Mamy tu do czynienia z najnowszym dzieckiem tego producenta. Jak przystało na firmę Flowermate jakość wykonania tego waporyzatora jest bardzo dobra. Wszystkie elementy są ładnie spasowane a materiały z jakich użyto do produkcji wydają się być solidne. Swift Pro to vaporizer konwekcyjny, co to znaczy? Wyjaśni wam ten artykuł

Swoim prostokątnym kształtem nawiązuje do poprzednich wersji - serii V5.0.  Vaporizer ten jest stosunkowo lekki, waży około 130g, a jego wymiary w przybliżeniu to 11x5,5x2,5cm. Na jednej z krawędzi został umieszczony wyświetlacz oled, który podaje nam wszystkie potrzebne informacje czyli: temperaturę aktualną i ustawioną oraz poziom naładowania baterii. Urządzenie włączamy i wyłączamy tradycyjnym 5-cio klikiem. Po uruchomieniu pojawia nam się logo Flowermate po czym rozpoczyna się nagrzewanie do ostatnio ustawionej temperatury. Do dyspozycji mamy zakres od 60°C do 230°C, z możliwością ustawienia co 1°C. Po jednoczesnym przytrzymaniu przycisków + i – zmienia nam się skala temperatury ze stopni Celsjusza na Fahrenheita.  Flowermate Swift Pro posiada wydajną i dobrą grzałkę, która w ciągu około 30 sekund potrafi rozgrzać vaporizer do ustawionej temperatury 200°C. Automatyczne wyłączenie grzania następuje po 4minutach, a jeżeli po tym czasie będziemy chcieli dalej waporyzować to wystarczy tylko przytrzymać przez 2 sekundy przycisk zasilania a grzanie będzie kontynuowane przez kolejne 4 minuty. Nawet dla kogoś kto nie miał jeszcze nigdy vaporizera w ręce obsługa nie powinna stanowić żadnego problemu, jest prosta i intuicyjna.  Obudowa Swift Pro została wykonana z tworzywa sztucznego a powierzchnia jej jest matowa i sprawa wrażenie lekko gumowatej . Od dołu zostało umieszczone standardowe gniazdo microUSB którym będziemy ładować nasz sprzęt i znajduje się tu również otwór przez który przepływa świeże powietrze. U góry natomiast mamy ustnik, który możemy obracać w dowolnym kierunku, jest to dość wygodne rozwiązanie i swego rodzaju komfort użytkowania. Aby dostać się do komory trzeba przekręcić o 90° cała górną pokrywę, w stronę przeciwną do ruchu wskazówek zegara.

Komora w tym modelu została wykonana z ceramiki, więc jakość wytwarzanej pary powinna być bardzo dobra. Mamy również możliwość urozmaicenia doznań smakowych dzięki wymiennym pierścieniom, które umieszcza się w komorze. W zestawie znajdziemy 3 pierścienie wykonane z różnych gatunków drzewa oraz jeden neutralny - szklany. Jak wymienić pierścień, pokazaliśmy na naszym filmiku, wystarczy użyć do tego specjalnego kluczyka, który również znajdziemy w pudełku. Widzimy tutaj, że producent zadbał o szczegóły i precyzję wykonania, na dnie komory jak i pokrywie znajdują się metalowe sitka, a w około komory umieszczona została uszczelka.

Tak więc wykonanie tego modelu stoi na bardzo wysokim poziomie i nie ma tu mowy tandecie, słabych i tanich materiałach, czy o jakichkolwiek problemach ze spasowaniem elementów. Cały zestaw jaki otrzymujemy przy zakupie jest w bardzo bogaty. W pudełku oprócz vaporizera i wspomnianych wymiennych pierścieni i kluczyka, otrzymujemy również: materiałowe etui na waporyzator, kabel USB, zapasowe sitka, uszczelki, wyciorek i ubijaczkę do suszu, metalową nakładkę na komorę która ma ułatwiać jej celne napełnianie. Dostajemy też kartę gwarancyjną i obszerne, ilustrowane instrukcje w języku angielskim i niemieckim. Mamy więc bardzo bogaty zestaw, mało który producent może się takim poszczycić.

Podsumowując, Flowermate Swift Pro to nowy, ciekawy vaporizer znanego i cenionego producenta. Staranność w dbaniu o detale i materiały z jakich został wykonany, robią bardzo dobre wrażenie, a zastosowanie ceramicznej komory czy wyświetlacza OLED stanowią dodatkowy atut. Nie można też przejść obojętnie obok ciekawostki jaką są wymienne pierścienie smakowe. A ilość akcesoriów w zestawie jeszcze bardziej zachęca do zakupu. Flowermate Swfit Pro jest dostępny w naszym sklepie internetowym w najniższej cenie - Flowermate Swift Pro