Lipa 15g

13,99 zł

Opakowanie 15g

Dostępność: W magazynie
SKU
lipa-15g

Lipa

Opakowanie 15g

Lipa z łacińskiego Tilia, rodzaj drzew z rodziny lipowatych. Występują w klimacie umiarkowanym na półkuli północnej. Rozróżnia się około 30 gatunków lipy.

Kwiat lipy zawiera w swoim składzie ponad 20 flawonoidów, terpeny, fitosterole, garbniki, pektyny, olejek eteryczny, sole mineralne, kwasy organiczne oraz witaminy C i PP.

Jako surowiec lekarski, kwiat lipy w formie naparu  posiada działanie napotne, przeciwgorączkowe, zaleca się spożywać w czasie przeziębienia i w stanach gorączkowych. Posiada związki które mają działanie osłaniające, powlekające, ochronne i dzięki temu jest pomocna w łagodzeniu kaszlu i bólu gardła. Napar działa także napotnie i moczopędnie, stosuje się w chorobach w których towarzyszy podwyższona temperatura, zwiększają one ilość wydzielanego z organizmu potu z którym wydalane są toksyny. Olejki eteryczne zawarte w kwiatach lipy działają drażniąco na kanaliki nerwowe, tym samym pobudzając nerki do produkcji większej ilości moczu. Olejki te również łagodzą delikatnie napięcie mięśni gładkich oraz sprzyjają wydzielaniu soków żołądkowych. Napar z kwiatów lipy ma także wpływ na nerwy, łagodzi stany nadmiernego pobudzenia i pomaga przy długotrwałym wysiłku umysłowym. Olejki pomagają również w problemach z zasypianiem, szczególnie dodając napary z lipy do gorącej kąpieli.

 

 

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Lipa 15g
Twoja ocena