Mighty przenośny vaporizer do suszu oraz koncentratów. Nazwa przenośny może trochę zbijać z tropu gdyż vaporizer jak widać na poniższych zdjęciach jest całkiem okazały, i przenoszenie go w kieszeni spodni jest nie lada wyczynem.

Zacznijmy jednak po kolei. Mighty otrzymujemy w średniej wielkości kartonowym pudełku. Na froncie znajduje się zdjęcie prezentujące sprzęt, z tył natomiast producent umieścił trochę informacji na temat samego urządzenia, m.in. parametry techniczne a także spis poszczególnych elementów które znajdziemy w zestawie.

Jak widać otrzymujemy pokaźną ilość instrukcji oraz ulotek. Dwustronny Quick Manual przedstawia po krótce jak należy korzystać z urządzenia i jak je czyścić. Obszerne instrukcje natomiast znajdują się na osobnych książeczkach w języku angielskim i niemieckim.

Gwoździem programu jest vaporizer Mighty, pokaźnej wielkości sprzęt i chyba jeden z większych waporyzatorów przenośnych dostępnych na rynku. Z pudełka możemy odczytać, że jego wymiary to 14x8x3cm a waga 235g. Sam vaporizer sprawia bardzo pozytywne wrażenie, plastik jest dobrej jakości a wszystko dość ładnie spasowane.

Na froncie znajduje się dwukolorowy wyświetlacz LED, który pokazuje stan naładowania baterii, aktualną oraz ustawioną temperaturę. Po bokach natomiast przyciski służące do regulacji temperatury + i -. Z boku urządzenia widoczny jest pomarańczowy przycisk POWER a nieco niżej gniazdo służące do ładowania baterii. Po drugiej stronie znajdziemy plakietkę producenta z jego oznaczeniami oraz numerem seryjnym. Każdy oryginalny vaporizer Storz & Bickel posiada unikalny numer seryjny.

Dolna część urządzenia posiada wysuwaną ubijaczkę do suszu, która czasem może okazać się przydatna. U góry natomiast znajduje się dwuczęściowe wieczko z ustnikiem z widocznym logo Mighty. Jednocześnie jest to również przycisk służący do otwierania wieczka w celu jego przeczyszczenia. Zostało to pokazane na filmiku, więc zachęcam do obejrzenia prezentacji.

Po przekręceniu wieczka w bok uzyskujemy dostęp do komory. Komora wykonana została ze stali nierdzewnej. Widoczna uszczelka wokoło komory ma za zadanie utrzymać szczelność podczas procesu inhalacji, tak aby „lewe” powietrze niepotrzebnie nie docierało do naszych płuc. Tak samo uszczelki wewnątrz wieczka utrzymują szczelność. Nie wiem do końca dlaczego wieczko zostało skonstruowane w ten sposób, podejrzewam że pusta przestrzeń wewnątrz ma za zadanie nieco ochłodzić gorące powietrza, tak aby nie doszło do poparzenia ust.

 

Obsługa Mighty jest bardzo prosta. Naciskając przycisk POWER włączamy lub wyłączmy urządzenie. Przyciskami + i – regulujemy temperaturę, a wciskając je oba na raz zmieniamy skalę pomiędzy stopniami Celsjusza i Fahrenheita.  Po uruchomieniu vaporizera, następuje automatyczne rozgrzewanie do ustalonej temperatury.  Zakres obsługiwanych temperatur od 40 do 210°C. Czas nagrzewania jest trochę długi. Aby osiągnąć temperaturę 200°C Mighty potrzebuje aż 80 sekund. Na rynku obecne są waporyzatory które robią to w około 20 sekund. Nie jest to jednak jakaś duża wada.

Zaletą natomiast jest to że Mighty posiada podwójne akumulatorki, które wytrzymują około 90 min pracy. Jest to dobry wynik. Kolejnym atutem jest możliwość waporyzacji nie tylko suszu ale i koncentratów – wosków/olejków itp. W zestawie znajdziemy specjalne do tego przeznaczoną metalową gąbkę i metalowy kontenerek.

Oprócz tego zestaw zawiera również zapasowe uszczelki i sitka. Pędzelek do czyszczenia. Grinder  wraz ze specjalnym narzędziem pomagającym przy ubijaniu suszu, dzięki któremu precyzyjnie nabijemy komorę nie śmiecąc okruchami wokoło. Ostatnim elementem jest ładowarka sieciowa.

Podsumowując Mighty to dobry wybór, choć niektórym mogą przeszkadzać gabaryty urządzenia to należy zwrócić uwagę, że otrzymujemy sprzęt najwyższej klasy. Jakość uzyskanej pary jest naprawdę na wysokim poziomie. Dbałość o szczegóły wykonania oraz bogata zawartość zestawu są niewątpliwym atutem tego modelu. Jak przystało na niemieckiego producenta, kto wybierze Storz & Bickel nie powinien być rozczarowany.