Fenix Mini to jeden z mniejszych, przenośnych waporyzatorów konwekcyjnych dostępnych na rynku.

Fenix Mini jest naprawdę mini. Ten niewielki waporyzator z łatwością mieści się w dłoni. Jest naprawdę mały. Jego wymiary to 50x28x81mm.

Podobny waporyzator od Fenix o kompaktowych wiamiarach to Fenix Svaty.

Fenix Mini jest waporyzatorem konwekcyjnym. Oznacza to że zioła są ogrzewane przez strumień gorącego powietrza. Model ten oferuje waporyzację suszu oraz koncentratów.

Obudowa waporyzatora wykonana została z tworzywa sztucznego i jest matowa, bardzo dobrze leży w dłoni. Fenix Mini występuje tylko w jednym kolorze, czarnym. Wszystkie elementy są bardzo dobrze spasowane i z pewnością nie wieje tandetą. Ogólne wrażenia wzrokowe są bardzo dobre jak za sprzęt w tej cenie. Fenixa możemy kupić w granicach nieco ponad 400zł.

Na wierzchu obudowy znalazł się ekran OLED, standardowo już montowany w coraz większej ilości waporyzatorów. Ekran jest czytelny i wyraźnie wyświetla niezbędne informacje. Na jego ekranie widzimy 2 rodzaje temperatur, jedna aktualna a druga przez nas ustawiona. Po włączeniu vaporizera 5cio klikiem rozpoczyna się proces grzania do poprzednio ustawionej temperatury. Gdy waporyzator osiągnie ustawioną temperaturę wyświetlany jest minutnik który odlicza czas 4 minut. Po tym czasie waporyzator przejdzie w stan uśpienia. Ma to zapobiegać jego przegrzaniu, jest to tzw. auto off. Na ekranie widzimy także poziom naładowania baterii. Akumulator, który zasila urządzenie jest niewymienny i z racji małych gabarytów jego pojemność to 1600mAh. Jednak w pełni naładowany potrafi zapewnić do 50 min ciągłej pracy. Wystarczy to na przeprowadzenie kilku sesji waporyzacji. Ładowanie odbywa się za pomocą portu microUSB które zostało umieszczone na spodzie waporyzatora.

Fenix Mini obsługuje zakres temperatur od 160 do 221°C. Skalę można również zmienić na stopnie Fahrenheita po przytrzymaniu przez 2 sekundy przycisków POWER i – (minus). Nagrzewanie do 200°C zajmuje zaledwie 25 sekund. Jest bardzo dobry wynik. Komora na susz wykonana została ze stali nierdzewnej. Nad komora znajduje się wypinany ustnik ze szklanym okienkiem przez który widać także światło z 2 diod LED. Podczas nagrzewania kolor diody jest czerwony, po osiągnięciu wybranej temperatury Fenix informuje nas o gotowości do rozpoczęcia inhalacji kolorem zielonym. W dolnej części ustnika znajduje się gumowa uszczelka wraz z metalowym sitkiem, które zapobiega przedostaniu się suszu do ustnika czy ust podczas robienia wdechu. W zestawie z Fenixem Mini znajduje się także szklana komora na koncentraty. Pozwala ona na waporyzację koncentratów – wosków, olejków. Komorę wraz z koncentratem umieszczamy w komorze.

Zestaw jaki dostajemy jest dość podstawowy. Oprócz waporyzatora w pudełku znajdziemy także, obrazkowe instrukcje obsługi w języku angielskim i niemieckim, kabel USB, szklana komora na koncentraty, zapasowa uszczelka z sitkiem, metalowa wykałaczka, wyciorek oraz pinceta.

Fenix Mini cechuje przede wszystkim bardzo mały rozmiar, nowoczesny ekran OLED, ogrzewanie konwekcyjne oraz możliwość waporyzacji zarówno suszu jak i koncentratów.,,

Fenix Mini możecie znaleźć w naszym sklepie internetowym w bezkonkurencyjnej cenie

https://vapuj.pl/fenix-mini-vaporizer.html

 

Krótka prezentacja waporyzatora Fenix Mini