Fenix Svaty to waporyzator konwekcyjny i chyba jeden z najmniejszych o ile nie najmniejszy model dostępny na rynku. Długość tego modelu to zaledwie 10cm a jego średnica około 3,3cm. Waga natomiast tylko 68g. Obudowa to szczotkowane aluminium.

Na froncie znajdziemy coraz częściej stosowany już wyświetlacz wykonany w technologii OELD oraz przyciski POWER, + i -. W podstawie umieszczono standardowy port microUSB którym będziemy ładować nasze urządzenie. Po drugiej stronie u samej góry znajduje się zdejmowany ustnik. Po jego zdjęciu uzyskujemy dostęp do komory. Komora wykonana została z nierdzewnej stali. Na dnie komory znajduje się metalowe sitko.


Obsługa Fenix Svaty jest prosta i intuicyjna. Jak w większości innych modeli tutaj również aby włączyć/wyłączyć urządzenie naciskamy 5x przycisk POWER. Na ekranie pojawia się wtedy symbol kłódki, otwartej bądź zamkniętej. Po włączeniu vaporizera rozpoczyna on automatycznie nagrzewanie do ostatnio ustawionej temperatury. Trzeba tu zaznaczyć że radzi sobie z tym bardzo sprawnie. Nagrzanie do 200°C zajmuje tylko 20 sekund.  Na wyświetlaczu znajdziemy również informacje o stanie naładowania baterii oraz licznik czasu – po 4 minutach następuje automatyczne wyłączenie grzania. Fenix Svaty daje możliwość ustawienia temperatury w zakresie od 160°C do 210°C, z dokładnością co 1°C. Do wyboru mamy też skalę Fahrenheita. Aby przełączyć pomiędzy stopniami  Celsjusza i Fahrenheita, gdy urządzenie jest włączone wystarczy przez 3 sekundy przytrzymać jednocześnie przyciski POWER i -. Czas pracy tego modelu na pełnym naładowaniu wynosi około 45 minut. Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę małe gabaryty tego vaporizera.

W zestawie, który kupiliśmy znajdziemy oprócz waoryzatora, gumową podstawkę – mały stojak. Pozostałe wyposażenie jakie daje nam producent to: kabel USB, zapasowa wkładka do ustnika, dodatkowa sylikonowa nakładka na ustnik, przybory do czyszczenia i ubijania suszu oraz ilustrowaną instrukcję obsługi w języku angielskim. Całość zapakowana jest w czarnym kartonowym pudełku.

Podsumowując Fenix Svaty to chyba na ten moment najmniejszy vaporizer konwekcyjny. Solidnie wykonany, aluminiowa obudowa, czytelny wyświetlacz OLED. Bardzo szybkie nagrzewanie oraz długi czas pracy na baterii. Wszystko to w cenie oscylującej w granicach 300zł staje się świetnym wyborem jeżeli chodzi o tańsze waporyzatory przenośne.