Firefly 2 jest to druga generacja dobrze już znanego i cenionego vaporizera klasy premium. Jest to niewątpliwie najwyższa półka spośród waporyzatorów mobilnych. Jednocześnie jest to na chwilę obecną chyba najdroższy przenośny model vaporizera.

Firefly nie jest to standardowy waporyzator. Jego działanie różni się od większości modeli dostępnych na rynku. Działa podobnie jak elektroniczny papieros, to znaczy – błyskawicznie nagrzewa komorę wtedy tylko gdy tego chcemy. Nie jak w przypadku innych urządzeń, gdzie komora pozostaje nagrzana przez 5 czy 10 minut do określonej temperatury. Tutaj nagrzewanie następuje tylko na chwilę, przy inhalacji, tylko gdy naciśniemy przycisk. Tym samym jest to bardzo duża zaleta, gdyż waporyzowane substancje nie są przez cały czas ogrzewane, więc nie odparowują wtedy gdy nie bierzemy „bucha”. Jest to zarazem oszczędność i wygoda. Oprócz suszu w Firefly 2 możemy również waporyzować wszelkie koncentraty, takie jak olejki, woski itp. Do tego celu służą specjalne metalowe sitka.

 

Firefly 2 to waporyzator z górnej półki. Wykonany jest z materiałów najwyższej jakości – metal, szkło. Nie ma tu mowy jakichkolwiek niedoróbkach czy złym spasowaniu elementów. Wszystko jest bardzo przemyślane i zaprojektowane. Firefly 2 otrzymujemy w pięknym kartonowym pudełku. Z tyłu opakowania znajduje się trochę informacji od producenta. Między innymi możemy przeczytać, że Firefly 2 jest względem swojego poprzednika 55% lżejszy i 33% mniejszy.

Po otwarciu pudełko na głównym miejscu znajduje się sam vaporizer. Jest on pięknie wyeksponowany. Biorąc go do ręki od razu czujemy, że mamy do czynienia z produktem wysokiej klasy. Wymiary Firefly 2 to ok. 130x37x23mm, a waga to 140g. Od frontu widzimy przeszkloną komorę na susz, poniżej diodę LED a w okolicy ustnika logo producenta. Aby dostać się komory trzeba podnieść całe górne wieczko. Trzyma się ono dzięki magnesom neodymowym. Po zdjęciu widzimy piękną nieskazitelnie czystą lustrzaną powierzchnię. Momentami można odnieść wrażenie że Firefly 2 to coś więcej niż tylko waporyzator. Na krawędziach urządzenia bo obydwu bokach zostały umieszczone 2 przyciski dotykowe którymi uruchamiamy nagrzewanie. Również po bokach, pod komorą znajdują się wloty powietrza. Od spodu natomiast widoczne są dwa metalowe bolce, które służą do ładowania naszego urządzenia w specjalnej stacji dokującej. Mamy tu również dostęp do baterii, w tym celu wystarczy odsunąć dolną klapkę w kierunku zaznaczonym wytłoczoną strzałką. Akumulatorek ma 770mAh pojemności.

Firefly 2 ma możliwość łączenia się z telefonem komórkowym za pomocą Bluetooth i dedykowanej aplikacji Firefly Vapor którą znajdziemy w sklepie Google Play lub App Store. Dla urządzeń Apple wymagany jest system iOS w wersji 8.0 lub wyższej, natomiast urządzenia z Androidem muszą posiadam system w wersji co najmniej 5.0.
Sama aplikacja jest prosta w obsłudze i nie powinna sprawić problemu podczas użytkowania. Za jej pośrednictwem możemy zmieniać ustawienia temperatur, tak aby dokładnie dostosować pożądaną temperaturę wtedy gdy waporyzujemy susz czy koncentraty. Domyślna wartość to tzw. Medium High jest to 204°C (400°F). Pozostałe wartości to: Low 171°C (340°F), Medium Low 182°C (360°F), Medium 193°C (380°F), High 215°C (420°F) i dla koncentratów zalecane ustawienie to Concentrate 260°C (500°F). Ponadto Możemy bardziej dokładnie kontrolować temperaturę dzięki opcji Power Tuning, wystarczy przesuwać suwak z procentami w lewo lub w prawo aby dostosować temperaturę do własnych potrzeb. Aplikacja zapewnia również udpate oprogramowania w naszym urządzeniu. Co jakiś czas warto sprawdzać dostępność aktualizacji, i jeżeli taka się pojawi to śmiało możemy zaktualizować oprogramowanie w naszym Firefly 2. W aplikacji widzimy również stan naładowania baterii, mamy widocznych kilka informacji o naszym urządzeniu takich jak np. numer seryjny. Możemy ustawić także, kombinacje przycisków które będą aktywować nagrzewanie gdy będziemy chcieli waporyzować. Ostatnim elementem są wszelkie informacje od producenta takie jak, dostęp do instrukcji obsługi, bloga, forum, sklepu itp.

Razem z Firefly 2 otrzymujemy dość pokaźny zestaw akcesoriów, każde zapakowane osobno w kartonowe pudełeczka i pieczołowicie podpisane. Tak więc w zestawie znajdziemy zapasową baterię, również o pojemności 700mAh. Stację dokującą wraz z kablem USB. Zestaw do czyszczenia i nabijania vaporizera. Oraz trzy metalowe siteczka na koncentraty.

Firefly 2 to konkretny sprzęt dla konkretnych ludzi. Początkujący na pewno nie wybiorą urządzenia w tym przedziale cenowym, więc jest to vaporizer skierowany do wymagających odbiorców. Ma wszystko czego potrzeba. Możemy w nim waporyzować susz jak i substancje płynne. Jest wykonany z materiałów najwyższej jakości. W zestawie posiada dodatkową baterię. Sterowanie urządzeniem jak na XXI wiek przystało odbywa się również przy pomocy dedykowanej aplikacji na telefon. Z Firefly 2 mamy gwarancję, że otrzymamy sprzęt najwyższej klasy i w tej chwili jest to jeden z najlepszych waporyzatorów jaki kiedykolwiek został wyprodukowany.

Firefly 2 jest dostępny u nas w najniższej bezkonkurencyjnej cenie - https://vapuj.pl/firefly2.html