Werbena 15g

13,99 zł

Opakowanie 15g

Dostępność: W magazynie
SKU
werbena-15g

Werbena

Opakowanie 15g

Verbena officinalis – werbena pospolita, znana jako werbena lekarska, jest ziołem, które spełniało ważną rolę w dawnych, starożytnych kulturach. O jej wyjątkowej mocy świadczyły takie nazwy jak „smocza trawa” oraz „żelazna werbena”. Korzeń werbeny stanowił swoisty amulet i był noszony przez egipskich kapłanów. Druidzi natomiast oczyszczali wodą z werbeną swoje ołtarze, a starożytni Persowie stosowali ziele werbeny do wróżenia. Do dnia dzisiejszego medycyna naturalna wykorzystuje lecznicze właściwości tej niezwykłej rośliny.

Werbena pospolita znalazła zastosowanie w kosmetyce. Napar sporządzony z liści wykorzystywany jest jako kompres przy zapaleniu spojówek. Korzystnie działa także na zmęczone oczy (przemywanie ich wacikiem, nasączonym naparem z werbeny). Zioła można dodać do odprężającej i wzmacniającej kąpieli.

Herbatka z werbeny polecana jest w problemach z trawieniem oraz na dolegliwości wątrobowe. Napar działa moczopędnie i przeciwdziała zapaleniu dróg moczowych. Ma on również właściwości przeciwzakrzepowe. Werbena pospolita znajduje zastosowanie zewnętrzne. Okłady z wywaru obniżają gorączkę, można przemywać otrzymanym specyfikiem siniaki, zmiany i wybroczyny na skórze. Płukanka, sporządzona z liści werbeny, łagodzi ropne zapalenie gardła. Okłady z suszonych liści stosowane są na rany, owrzodzenia, przyspieszają gojenie. Wyciąg z kwiatów werbeny leczy migreny, wzmacnia i wspomaga walkę z niedokrwistością. Herbatka z werbeny pomaga na stany depresyjne i melancholijne. Napar działą korzystanie spożywany po przebytej grypie, gdy osłabiony organizm podatny jest na obniżenie nastroju. Ciekawostką jest działanie werbeny na wzmocnienie potencji, dlatego jej listki mogą być dodawane są do potraw i nalewek.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Werbena 15g
Twoja ocena