Waporyzatory Zeus Arc

Projektanci z Zeus Arsenal ciężko pracowali przez ostatnie kilka lat, pracując nad swoim najnowszym waporyzatorem o najwyższej wydajności i tak powstały dwa bliźniacze modele - Zeus Arc oraz Zeus Arc GT. Wygląda na to, że cała ta ciężka praca się opłaciła, ponieważ te waporyzatory zaczęły przyciągać poważną uwagę, otrzymując tytuł O’Cannabiz 2019 Cannabis Accessory of the Year. Zeus Arc został zaprojektowany w Niemczech i ma smukłą klasyczną sylwetkę, świetną żywotność baterii, powiadomienia wibracyjne, akcelerometr, ukryte narzędzie wielofunkcyjne i w zależności od wybranej wersji, całkowicie złotą ścieżkę pary, w przypadku model Zeus Arc GT.

Są 2 różne wersje Zeus Arc i Zeus Arc GT, która zawiera technologię GoldSink wykorzystującą synchronizację ciepła ze złotem i pozłacaną komorę. Standardowa wersja posiada zamiast złota stal nierdzewną i przez to kosztuje trochę mniej.

Uwaga redakcji: aktualizacja oprogramowania sprzętowego Zeus Arc jest już dostępna! Podłącz Zeus Arc do komputera, aby zaktualizować do różnych profili ogrzewania. Ta aktualizacja daje użytkownikom większą kontrolę nad parą, więc wypróbuj je sam i znajdź profil, który Ci odpowiada!

 

 

Jak to działa

Obie wersje Zeus Arc działają dokładnie w ten sam sposób. Na początku, należy wyjąć ustnik z górnej części obudowy, aby odsłonić komorę grzewczą. Wewnątrz ustnika znajduje się sitko i radiator, który pomaga zapewnić lepszą jakość pary.

Usunięcie ustnika odsłania krawędź otaczającą komorę w Zeusie, tę krawędź można w rzeczywistości użyć jako miarki do załadowania ziół, bez konieczności używania palców. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy przy nabijaniu komory lub ubijaniu ziół, możesz użyć ukrytego narzędzia wielofunkcyjnego, które znajduje się na dole obudowy.

Aby uzyskać jak najlepsze wyniki, zalecamy całkowite napełnienie komory. Gdy urządzenie zostanie załadowane ziołami, umieść ustnik z powrotem na urządzeniu i w zasadzie waporyzator jest gotowy do pracy. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania, diody LED zaświecą się, a urządzenie włączy się i zacznie się nagrzewać, ogrzewanie trwa zwykle około 45 sekund.

Aby przełączać się między temperaturami, wystarczy dotknąć przycisku zasilania, a dioda LED zmieni się, odzwierciedlając aktualnie ustawioną temperaturę, łącznie są 3 dostępne ustawienia. Diody LED będą migać, gdy urządzenie się nagrzewa, a gdy Zeus Arc osiągnie wybraną temperaturę, diody zaświecą się na zielono, a waporyzator będzie wibrował w Twoich dłoniach.

Umieść usta na krawędzi ustnika z boku urządzenia z logo Zeus Arc, aby zlokalizować wlot powietrza i zacznij płynnie zaciągać się.

Po 10 minutach vaporizer automatyczne się wyłączny, tyle czasu jest ustawione dla jednej sesji. Zeus Arc posiada również akcelerometr, który wykrywa ruchy użytkownika, i jeśli w ciągu 30 sekund nie zostaną wykryte żadne ruchy, automatyczne wyłączy się aby nie marnować ziół.

Aby sprawdzić żywotność baterii w Zeus Arc, wystarczy potrząsnąć urządzeniem, gdy jest włączone, a diody LED pokażą aktualny poziom naładowania.

Po zakończeniu sesji użyj ukrytego narzędzia wielofunkcyjnego na z dołu obudowy, aby opróżnić zioła z komory. Narzędzie może być również używane do usuwania zanieczyszczeń z sitka w ustniku.

 

 

Elastyczność temperaturowa

Twórcy Zeusa podeszli w trochę inny sposób do ustawień temperatury w przypadku waporyzatorów Zeus Arc i odnosi się do ustawień temperatury jako cykli temperatury.

Ideą jest to, że powinieneś być w stanie odbyć sesję w każdym cyklu z jedną i tą samą komorą ziół, efektywnie waporyzując, tę samą komorę w ciągu 3 różnych sesji.

