DaVinci vaporizer

DaVinci vaporizer to model który jest już na rynku od dłuższego czasu. Jeśli chodzi o cenę to jest to produkt ze średniej półki.

Jakość waporyzacji przy użyciu tego vaporizera jest naprawdę dobra jak na tej klasy sprzęt. Na pewno jedną z rzeczy która budzi zainteresowanie jest wygląd vaporizera. Mimo że jest to waporyzator przenośny to jego rozmiary są dosyć spore. Przypominać może alkomat albo krtókofalówkę (walkie talkie). Cała konstrukcja jest dosyć przemyślanie zrobiona i z niezłej jakości materiałów. Ustnik tzw. flexi rura to rzadko spotykany element wśród vaporizerów ale za to bardzo dobrze się sprawdza. Komora grzewcza została wykonana ze stali nierdzewnej i znajduje się ona w górnej części urządzenia pod zamykanym wieczkiem.  Pod tym samym wieczkiem możemy znaleźć również pędzelek do czyszczenia oraz mały schowek na nasze ulubione zioła.

DaVinci został wyposażony w podświetlany ekran LCD na którym wyświetlana jest aktualna temperatura i stan baterii. Do dyspozycji mamy jednostki Celsjusza i Fahrenheita. Minimalna temperatura jaką możemy ustawić to 38°C a maksymalna 221°C z dokładnością co 1°C. Jest to bardzo komfortowe rozwiązanie i precyzyjnie możemy ustalać daną temperaturę. Czas nagrzewania do 190°C to minuta i 45 sekund więc nie jest to jakiś super wynik.

Druga sprawa to bateria. Zastosowany akumulator litowo-jonowy pozwala na 45minut ciągłej pracy, więc tu też mogło by być trochę lepiej. Jeżeli ktoś nie korzysta z vaporizera bardzo często to powinien być zadowolony.

Pomijając fakt rozmiaru vaporizera oraz niezbyt długiego działania na baterii, DaVinci to całkiem udany model ze średniej półki cenowej.