Linx Eden to waporyzator przenośny ze średniej półki cenowej. Firma ma na swoim koncie już kilka innych modeli jak bardzo popularny Linx Gaia a także inne, przeznaczone typowo do samych koncentratów. Linx Eden to dość małe urządzenie o klasycznym, podłużnym kształcie, które idealnie sprawdzi się jako przenośny waporyzator.

 

Linx Eden kosztuje mniej niż 500 zł, więc jest to średnia półka cenowa. Jednak urządzenie może zaskoczyć jakością wytwarzanej pary. Nie uświadczymy tutaj nieprzyjemnych i niepożądanych zapachów, jak np. plastiku. Wszystko to za sprawą dość dobrych materiałów z jakich został wykonany ten model. Zastosowano tutaj metodę ogrzewania hybrydową, połączenie kondukcji z konwekcją. Eden mimo wszystko nie wytwarza tak potężnych chmur jak np. dużo droższy Mighty czy szereg modeli butanowych – DynaVap, Sticky Brick, itp. Tutaj odczujemy bardzo dobrej jakości aromat z waporyzowanych ziół, więc jest to urządzenie, które można polecić wszystkim użytkownikom aromatycznych mieszanek ziołowych. Będziecie zadowoleni.

 

 

Obsługa

Linx Eden jest bardzo prosty w obsłudze. Osoby które miały w swoim ręku już wcześniej waporyzator, nie muszą specjalnie zapoznawać się z instrukcją obsługi, gdyż obsługa tego modelu jest łatwa i intuicyjna za pomocą tylko jednego przycisku. Jak w wielu innych modelach przenośnych, włączanie i wyłączanie następuję po pięciokrotnym, szybkim wciśnięciu przycisku. Gdy urządzenie jest włączone, trzema kliknięciami przełączamy pomiędzy wyborem temperatury. Wbudowane diody LED informują nas o tym jaka temperatura jest obecnie ustawiona. Do wybory mamy 4 ustawienia i dla każdego inny kolor diody LED: niebieski - 182°C, zielony - 193°C, żółty - 204°C, czerwony - 220°C. Dodatkowym atutem jest funkcja BOOST - natychmiastowe zwiększenie temperatury o 20°C. Funkcję tę aktywujemy przez przytrzymanie przycisku. Kwarcowa komora jest dość pojemna i potrafi pomieścić około 0,3g ziół. Wystarczy odkręcić górną część i wsypać do komory ulubione zioła, włączyć urządzenie, ustawić temperaturę i można zacząć waporyzować.

 

Wykonanie

Firma Linx dość starannie projektuje swoje urządzenia i tak jak wcześniejsze modele, tak i ten został wykonany bardzo przyzwoicie. Cała obudowa została zrobiona ze stali nierdzewnej, komora z kwarcu a ustnik ze szkła. Całość jest bardzo minimalistyczna i wszystko idealnie zgrywa się ze sobą. Tak samo przycisk jak i diody LED, wszystko działa prawidłowo i sprawia wrażenie waporyzatora z najwyższej półki.

 

 

Bateria

Większość waporyzatorów posiada port microUSB, ale powoli odchodzi się już od tego rozwiązania na rzecz nowego standardu USB-C. Tak jest i tutaj. Wbudowany akumulator ma pojemność 2500 mAh co przekłada się na około 60 minut działania. W tym czasie możemy odbyć 6-7 sesji w zależności od własnych upodobań. Jest to bardzo dobry wynik. Jeżeli natomiast ktoś szuka urządzenia z dłuższym czasem działania to warto rozważyć modele np. z wymiennym akumulatorem 18650 jak X-Max Starry 3.0 czy nowszy X-Max Ace. A dla tych którzy nie chcą być uwiązani elektroniką, gorąco polecamy waporyzatory DynaVap.

 

Podsumowanie

Linx Eden to waporyzator ze średniej półki cenowej, który jest wykonany jak modele klasy premium. Stal nierdzewna, kwarc i szkło zapewniają maksimum doznań smakowych. Sam kształt jest dość klasyczny, więc vaporizer jest w miarę dyskretny i nie budzi podejrzeń. Z łatwością można schować go w kieszeni. Eden wytwarza dobrej jakości, przede wszystkim smaczną parę. 4 ustawienia temepratury o dość szerokim zakresie oraz funkcja BOOST pozwalają wygodnie korzystać z urządzenia, obsługując go jedynie jednym przyciskiem. Linx Eden jest dostępny w trzech wariantach kolorystycznych: czarnym (ONYX), złotym (GOLD) oraz srebrnym (STEEL). 

 

 

Cały zestaw jest dość bogaty. W pudełku znajdziemy: waporyzator Linx Eden, zapasowe szklane ustniki 3 szt., pokrywę ustnika, wyciorek, kabel USB-C, silikonowe etui ochronne, stalowe sitka 3 szt., stalowe pady do koncentratów 3 szt., instrukcje obsługi w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim i francuskim.

Linx Eden znajdziesz w naszym sklepie internetowym w najniższej cenie w Polsce – KLIKNIJ I SPRAWDŹ!!!

 

Zdjęcia pobrane z https://vaping360.com/