Konopie przed i po waporyzacji.

Choć nie zostało to jeszcze do końca przebadane, to z tego co już dzisiaj wiemy i dzięki użytkownikom vaporizerów, możemy z pewnością stwierdzić że efektywność waporyzacji zależy głównie od modelu vaporizera, temperatury i poziomu rozdrobnienia suszu. Poniżej przedstawimy jak to wygląda pod lupą.

 

Leki oparte na produktach naturalnych są trudne do zbadania ponieważ w ich strukturze znajduje się wiele podobnych związków i często nie jest do końca wiadome który z nich jest tym aktywnym. Spośród 420 roślin, konopie są jednymi z najbardziej zbadanych pod względem chemicznym. Najważniejsze w nich są wydzieliny z komórek gruczołów woskowych rozmieszczonych na powierzchni kwiatów i częściowo na liściach, chodzi o lepiące trichomy.

Zarówno na męskich jak i żeńskich roślinach możemy znaleźć trichomy ale głównie to właśnie te żeńskie produkują ich znaczną ilość. Kwiaty żeńskie są najbardziej pożądaną częścią rośliny.

Gruczoły które wytwarzają żywicę umieszczone są na całej powierzchni kwiatów i liści. Produkują lepką substancję w której zawarte są bardzo duże ilości i o wysokim stężeniu kannabidoidów.

 

Żywica ta zawiera wiele składników aktywnych i odgrywają one też istotną rolę w aktywności biologicznej rośliny. Znajdują się w niej co najmniej 66 kannabinoidy wraz z różnymi terpenoidami i falowonoidami. Kannabidoidy stanowią około 80% żywicy i są bezwonne, charakterystyczny zapach konopi wydzielają właśnie związki terpenoidowe.

Nie wszystkie kannabidoidy znajdziemy w każdej z roślin. Te główne to THC, CBN, CBD, CBG i CBC a ich ilość zależy od odmiany, a także warunków w jakich roślina rosła - światło, ziemia, substancje odżywcze itp.

Powód wydzielania żywicy przez konopie pozostaje do dziś nie do końca jasny, ale przyjmuje się że rośliny wytwarzają żywicę aby bronić się przed owadami i grzybami, a także przed palącym słońcem, gdyż większość z nich pochodzi ciepłych stref klimatycznych.

Na przedstawionych obrazkach możemy zauważyć że po waporyzacji trichomy są mniejsze, bardziej zwiędłe, a materiał roślinny jest brązowy.

Takie zmiany możemy zaobserwować z łatwością sami w domu przy pomocy tanich i ogólnodostępnych małych mikroskopów czy lup o powiększeniu 30x-60x. Zachęcam wszystkich do takich badań, dzięki obserwacjom i różnym wariantom waporyzacji będziemy mogli zaobserwować sami w jakich warunkach zmienia się struktura suszu.

 

vaporizerblog.com