Technicznie rzecz biorąc, możesz uruchomić Zeusa w pierwszym cyklu rano, a następnie wrócić po południu i odbyć kolejną sesję w 2 cyklu, a na koniec zakończyć komorę przed snem na sesji 3. Biorąc pod uwagę niedawną ankietę, stwierdziliśmy, że większość ludzi odbywa od 1 do 3 sesji dziennie, to urządzenie jest idealnie skalibrowane do przeciętnego stylu życia waperów, ale zamiast marnować zioła na każdą sesję, możesz efektywnie ekstrahować zioła przez 3 oddzielne sesje.

Dla tych, którzy chcą bardziej dynamicznej i natychmiastowej ekstrakcji swoich ziół, sugerujemy rozpoczęcie od razu cyklu 3, aby uzyskać naprawdę potężną parę.

Dla tych, którzy szukają tego, co najlepsze z obu światów, sugerujemy rozpoczęcie od cyklu 2 i przejście do  cyklu 3, od razu po zakończeniu pierwszej 10-minutowej sesji. W ten sposób uzyskasz przyjemną 20-minutową sesję, idealną do oglądania ulubionego programu w telewizji.

Jeśli nadal chcesz mieć możliwość dostosowania ustawień temperatury, Zeus udostępnił aplikację komputerową, która pozwoli na załadowanie Zeus Arc z innym profilem ogrzewania. Jedno ustawienie jest nastawione na smak, drugie przeznaczone do użytku z lodem lub fajką wodną oraz takir, które zapewnia zrównoważone spektrum działania.

Użytkownicy poszukujący pełnej kontroli temperatury zwykle preferują urządzenie z górnej półki jak DaVinci IQ2 czy Mighty.

 

 

Jakość pary

Jakość pary w Zeus Arc jest imponująca. W wersji Zeus Arc GT zastosowano pozłacane elementy ścieżki powietrza, komory i radiatora. Złoto jest jednym z najlepiej przewodzących materiałów na ziemi, zdolnym do szybkiego nagrzewania się i równie szybkiego odprowadzania ciepła, dlatego zostało użyte w modelu GT.

Złota komora grzewcza skutecznie i wydajnie podgrzewa zioła, a złoty radiator usuwa ciepło, zanim dotrze do ust i w praktyce działa wyjątkowo dobrze. Jesteś w stanie wytworzyć duże chmury pary bez uczucia podrażnienia spowodowanego gorącym powietrzem.

W przeciwieństwie do innych waporyzatorów opartych na kondukcji, takich jak Flowermate Slick, Zeus Arc sprawi, że będziesz w stanie łapać duże chmury już od pierwszego pociągnięcia. Jeśli lubisz gęstą parę to ten model jest idealnie stworzony dla Ciebie.

Standardowa wersja Zeusa Arc również nie ustępuje jakością pary, chociaż zauważyliśmy, że smaki są nieco bardziej stonowane w porównaniu ze złotą ścieżką pary, nadal będzie sprawiać, że para będzie równie imponująca.

Stal nierdzewna dobrze radzi sobie z przenoszeniem ciepła do ziół i usuwaniem ciepła przez radiator, ale używając obu, możemy zdecydowanie odróżnić je i w tym porównaniu do Zeus Arc GT jest lepszym modelem jakiego pragną użytkownicy.

 

 

Jakość wykonania

Jakość wykonania Zeus Arc stoi zdecydowanie na najwyższym poziomie i nie spodziewalibyśmy się niczego mniej od produktu, który został zaprojektowany w Niemczech. Zgadza się, podobnie jak produkty Storz & Bickel, takie jak Mighty czy Crafty+, Zeus Arc jest wykonany naprawdę dobrze.

Projektanci wyraźnie zapożyczyli też kilka pomysłów projektowych z przemysłu motoryzacyjnego, charakteryzujących się eleganckimi liniami, gładkim wykończeniem i mocnym silnikiem zamkniętym w niewielkiej obudowie. Para, którą może dostarczyć ten mały wapek, jest naprawdę imponująca ze względu na swoje rozmiary i zawstydza droższe jednostki.

Wbudowane narzędzie tzw. wykałaczka, jest miłym akcentem i czymś, co powinien mieć każdy przenośny waporyzator, podobne rozwiązanie posiada Fenix Pro. Mieszanie ziół podczas sesji w Zeus Arc, nie jest konieczne, ale sprzyja to bardziej równomiernemu ogrzewaniu i lepszej ogólnej ekstrakcji. Na szczęście dzięki dużym krawędziom nad komorą mieszanie ziół jest bezproblemowe i można je łatwo zrobić w połowie sesji.

