w przypadku biegania i innych ćwiczeń cardio wspomaga efektywność wykonywanego ćwiczenia lub czynności.

Po inhalacji vaporizerem można odczuć iż ciało nie jest obciążone a wypoczęte.

Faza na umyśle wspomaga poprawność wykonywanego ćwiczenia. 

 

Poziom skupienia na wykonywanej czynność nie obniża się, zatem można skoncentrować się i czerpać przyjemność i z aktywności i z fazy. Inhalowanie sie vapkiem przenośnym pozwana nam na inhalację również w terenie, co serdecznie polecam, aktywność na świeżym powietrzu. 

 

Dzięki inhalacji parowej nie wdychamy substancji smolistych które powodują suchoty. Picie wody podczas uprawiania spotów jak i w codziennej diecie jest bardzo ważne, pijmy zatem w lecie ok. 1,5 litrów wody. Gdy nie mamy uczucia ciągłego pragnienia mamy szanse na lepsze efekty ćwiczeń.

 

Bieganie podczas fazy z vaporyzatora. 

 

Bardzo przyjemnie biega się podczas fazy z inhalacji. Ciało jest lepiej skoordynowane, a wykonywanie poprawnie biegu jak jego intensywności nie sprawia żadnego kłopotu.

Pojawia się większy relaks podczas biegania, uczucie komfortu a także poczucie pewności siebie iż właśnie nie tylko dbamy o ciało które biegnie ale i także na regenerację ciała od wewnątrz dzięki zdrowotnym substancją które zawiera konopie.

 

Czas płynie wolniej dlatego nawet wolniejszy bieg lub marsz odczuwamy intensywniej, możemy cieszyć się prędkością z jaką porusza się nasze ciało.

 

Inne ćwiczenia cardio tj. skakanka, stepper itp. są wykonywane również z łatwością jak i lepszym humorem.

Podczas fazy czas spowalnia i nasz umysł w trakcie ćwiczeń relaksuje się, co z pewnością ma wpływ na zmniejszenie stresu przy wykonywaniu ćwiczeń.

 

Vaporizer daje nam komfort podczas ćwiczeń na fazie, dzięki inhalacji można wykonywać wszystkie wyżej wymienione aktywności bardziej efektownie w stosunku do innych metod konsumpcji marihuany

Daje nam poczucie lekkości, odprężenia się, większego skupienia się, a także wspomaga przezwyciężyć słabości.

Ćwiczenia są przyjemniejsze a także poprawniej wykonywane, a to w aktywności jest bardzo istotne gdyż przyniesie najlepsze efekty fizyczne.

W zdrowym ciele, zdrowy duch.

 

Pozdrawiam

Ambasadorka