Firefly – jak odróżnić podróbkę od oryginału?

Niektóre popularne vaporizery jak PAX czy Magic-Flight Box doczekały się swoich podróbek. Pojawiają się też inne podróbki znanych modeli i dziś pokażemy jak rozpoznać czy mamy do czynienia z oryginalnym vaporizerem Firefly czy z jego podróbką. Jeżeli kupujesz vaporizer w zaufanym sklepie specjalizującym się w sprzedaży waporyzatorów to raczej nie ma obaw, co innego gdy ma to miejsce np. na Ebayu albo Amazonie. Tam można natknąć się na podróbki.

Na początek musimy przyjrzeć się dokładnie lokalizacji jaka jest wskazana w aukcji. Te firmowe vaporizery w większości produkowane są w USA, Kanadzie i Europie. Oczywiście są również typowo chińskie marki które robią swoje urządzenia w Chinach np. Titan, Titan 2, Flowermate. W przypadku Firefly, produkcja odbywa się w Chinach i jest nadzorowana przez amerykańską firmę, więc tutaj trudno określić czy vaporizer na danej aukcji będzie oryginałem czy podróbką.

Kolejnym wskaźnikiem jest cena vaporizera. Jeśli zajrzysz na strony sprzedawców z USA czy Kanady zauważysz pewnie nie wielkie różnice w cenie pomiędzy poszczególnymi sklepami,  wszystkie urządzenia są sprzedawane w podobnych do siebie cenach. Trzeba zatem uważać na zbyt niskie ceny, oczywiście pomijając promocje od pewnych sprzedawców.

Jeśli natrafisz na ofertę z ceną która jest podejrzanie niska to taka oferta będzie prawdopodobnie ofertą sprzedaży podróbki. Jeżeli nie jesteś pewny możesz sprawdzić w internecie opinie na temat sprzedawcy, czy w ich ofercie jest więcej vaporizerów itd. Również można napisać wiadomość do samego sprzedawcy, jeśli jego odpowiedzi będą niejasne to raczej wypadało by sobie dać spokój z zakupami u niego.

Załóżmy że już kupiłeś vaporizer Firefly i chcesz wiedzieć czy jest to oryginał. O to kilka wskazówek które pozwolą to zweryfikować:

 

Oryginalny Firefly jest bardzo starannie wykonany z wysokiej jakości materiałów, i nie powinno tu mieć miejsca żadne złe spasowanie obudowy czy inne niedoróbki. Poniżej znajdują się zdjęcia porównujące egzemplarz oryginalny i podróbkę.

Ustnik – ustnik w oryginalnym Firefly jest prosty i równo zamocowany. Powinien szczelnie przylegać do obudowy i nie ma mowy o jakichś pozostałościach po kleju czy tego typu rzeczach. Ustnik w podróbce może być nieco krzywy i nierówno przymocowany oraz na około możemy dostrzec ślady po kleju.

 

Metalowy grill – Firefly posiada metalową siatkę, które znajduje się na 3 stronach wokoło komory grzewczej. Tymi małymi dziurkami powietrze z zewnątrz zasysane jest do vaporizera. W oryginalnym Firefly grill ten jest wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej. W podróbce grill jest zrobiony z zauważalnie niższej jakości materiału, który jest cieńszy i bardziej błyszczy w porównaniu z oryginałem.

 

Najprostszym i najlepszym sposobem na uniknięcie podróbki jest kupno vaporizera u renomowanego sprzedawcy, który prowadzi swój sklep już od dłuższego czasu. Jeśli chodzi o podróbki Firefly to jakość ich może pozostawiać wiele do życzenia, natomiast oryginały są bardzo dobrze wykonane i gwarantują bezpieczeństwo i wykazują dużą odporność na wysokie temperatury. Podróbki mogą być wykonane z niebezpiecznych materiałów gdyż ich produkcja nie jest nadzorowana przez żadne zewnętrzne firmy.

 źródło: australianvaporizers.com.au