Nie widać dwóch najlepiej ukrytych funkcji, a jest to powiadomienie wibracyjne oraz akcelerometr. Wibracja jest już dzisiaj w wielu modelach, i także tutaj, zapewniając delikatne brzęczenie, informujące, że urządzenie jest gotowe do inhalacji lub wyłącza się. Dzięki temu nie musisz ciągle patrzeć na diody Zeusa, aby wiedzieć jaki jest obecny stan urządzenia.

Akcelerometr jest używany do 2 funkcji; po pierwsze, wyczuwa ruchy użytkownika, gdy korzysta on z urządzenia, jeśli urządzenie nie wykrywa ruchów przez 30 sekund, zaczyna chłodzić komorę grzewczą, aby nie marnować ziół i baterii, co jest idealne dla zapominalskiego konesera. Po drugie, służy do pokazania aktualnego poziomu naładowania baterii, po prostu potrząśnij urządzeniem, a wyświetli diody LED pokażą stan naładowania.

Oczywiście dajemy Zeus Arc GT przewagę w jakości produkcji nad standardowym Zeus Arc ze względu na użycie złota w ścieżce pary i ulepszenia, jakie wprowadza w stosunku do wersji standardowej, ale jeśli chcesz zaoszczędzić trochę pieniędzy to standardowy Zeus Arc będzie więcej niż satysfakcjonującym wyborem.

 

 

Żywotność baterii

W przypadku tak małej jednostki można spodziewać się krótkiej żywotności baterii. Zeus Arc przekracza oczekiwania przenośnych waporyzatorów, oferując około 90 minut pracy na jednym ładowaniu. W zależności od używanego cyklu ogrzewania i długości sesji, możesz spodziewać się kolejnych 6-9, 10-minutowych sesji, co jest fantastyczne dla urządzenia tego rozmiaru.

Aby naładować Zeus Arc, po prostu wyjmij narzędzie wielofunkcyjne na spodzie urządzenia, aby odsłonić port ładowania USB. Umieść narzędzie wielofunkcyjne na ustniku magnetycznym, aby przechowywać je podczas ładowania.

 

Łatwość użycia

W przeciwieństwie do Firefly 2+, który ma tzw. „krzywą uczenia się”, Zeus Arc jest jednym z najwygodniejszych waporyzatorów do suchych ziół na rynku, ładowanie go jest bardzo proste, a używając krawędzi wokół komory grzewczej, możesz po prostu zgarnąć zioła z młynka bez użycia palców.

Po napełnieniu komory dowolnymi ziołami, np. suszem konopnym CBD, wystarczy włączyć urządzenie długim naciśnięciem przycisku i wybrać cykl ogrzewania. Po osiągnięciu temperatury można waporyzować przez 10 minut lub dłużej, jeśli to konieczne, po zakończeniu waporyzacji po prostu użyj dołączonego narzędzia wielofunkcyjnego, aby opróżnić komorę.

Czyszczenie Zeusa Arc jest również bezproblemowe, wystarczy wyjąć radiator i sitko z silikonowego ustnika i zanurzyć w roztworze czyszczącym, np. vapo clenaerze.

Do czyszczenia komory polecamy używaniu 99% alkoholu ISO, delikatnie wycierając komorę po cyklu ogrzewania. Nawet kanał powietrza na dole urządzenia można całkowicie oczyścić. W Zeusie nie ma miejsc, których nie można wyczyścić, więc nigdy nie musisz się martwić o pogorszenie wydajności spowodowane nagromadzeniem się resztek w trudno dostępnym miejscu.

 

Dyskrecja

Zeus Arc jest bardzo dyskretny, mały rozmiar i czarna obudowa ułatwiają używanie i przenoszenie. Kwadratowy wygląd urządzenia jest dość zwyczajny i prawdopodobnie wygląda jak przenośna ładowarka, power bank czy tego typu rzeczy.

 

Podsumowanie

Zeus Arc to fantastyczny waporyzator, który z pewnością zaspokoi ludzi, którzy potrzebują małego, waporyzatora który w stanie wytworzyć duże ilości pary. Żywotność baterii jest więcej niż wystarczająca dla użytkowników i wynosi 90 minut, a wbudowana wibracja oraz akcelerometr to dodatkowe przyjemne funkcje w tych modelach.

 

Zarówno standardowy Zeus Arc, jak i Zeus Arc GT z pewnością zapewnią duże wrażenia z wytwarzanej pary, a model GT zapewnia lepszą parę ze względu na wyższą przewodność elementów. Którykolwiek z nich zdecydujesz się wybrać, na pewno Ci się spodoba.

Zeus Arc i Zeus Arc GT jest dostępny w naszym sklepie internetowym – KLIKNIJ i zobacz wszystkie produkty Zeus w naszym sklepie.