Dziś przyjrzymy się waporyzatorowi DaVinci Ascent. Bardzo popularny model i chętnie wybierany gdy chodzi o vaporizery przenośne. DaVinci jest niewątpliwie jedną z bardziej znanych firm jeśli chodzi o takie urządzenia.

Jedną z zalet Ascenta jest niewątpliwie szybkość nagrzewania, wystarczy mu nie więcej jak 60 sekund i waporyzer jest gotowy do inhalacji. Jest to jedna z ważniejszych cech na które zwraca się uwagę przy kupnie vaporizera. Posiada również mały wyświetlacz OLED który pokazuje nam m.in. temperaturę  i stan baterii. Skalę temperatury możemy zmieniać pomiędzy stopniami C i F, w tym celu należy wcisnąć i przytrzymać przycisk zasilania przez ok. 3 sekundy. Oferowany zakres ustawień mieści się w przedziale od 3°C do 221°C. Kolejną zaletą jest to, że Ascenta możemy używać zarówno do waporyzacji suszu jak i olejku czy wosku. Użycie szklanego ustnika nie popsuje nam smaku podczas waporyzacji.

DaVinci Ascent waży około 200g a jego wymiary  długość i szerokość to 11,5cm na 5,5cm i grubość około 2,5cm. Pracę zapewnia nam wbudowana bateria litowo-jonowa i ma ona wytrzymać około 2 godzin ciągłej pracy. Element grzewczy wykonany jest z ceramiki, co powinno lepiej wpływać na smak. Producent daje 2 lata gwarancji na sprzęt.

Te wszystkie cechy sprawiają że Ascent jest naprawdę niezłym vaporizerem i chętnie wybieranym przez użytkowników. Daje pełną kontrolę temperatury przez każdy z łatwością znajdzie indywidualne ustawienia dla siebie.

Zastosowanie elementów szklanych i ceramicznych, sprawia że waporyzacja staje się bardzo przyjemna. Ceramika i szkło zapewniają najczystsze doznania smakowe, w przeciwieństwie do innych waporyzatorów gdzie np. ustnik jest plastikowy a komora metalowa. Również czyszczenie tych materiałów nie wymaga specjalnego wysiłku, wystarczy wystarczą waciki i trochę alkoholu.

Ciekawostką jest programowalny system ustawienia temperatur w 3 kolejnych krokach. Np. ustawiamy temperaturę startową na 180°C i czas 2 minuty, temperaturę numer 2 na 190°C z czasem 2,5 minuty  i 200°C na 3 minuty. Ascent będzie kolejno przechodził przez wszystkie ustawione temperatury zgodnie z ustalonym czasem. Czyli po 2 minutach od rozpoczęcia sesji temperatura wzrośnie ze 180°C do 190°C itd. Możemy również ustawić sobie automatyczne wyłączenie.

Podsumowując DaVinci Ascent jest godnym polecenia vaporizerem i bardzo chętnie jest wybierany na zachodzie w USA czy Kanadzie. Zyskał niezłą reputację, i z pewnością możemy go polecić wszystkim tym którzy szukają lepszego sprzętu.