W dzisiejszych czasach wygoda i funkcjonalność idą w parze. Możliwość z korzystania z urządzeń przenośnych stała się na przeciągu lat bardzo wygodna i powszechnie dostępna. Ilość modeli przenośnych vapków z roku na rok coraz bardziej rośnie, tak samo popyt na te cudne urządzenia. W ubiegłych latach znane były głównie waporyzatory stacjonarne, które były dość spore i czasem mało praktyczne.

 

Początkująca moda na inhalację zaczęła się od vapków stacjonarnych które parę z spalanego suszu uwalniało się do balonu/worka. 

Na szczęście rośnie coraz większa wiedza na temat istoty inhalacji.

Vapowanie nie musi się jednak już kojarzyć z dużymi  napompowanymi balonami które w praktyce są z czasem nie wygodne.

Często rozmiar tych balonów jest zaskakująco śmieszny, być może dlatego iż wiele osób uważa iż większy balon tym większa "bania".

 

A co gdy chcemy inhalować się nie tylko w domu, ale na plaży, na urlopie, w klubach i innych miejscach publicznych przy czym zachować niepozorność? Odpowiedzią jest vaporizer przenośny który staje się coraz modniejszy. 

Niepozorne urządzenie złudnie podobne do telefonów, krótkofalówek lub do długopisu nie budzi tak dużych 

 

Stare urządzenia idą do lamusa, ale wielkość miała znaczenie.

 

Owszem im bardziej rozbudowany waporizer tym więcej funkcji i możliwości. Do nie dawna można było zobaczyć duże maszyny bardziej przypominające specjalistyczne urządzenia lekarskie niż małe poręczne urządzenia które obecnie rewolucjonizują istotę vaporizerów.

Można było się pokusić o stwierdzenie iż przenośne małe vapo mogły nie spełniać swoich funkcji. Obecnie producenci przeganiają się jakością wykonania i pomysłami by stworzyć odpowiednio małe urządzenie które można śmiało używać gdziekolwiek się chce.

Na rynku pojawiają się coraz mniejsze urządzenia przypominające "e-papierosy" uważać należy jednak na podróbki, dlatego warto wybrać się do sklepu gdzie sprzedawca zna towar który sprzedaje i ręczy za jego autentyczność.

 

Nowoczesne waporizery wyglądają jak gustowne gadgety. 

 

Miałam przyjemność przetestować kilka małych zgrabnych vaporizerów z nowych serii znanych producentów. 

Musze przyznać iż są bardzo ekstrawaganckie modele które przypominają bardzo gustowne gadgety. Producenci tworzą urządzenia które można dodatkowo według swoich potrzeb ozdobić lub modyfikować jak w przypadku Da Vinci z serii Ascent- gdzie można indywidualnie stworzyć projekt obudowy i cieszyć się własnym desingiem.

Przenośny vaporizer można nosić w torebce a nawet w kieszeni gdyż wymiarami przypomina on telefon. Przenośne wapki mają duży plus za możliwość korzystania z nich w różnych miejscach.

Waporizery przenośne można ładować ładowarką jak telefon komórkowy, czas pracy urządzenia zależy od jakości akumulatora umieszczonego w urządzeniu. Akumulatory w urządzeniach zazwyczaj pozwalają na cieszenie się urządzeniem od 6-10 godzin. Co w przypadku powiedzmy trzykrotnego użytku dziennie da nam ponad tydzień czasu inhalowania się bez ładowania akumulatorków. Bardzo wygodna opcja dla osób podróżujących.

 

Szybko, łatwo i bezproblemowo, tak mogę nazwać inhalację małym vapkiem. Aby nauczyć się korzystać z urządzenia nie trzeba specjalnych umiejętności. Bardzo często urządzenia przenośne mają dwie trzy części które bez problemu odróżnimy co do czego służy.

Temperatury w vapku przenośnym są równie odpowiednie jak w przypadku stacjonarnych. Może rodzić się wątpliwość, jak w tak małym urządzeniu ma prawo zachodzić taka temperatura? Jakość materiałów z których urządzenie jest wykonane ma bardzo duże znaczenie, dlatego im wyższy model jakościowo tym większa pewność iż wszystko będzie działało prawidłowo.

Elementy przenośnych vapków są zazwyczaj ukryte w urządzeniu co pozwoli nam na nie obawianie się o zgubienie drobnych części.

 

Wapek może mieć również ozdobne etui, co czyni go modnym i dodatkowo zabezpieczonym przed różnymi urazami.

Wracając do jakości vapo musi być odporne na upadki, gdyż tanie modele przenośne mają duży minus - jakość materiałów użytych zewnątrz. Dlatego inwestując w przenośny wapek starajmy się wybrać jak najwyższej jakości produkt, w tym pomoże również sprzedawca.

 

Używanie urządzenia przenośnego.

 

Używanie wapka jest bardzo proste, zazwyczaj urządzenie te posiada przegrody w które umieszcza się susz bądź też żywicę/olej. 

Następnie dobiera się odpowiednią dla potrzeb temperaturę, rozgrzewa się urządzenie i inhaluje za pomocą małej rureczki jest to bardzo praktyczne i wygodne w używaniu. A po inhalacji po prostu zużyty susz się wyrzuca, a z olejku czyści odpowiednim do tego czyścikiem - zazwyczaj dawanym do urządzenia.

 

Korzystanie z vapka przenośnego nie równa się mniejsza ilość inhalacji i częstsze dokładnie suszu/oleju, bowiem vaporyzatory te są konstruowane tak aby sprostać nawet najwyższym wymaganiom osób palących regularnie często. 

 

Małe jest piękne

 

Coraz większą popularnością vapków przenośnych można zaobserwować u kobiet. Kobiety wybierają vaporizery z kilku względów.

Praktyka, zdrowie, uroda moda i wygoda.

 

Tak można nazwać w skrócie to co się podoba kobietom w tym urządzeniu, bardzo ładnie wyglądające urządzenia które nie kojarzą się negatywnie. Subtelne, małe i praktyczne mogą być używane w każdym miejscu zachowując pełną dyskrecję. Sporo kobiet chce zachować maksymalną dyskrecję jeżeli chodzi o inhalacje konopiami z różnych względów, dlatego bardzo są cenione w gronie kobiet.

 

Inhalacja vapkiem przenośnym ma również medyczne zastosowanie, spełnia on bowiem funkcje tak jak vapek stacjonarny. Nie należy się sugerować zasadą im większe urządzenie tym większy zatem efekt. Być może w dawnych czasach tak było obecnie już to nie obowiązuje chyba że w tych najtańszych urządzeniach.

 

Podsumowując zatem dzisiejszy temat, jeżeli cenisz sobie przede wszystkim zdrowie, jakość czas i pieniądz vapek przenośny jest dla Ciebie. Dzięki gabarytom, funkcjonalności i prostocie możemy cieszyć się vaporyzacją wszędzie tam gdzie i jak chcemy. Warto wspomnieć również iż desing tych urządzeń ma bardzo ciekawe formy które podkreślają również własny styl i indywidualizm.