Dla początkujących użytkowników wybór odpowiedniego vaporizera może być nie lada wyzwaniem. Znalezienie odpowiedniego modelu jest trudne tym bardziej że hasła czy żargon techniczny opisywanych urządzeń nic konkretnego nam nie mówi. Również mnogość nieznanych opcji i budowa różnych modeli może przyprawić o zawrót głowy. Postaramy się wam w tym pomóc.

W prosty sposób wyjaśnimy co to każdy początkujący powinien wiedzieć przed pierwszym zakupem.

Zrobimy to w 3 prostych punktach:

 

1.Decyzja czy zakupić vaporizator stacjonarny czy może przenośny ?

Większość obecnie produkowanych modeli jest bardzo wydajna i zapewnia odpowiedni stopień waporyzacji. Wylicza się że, średnio używając vaporizera można zaoszczędzić co najmniej 2 razy tyle materiału niż zużylibyśmy paląc go w sposób tradycyjny. To uświadamia nas że waporyzator jest urządzeniem które bardzo szybko się zwróci.

Jeżeli preferujesz i uważasz że będziesz używał vaporizera co dziennie i zazwyczaj tylko w domu to któryś ze stacjonarnych modeli będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.  Są dobrze wykonane, budowa ich jest przemyślana i dają bardzo dobre efekty.

Jeśli szukasz vaporizera którego mógłbyś używać gdziekolwiek jesteś to wtedy małe przenośne sprzęty sprawdzą się znakomicie. Na spacerze, na plaży, w lesie, w podróży, weźmiesz go gdzie tylko będziesz chciał a jednocześnie zachowasz dyskrecję. Dzięki wbudowanej baterii zapewni Ci co najmniej kilka sesji inhalacyjnych. Również jeśli nie chcesz afiszować się dużym stacjonarnym waporyzatorem w domu to też jest to dobry wybór.

 

2. Sposób inhalacji – przez balon czy bezpośrednio ?

Każda metoda ma swoje zalety. Oczywiście wśród urządzeń mobilnych nie ma takiego wyboru, tam waporyzacja odbywa się tylko w sposób bezpośredni. Za to wśród urządzeń stacjonarnych mamy do wyboru te dwie opcje, i warto zastanowić się i zdecydować która będzie odpowiedniejsza.

Bezpośrednia waporyzacja – najlepsze będzie dla jednej osoby ewentualnie pary. Mamy większą kontrolę nad ilością wytwarzanej pary, a w przypadku balonu który może zostać napełniony pod koniec za bardzo już „przepracowanym”  materiałem, powstanie wtedy nieprzyjemny smak.

Balon – jeśli lubisz wygodę, chcesz pozostać bardziej mobilny w trakcie waporyzacji albo będziesz używał waporizera w gronie większej liczby osób to ten sposób powinien się tu sprawdzić. Worki/balony są dość przyjemne w użyciu i mieszczą w sobie dużo naprodukowanej pary. Najbardziej popularnym takim vaporizerem jest Volcano od Storz & Bickel.

Vaporizery multifunkcyjne – które umożliwiają waporyzację na obydwa sposoby. Przykładem takim jest vaporizer Extreme Q, możesz używać balonu lub zamontować rurkę i inhalować się bezpośrednio.


3. Budżet na zakup vaporizera

Jest to ostatnia ale chyba główna kwestia dotycząca wyboru odpowiedniego urządzenia. Wybierz taki vaporizer który spełnia Twoje oczekiwania nawet jeśli nieznacznie przekracza Twój budżet to i tak warto dołożyć  trochę pieniędzy niż być później rozczarowanym. Tańsze wydają się być vaporizery przenośne ale to nie znaczy że nie sprawdzą się na co dzień w domu.

 

 Źródło australianvaporizers.com.au