Focusvape Pro jest to przenośny vaporizer służący do waporyzacji suszu. Wyglądem przypomina klasycznego e-papierosa, więc osoby które chcą pozostać bardziej dyskretne na pewno to docenią.

Omawiany egzemplarz jest w kolorze czarnym, ogumowana struktura powierzchni wygląda całkiem przyzwoicie i też bardzo przyjemnie leży on w dłoni. Wymiary: wysokość z ustnikiem 17cm, średnica ok. 24mm. Waga tego vaporizera wraz z akumulatorkiem to około 180g. Skoro mowa o akumulatorku to mamy tu bardzo dobre ogniwo, w tym przypadku jest ono wyprodukowane przez firmę Samsung, a deklarowana pojemność to 3200mAh. Powinno zapewnić nam około 75min waporyzacji, więc to całkiem dobry wynik. Gdyby jednak było to dla nas za mało, możemy śmiało zaopatrzyć się w drugi akumulatorek i w razie potrzebny wymiana zajmuje tylko kilkanaście sekund. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie gdy chcemy użytkować vaporizer w miejscach gdzie niekoniecznie będziemy mieli dostęp do źródła prądu. Akumulatorek znajduje się w dolnej części urządzenia, aby mieć do niego dostęp wystarczy odkręcić zatyczkę, wymiana jest banalnie prosta.

W górnej części urządzenia znajduje się ustnik oraz komora na susz. Ustnik wykonany jest z żaroodpornego szkła a specjalna uszczelka pomaga utrzymać go na swoim miejscu.

Gdy odkręcimy wieczko, uzyskamy wtedy dostęp do ceramicznej komory, na dnie której znajduje się metalowe sitko. Drugie metalowe sitko w raz z sitkiem ceramicznym umieszczone są w odkręcanym wieczku. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie, mamy również łatwy dostęp do tych elementów gdy będziemy chcieli po jakimś czasie wykonać dokładnie czyszczenia waporyzatora.

W środkowej części urządzenia znajduje się specjalny pierścień, którym możemy regulować ilość przepływającego powietrza. Widoczne dziurki po przekręceniu pierścienia zostają odsłonięte bądź zakryte. Po przeciwległej stronie został umieszczony standardowy port microUSB, dzięki któremu będziemy ładować naszego Focusa.

Centralnym elementem vaporizera jest wyświetlacz OLED oraz dwa przyciski. Waporyzator włączamy naciskając dowolny przycisk 3 razy, poczujemy wibrację i na ekranie pojawi się logo Focusvape. Przy pierwszym i każdym następnym uruchomieniu gdy tylko zostanie wyjęta bateria, urządzenie prosi abyśmy wybrali w jakiej skali temperatur będziemy używać. Do wyboru są stopnie Celsjusza i Fahrenheita. Zatwierdzamy wybór odpowiednim przyciskiem, lewym bądź prawym. Po uruchomieniu wyświetli nam się na moment ustawiona temperatura a następnie vaporizer rozpocznie nagrzewanie. Będziemy widzieli aktualną temperaturę która z sekundy na sekundę będzie rosła aż do ustawionego poziomu. Na ekranie znajduje się także wskaźnik poziomu naładowania baterii oraz wybrana skala temperatury. Gdy vaporizer osiągnie ustawioną temperaturę to poinformuje nas o tym krótką wibracją. Możemy wtedy spokojnie rozpocząć inhalację ;) … Po 5 minutach uruchamia się tryb auto-off - ekran gaśnie a waporyzator przechodzi w stan uśpienia, wystarczy wtedy nacisnąć i przytrzymać przez 2 sekundy któryś z przycisków i ponownie rozpocznie się proces nagrzewania. Jeżeli po 3 minutach od momentu wyłączenia ekranu nie będzie żadnej reakcji to vaporizer wyłączy się. Obsługa Focusvape jest bardzo prosta i intuicyjna. Vaporizer wyłączamy przytrzymując oba przyciski, na ekranie pojawi się logo Focusvape a vaporizer zawibruje.

Co znajdziemy w zestawie? Focusvape Pro jest dostarczany w ładnym tekturowym pudełku. Pod plastikową wytłoczką z umieszczonym w niej vaporizerem znajdziemy instrukcję obsługi w języku angielskim wraz z obrazkami. Wszystko jest ładnie i przejrzyście opisane. W dolnej części pudełka znajdziemy 2 kartoniki z otworami, podpisane – Accessories. W większym znajdują się: kabel USB, wyciorek, metalowy ubijak do suszu oraz sylikonowa nakładka na ustnik. W mniejszym pudełeczku producent umieścił dodatkowy szklany ustnik i zapasowe metalowe siteczka, sztuk 3.

Focusvape Pro to bardzo udany model przenośnego vaporizera, o klasycznym kształcie e-papierosa, dostępny za niewielkie pieniądze. Obudowa Focusvape Pro wykonana jest z metalu i pokryta gumą o ciekawej strukturze. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie, elementy są ładnie wykonane i dobrze spasowane. Największymi zaletami tego modelu jest wymienny akumulatorek typu 18650, szklany ustnik, ceramiczna komora, ekran OLED.