Yocan iShred to kolejna nowość w tym roku. Vaporizer o klasycznym podłużnym kształcie z wbudowanym metalowym grinderem. Jest to chyba pierwszy tego typu waporyzator. Wymiary tego urządzenia to 14,5x2,5cm a waga 158g. Obudowa została wykonana z gumowanego tworzywa i bardzo dobrze trzyma się dłoni. U góry umieszczony został plastikowy ustnik a po jego otwarciu uzyskujemy dostęp do ceramicznej komory.

Wewnątrz urządzenia producent zastosował popularny akumulatorek typu 18650 o pojemności 2600mAh. Czas pracy na jednym ładowaniu to około 70 minut i jest to całkiem dobry wynik. Yocan iShred posiada standardowe gniazdo microUSB, więc naładować baterię możemy zarówno z portu USB komputera, power banku jak i też zwykłą ładowarką np. od telefonu. Gniazdo znajduje się z boku obudowy, w dolnej części. Poniżej jest to co najciekawsze w tym modelu – metalowy, 3-częściowy młynek. Na wieczku znajdziemy logo Yocan. Aby dostać się do środka wystarczy odkręcić pokrywkę. Wewnątrz ujrzymy wypustki rozdrabniające, takie same jak w większości młynków. Na środku umieszczone zostały magnesy neodymowe, które mają za zadanie polepszyć nieco kulturę pracy. Pokrywa grindera składa się z 2 części. Po jej rozkręceniu widzimy metalową siatkę, która działa jak małe sitko, możemy dzięki niej gromadzić najmniejsze okruchy z rozdrabnianego suszu np. pyłek. Zaimplementowanie młynka jest dość ciekawym rozwiązaniem i poniekąd wygodnym, gdyż nie musimy dodatkowo nosić ze sobą osobnego. Na pewno znajdą się osoby, którym przypadnie to do gustu.

Jeśli chodzi o obsługę to Yocan iShred to włączamy go standardowym 5cio klikiem, przyciskiem POWER. Na ekranie, który został wykonany w technologii OLED wyświetli się nam powitalny napis Yocan i vaporizer w tym momencie jest już włączony. Jak w wielu innych modelach na wyświetlaczu widzimy aktualną i ustawioną temperaturę, stan naładowania baterii oraz licznik czasu – timer. Przyciskami + i – ustawiamy wybraną przez nas temperaturę i aby rozpocząć nagrzewanie przytrzymujemy przez 2 sekundy przycisk POWER. W niespełna pół minuty Yocan iShred osiąga 200°C co jest świetnym wynikiem jak na sprzęt tej klasy. Równocześnie rozpocznie się w tym momencie odliczanie czasu - od 5 minut. Gdy licznik dojdzie do 0:00 nastąpi wyłączenie ogrzewania i aby kontynuować dalej sesję, wystarczy ponownie włączyć grzanie. 

Zakres temperatur jakie mamy do dyspozycji w tym modelu to od 93°C do 238°C a ustawiać możemy co 1°C. Oprócz skali Celsjusza mamy także stopnie Fahrenheita. Aby przełączać między obydwiema skalami naciskamy jednocześnie POWER i +. Producent dodatkowo wyposażył vaporizer w funkcję rotacji ekranu i naciskając przyciski POWER i - wyświetlane elementy obracają się o 180°. Daje nam to możliwość dodatkowej personalizacji vaporizera. Aby wyłączyć waporyzator po skończonej inhalacji, ponownie używamy 5cio kliku przyciskiem POWER, a ekran wyświetli nam pożegnalne TAKE CARE.

Yocan iShred otrzymujemy w białym kartonowym pudełku. W zestawie znajdziemy oprócz vaporiera, kabel USB, wyciorek oraz instrukcję obsługi.

Vaporizer Yocan iShred to nowy, dość ciekawy model, który przyciąga uwagę wbudowanym grinderem. Producent zastosował tu ceramiczną komorę na susz, ekran OLED oraz akumulator typu 18650 o pojemności 2600mAh i czasie pracy przekraczającym 1 godzinę. Biorąc pod uwagę fakt, że model ten jest stosunkowo tani spośród innych vaporizerów przenośnych,  prawdopodobnie znajdzie uznanie wśród osób, które zaczynają dopiero swoją przygodę z waporyzacją i zarówno tym wszystkim którzy nie chcą wydawać za dużo na taki zakup.