Xvape Fog to konwekcyjny waporyzator przenośny. Umożliwia waporyzację suszu oraz koncentratów. Jego cena mieści się w przedziale 400-500 zł i w tej kwocie jest to bardzo dobry wybór. Fog został dość starannie wykonany. Zastosowano tu solidną, metalową obudowę w kolorze czarnym. Design przypomina droższy model DaVinci IQ.

U góry znajduje się komora grzewcza wykonana z metalu. Zamykana wieczkiem, którym umieszczono obrotowy ustnik wykonany z ceramiki a nieco poniżej dodatkowy filtr zapobiegający przedostawaniu się waporyzowanego suszu do ust podczas inhalacji. W dolnej części waporyzatora znajduje się druga klapka, która skrywa wymienny akumulator typu 18650. W zestawie znajdziemy akumulator marki Samsung o pojemności 2600mAh. Takie zestawienie powinno zapewnić około 45 minut działania. Jest to bardzo duży atut tego modelu, gdyż jako urządzenie przenośne może być używane wszędzie, a gdy mamy w posiadaniu dodatkowe ogniwa 18650 to w zasadzie już nic nas nie ogranicza. Na bocznej ścianie obudowy znajduje się port microUSB, którym ładujemy akumulator. Z powodzeniem i zapewne szybciej to zrobimy gdy tylko mamy dedykowaną ładowarkę to akumulatorów 18650. Obok gniazda znajduje się kolorowa dioda LED, która powiadamia nas o poziomie naładowania akumulatora. Kolor zielony – FULL, niebieski – MEDIUM i czerwony – LOW.

Wyżej diody umieszczono jedyny w tym modelu przycisk obsługujący ten waporyzator. Uruchamiamy go 3 krotnym szybkim naciśnięciem i tak samo wyłączamy. Aby zmienić ustawienie temperatury przytrzymujemy przycisk przez 2-3 sekundy. Do wyboru mamy 5 ustawień temperatur, każdemu ustawieniu odpowiada zapalenie się odpowiedniej diody LED, wszystkie są w kolorze zielonym i znajdują się one na przedniej części obudowy. Najniższe ustawienie to 180°C – 1 dioda i kolejno 190°C – 2, 200°C – 3, 210°C – 4, 220°C – 5. Xvape Fog miał być minimalistycznym i wydajnym urządzeniem przenośnym, brak tutaj wiec wyświetlacza OLED i nie dostajemy też żadnej informacji o tym czy waporyzator osiągnął już ustawioną temperaturę. Diody LED migają w równym tempie oznacza to po prostu że dana temperatura została ustawiona. W praktyce około 20 sekund wystarczy aby Fog osiągnął temperaturę 200°C. Automatyczne wyłączenie waporyzatora następuje po 4 minutach pracy.  

 

Zestaw jaki otrzymujemy od producenta jest dość skromny ale wystarczający. W pudełku obok waporyzatora  Xvape Fog znajdziemy także kabel USB do ładowania akumulatora, zestaw do czyszczenia i ubijania suszu, silikonowe nakładki na ustnik, 2 uszczelki ustnika, sitko ustnika, metalowy pad do koncentratów, instrukcja obsługi w języku angielskim.

 

Xvape Fog jest więc bardzo wydajnym a zarazem prostym urządzeniem. Jego zadaniem jest skuteczna waporyzacja suszu i koncentratów, co z resztą bardzo dobrze mu się to udaje. Brakuje tu trochę powiadomienia o nagrzaniu a do pełni szczęścia przydałby się wyświetlacz i pełen wachlarz wybory temperatur. Być może doczekamy się następny Fog 2? Było by super.