Najnowszy model z rodziny V5.0 tym razem najbardziej zaawansowany V5.0 PRO.

Vaporizery flowermate odznaczają się wysoką jakością wykonania oraz niezwykle pojemną baterią. Najnowszy model to model V5.0 PRO. Tak jak jego starci bracia PRO bazuje na podobnej konstrukcji.  Aluminiowa obudowa w kolorze czarnym lub niebieskim, ceramiczna komora oraz szklany ustnik. To są największe zalety tych vaporizerów. PRO jest najbardziej zaawansowany z nich wszystkich ponieważ posiada wyświetlacz OLED. Po za tym teraz ustawienia temperatury możemy określać sami a przedział to od 40 do 230°C i możliwość ustawiania co 1°C. Poprzednie modele V5.0S oraz V5.0S mini miały tylko 3 predefiniowane ustawienia temperatur sygnalizowane różnymi kolorami diody LED. Model PRO jak widać jest nieco bardziej udoskonalony. Na wyświetlaczu znajdziemy takie informacje jak aktualna oraz ustawiona temperatura, wskaźnik baterii. Po krótkim przytrzymaniu przycisku + i -mamy możliwość zmiany skali ze stopni Celsjusza na Fahrenheita. Czas nagrzewania vaporizera do temperatury przykładowo 200°C zajmuje nie więcej jak 30 sekund i jest imponujący wynik.

Flowermate V5.0 PRO został wyposażony w  3 przyciski, power, + oraz -. Aby włączyć urządzenie trzeba 5cio krotnie nacisnąć przyciskPOWER. Podobny wariant stosowany jest również w innych vaporizerach. Po włączeniu otrzymujemy na ekranie komunikat SYSTEM ON i vaporizer rozpoczyna nagrzewanie to ostatnio ustalonej temperatury. + i – ustawiamy konkretną wartość.  Po 6minutach vaporizer przechodzi w tryb czuwania, ekran gaśnie a temperatura spada. Wystarczy wtedy nacisnąć i przytrzymać przez 3 sekundy przycisk POWER i możemy dalej korzystać z urządzenia, temperatura z powrotem wzrośnie i nasza sesja będzie trwała dalej. Vaporizer wyłączamy również 5cio klikiem.

PRO tak jak pozostałe modele Flowermate V5.0 posiada 2 przesuwane zaślepki w górnej i dolnej części. Po górną częścią kryje się komora na susz. Nie jest ona jednak podświetlana tak jak ma to miejsce w modelach V5.0 i V5.0S. W dolnej części znajduje się chowany ustnik, i jest bardzo praktyczne rozwiązanie.

FLowermate PRO został wyposażony w bardzo wydajną baterię. Mimo że brak tu gniazda usb i nie naładujemy urządzenia przy naszym komputerze, to ten model wytrzymuje bardzo długi czas pracy. Średnio od 8-10 sesji 15 minutowych co daje spokojnie ponad 2 godziny ciągłej pracy. Jest to naprawdę świetny wynik w porównaniu z innymi vaporizerami, to mało który może temu dorównać. Podwójna bateria ma pojemność 5200mAh i jest ładowana za pomocą dołączonej do zestawu ładowarki 9V.

PRO przypomina trochę power bank lub jakiś pradawny pierwszy odtwarzacz mp3.  Jego wykonanie jest bardzo solidne i elementy są ładnie spasowane. Rozmiar mimo że nie jest najmniejszy to vaporizer bez problemu mieści się w dłoni. Jeżeli ktoś chciałby trochę mniejszy gabaryt to może zdecydować się na wersję mini z pojedynczą baterią 2600mAh, jednak czas pracy będzie o połowę krótszy.
Podsumowując Flowermate PRO to udany model ze średniej półki cenowej. Jego największymi zaletami jest mocna bateria, aluminiowa obudowa, szklany ustnik i ceramiczna komora. Dopełnieniem tego wszystkiego jest wyświetlacz OLED dzięki któremu otrzymujemy pełną kontrolę nad urządzeniem.