Pax 2

Obecny do tej pory pierwszy model vaporizer Pax od firmy Ploom jest najbardziej rozpoznawalnym i popularnym urządzeniem na świecie. Na jego sławę wpływa całokształt tego vaporizera. Wygląd, funkcje, prostota używania, niezawodność. Teraz gdy na rynek wszedł nowy, odświeżony i nieco zmieniony model Pax 2 może zyskać również spore uznanie. Czy przebije on swój pierwowzór? Przedstawiamy Pax 2.

Wygląd Pax 2 jest bardzo podobny, a cała konstrukcja została tylko lekko poprawiona. Tak samo jak w pierwszym modelu na dole znajduje się komora na susz która zamykana jest wieczkiem na magnesach. Po włączaniu urządzenia w ten sam sposób czyli ustnikiem, dioda led zaczyna pulsować kolorem fioletowym, to znaczy że urządzenie nagrzewa się. W niecałe 60 sekund Pax 2 powinien być gotowy do pracy i wtedy też poinformuje nas o tym zielony kolor diody. Przełączanie temperatury następuje przez naciśnięcie i przytrzymanie ustnika przez kilka sekund i odpowiednio do wybranej temperatury diody led świecą ustalonym kolorem. Pax 2 wchodzi w tryb uśpienia jeśli nie jest używany 20 sekund, a wyłącza się po 3 minutach.

Pax 2 posiada 4 ustawienia temperatury. Firma Ploom nie ujawnia temperatury dla każdego ustawienia lecz sam zakres, od 182 do 215°C. Jednak z nieoficjalnych źródeł wiadomo że pierwsze 2 ustawienia są w zakresie 179-199°C. Pozycja 3 to 215°C a ostatnie 4 ustawienie to 230°C.

Para wytwarzana przez vaporizer jest bardzo dobrej jakości. Przepływ powietrza natomiast nie jest duży, i trzeba dbać o czystość komory i metalowego sitka.

Jakość wykonania tego vaporizera jest tak jak w przypadku poprzednika jest doskonała. Wszystko jest idealnie spasowane a elementy z jakich jest zrobiony vaporizer są wysokiej jakości.  Zastosowano tu nowy sylikonowy ustnik, który powinien jeszcze lepiej się sprawdzić od plastikowego który był montowany w pierwszym modelu. Obudowa vaporizera wykonana jest z eleganckiego szczotkowanego aluminium i są dostępne 4 kolory do wyboru.

Po za tym Pax 2 posiada akcelerometr i czujnik ruchu dzięki czemu jest to naprawdę inteligentny sprzęt. Dodatkowo 10 letnia gwarancja jaką zapewnia producent powinna zapewnić bardzo długie i bezawaryjne użytkowanie.

Bateria zastosowana w ty modelu ma pojemność 3000mAh. Z pewnością wytrzymuje dłużej niż poprzedni model Pax, i według testów powinna wytrzymać od 60 do 90min. Jej stan można sprawdzić potrząsając urządzeniem i wtedy zapalą się odpowiednie diody led.

Pax 2 waży 92g i jest około 10% lżejszy od pierwowzoru, a tak że 25% mniejszy. Jego smukły i elegancki kształt sprawia że z łatwością zmieści się w każdej kieszeni i bez problemu będziemy mogli zabrać go wszędzie tam gdzie tylko zechcemy.  To wszystko wpływa również na dyskrecję tego vaporizera.

Podsumowując Pax 2 sprawia świetne wrażenie. Pax był niezłym modelem, a teraz poprawiony Pax 2 jest jeszcze lepszy. Jedynym minusem może być cena która nie jest niska, w zamian dostajemy 10 lat gwarancji, więc ta inwestycja powinna się zwrócić.