10 dowodów na to że marihuana może poprawiać stan zdrowia

 

Pacjenci na całym świecie osiągają różne korzyści ze stosowania marihuany, ale w ostatnich latach dopiero zaczęto interesować bardziej tym tematem. Z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe badania które udowadniają korzystne działanie marihuany. Poniżej 10 sprawdzonych dowodów na to że konopie działają na rzecz poprawy zdrowia.

 

1. Zapobiega ślepocie

Jaskra jest chorobą oczy, która prowadzi do całkowitej ślepoty, ale z pomocą medycznej marihuany można temu zapobiec. Badania dowodzą że marihuana zmniejsza ciśnienie w gałce ocznej do normalnej poziomu i spowalnia proces choroby. Ostatecznie może pomóc wielu pacjentom ale ważne jest żeby podjąć leczenie na wczesnym etapie choroby.

 

2. Zwiększa pojemność płuc

Po latach palenia papierosów, wielu użytkownikom tytoniu spada pojemność płuc a to prowadzi do przewlekłych i poważnych chorób takich jak np. rozedma płuc. W 2012 roku badania wykazały że marihuana może zwiększyć pojemność, nie powodując żadnych szkód na ogólną wydolność płuc.

 

3. Przeciwdziała drgawkom

Medyczna marihuana jest często zalecana osobom które cierpią na padaczkę. W 2003 naukowcy z Virginia Commonwealth University odkryli że marihuana skutecznie zapobiega napadom padaczkowym. Eksperyment na szczurach dowiódł tego działania, gdyż po zażyciu ekstraktu z konopi żaden z nich nie dostał ataku napadów w ciągu 10 godzin od spożycia.

 

4. Powstrzymuje raka

Badania wykazują że związku zawarte w marihuanie faktycznie mogą zabijać komórki rakowe, a ostatnio badacze z California Pacific Medical Center uwierzyli że może nawet zapobiegać rozprzestrzenianiu się nowotworów do innych komórek. Stwierdzili ze marihuana wyłącza istotny gen który jest odpowiedzialny za rozprzestrzenienie się raka.

 

5. Redukuje lęk

Specjaliści z Harvardu odkryli że marihuana może pomagać łagodzić niepokój gdy poda się ją w odpowiedniej dawce. Podczas gdy wiele osób zakłada że THC tylko może pogłębić przykry nastrój, naukowcy udowadniają że faktycznie może go skutecznie poprawić i polepszyć ogólne samopoczucie.

 

6. Poprawia trawienie

Na Uniwersytecie w Nottingham, badacze odkryli że związki występujące w marihuanie mogą skutecznie leczyć problemy żołądkowe, takie jak wrzodziejące zapalenie jelita grubego czy choroba Lesniowskiego-Crohna. I faktycznie marihuana zapobiega przedostawaniu się niebezpiecznych bakterii do jelit.

 

7. Łagodzi ból i zapalenie stawów

Osoby cierpiące na zapalenie stawów mogą z powodzeniem używać marihuany. Lekarze zrobili próbę i wyprodukowali lek o nazwie Sativex który ma w sobie aktywne związku z konopi. Kiedy testowano nowy lek na pacjentach przez 2 tygodnie, okazało się że zmniejszył on ból i stan zapalny oraz poprawił jakość snu.

 

8.Pomaga utrzymać prawidłową wagę

Badanie opublikowane w American Journal of Medicine, wskazuje że ludzie którzy używają marihuany są chudsi i mają lepszy metabolizm. W szczególności korzystnie wpływa na metabolizm cukrów w organizmie co jest ważne dla osób z cukrzycą i otyłością.

 

9. Zmniejsza drżenie

Choroba Parkinsona jest bardzo poważna w skutkach i wywołuje niekontrolowane drżenie ciała. Odkryto że marihuana ma bardzo korzystny wpływ na ludzi cierpiących na tą chorobę, zmniejszył się u nich ból oraz drgawki i mieli oni także lepszy sen.

 

10. Działanie na mózg

Badacze na Uniwersytecie w Nottingam sprawdzali jak marihuana wpływa na mózg w szczególności w odniesieniu do jego uderzeń. Ludzie którzy zażywali marihuanę ich mózg znacznie szybciej się regenerował. Więc marihuana może pomóc odzyskać szybciej sprawność przy urazach np. wstrząsu mózgu.

 

To tylko przykłady dobroczynnego działania marihuany. Istnieje jeszcze wiele więcej leczniczych właściwości których jeszcze nie odkryliśmy,

Źródło: vaporizednerd.com