Fenix to klasyczny vaporizer przeznaczony do waporyzacji suszu i koncentratów takich jak olejki czy woski. Nie uświadczymy tu zbędnych bajerów, gdyż Fenix to prosty i funkcjonalny sprzęt dostępny w przystępnej cenie.

Prostokątny kształt urządzenia nawiązuje do innych modeli dostępnych na rynku. Obudowa z tworzywa sztucznego jest w całości pokryta antypoślizgową gumą, dzięki czemu Fenix bardzo dobrze leży w dłoni. Długość tego urządzenia to 110mm, szerokość 55mm oraz 28mm grubości w najszerszym miejscu, waga to tylko 135g, więc jest to całkiem kompaktowy model. Wyposażony został tylko w jeden przycisk funkcyjny, którym włączamy i wyłączamy urządzenie naciskając go 5 krotnie, oraz gdy chcemy zmienić temperaturę wciskamy go szybko 2 razy. Do wyboru mamy 4 predefiniowane ustawienia, a każde z nich sygnalizowane jest innym kolorem diody LED.  Począwszy od najniższej temperatury 170°C kolor diody zielony, niebieski - 180°C, fioletowy - 190°C a kończąc na czerwonym który sygnalizuje najwyższe ustawienie - 210°C. Kolorowa dioda LED która sygnalizuje te ustawienia znajduje się w górnej części urządzenia. Wieczko wraz z obrotowym  ustnikiem zamykane jest na mały magnes neodymowy.  Dodatkowe uszczelki wokół ustnika oraz komory utrzymują szczelność podczas waporyzacji. Komora na susz została wykonana ze stali nierdzewnej, a dodatkowo używając specjalnego metalowego wkładu-kontenerka który znajduje się w zestawie mamy możliwość waporyzacji substancji płynnych takich jak olejki czy woski. Fenix jest więc bardzo wszechstronnym urządzeniem. Wbudowana bateria ma pojemność 2200mAh i powinna wystarczyć na około 50 minut waporyzacji. Ładujemy ją przez standardowy port microUSB który został umieszczony w dolnej części urządzenia. Tuż obok niego znajduje się mała dioda LED, która pokazuje nam stan naładowania baterii, kolor zielony 100%-60%, pomarańczowy 60%-20% i czerwony gdy poziom energii jest już bardzo niski, w przedziale 20%-0%.

Cały zestaw jest dość bogato wyposażony. W pudełku oprócz Fenixa znajdziemy również: 2 ilustrowane instrukcje obsługi w języku angielskim oraz niemieckim. Kabel USB do ładowania urządzenia, kontenerek na koncentraty, 2x zapasowe uszczelki ustnika, 2x zapasowe uszczelki komory, 2x zapasowe metalowe siteczka. Oprócz tego mamy również 3 częściowy zestaw do czyszczenia i ubijania składający się z małego wyciorka, pesety i metalowej wykałaczki.

Podsumowując Fenix to niezwykle proste a zarazem bardzo funkcjonalne urządzenie. Materiały z jakich zostało zrobione są wysokiej jakości a całość jest bardzo dobrze ze sobą spasowana. Głównym atutem tego modelu jest prostota obsługi oraz możliwość waporyzacji oprócz suszu również substancji płynnych – koncentratów. Dodatkowo producent wyposażył cały zestaw w niezbędne akcesoria i elementy zamienne. To wszystko uatrakcyjnia bardzo niska cena jak na takiej klasy sprzęt. Fenix jest niewątpliwie wart zakupu i w kwocie do 400zł można postawić go w czołówce pośród innych modeli.