Boundless CFC 2.0 to mały, ergonomiczny, a przy tym tani waporyzator przenośny z szybkim czasem nagrzewania, w pełni cyfrową kontrolą temperatury, który wytwarza dobrej jakości parę, a dodatkowo umożliwia filtrację przez wodę. CFC 2.0 to następca modelu CFC, który posiadał pewne wady konstrukcyjne, co w rezultacie doprowadzało do pękania plastikowych ustników, więc tym razem producent poprawił tę wadę, a rezultatem jest solidna mała jednostka, która jest warta uwagi między innymi modelami przenośnymi w okolicy 300 zł.

 

dłoń w białej rękawiczce trzyma vaporizer

 

Jakość pary

 

Większość użytkowników waporyzatorów woli otrzymywać nieco większe chmury ze swoich urządzeń, kosztem smaku i aromatu pary. CFC 2.0 wytwarza bardzo dobrej jakości parę jak na tak małe urządzenie. Chmury zaczynają pojawiać się w okolicy 185 ° C, a poniżej 200 ° C para smakuje przyzwoicie. Powyżej tej temperatury smak zaczyna się degradować,  a w najwyższych temperaturach jest nieco gryzący, lecz para nie jest gorąca, ponieważ ustnik dość dobrze ją schładza.

 

Nagrzewanie

 

Waporyzator bardzo szybko osiąga wybraną temperatur. Nagrzanie do 200 ° C trwa niecałe 30 sekund. Jest to bardzo dobry wynik, gdyż momentalnie od momentu włączenia nasz sprzęt jest gotowy do użycia, więc nie musimy długo czekać aż nasz vaporizer się nagrzeje a my będziemy mogli w końcu wziąć chmurę. Tutaj zdecydowany plus dla CFC 2.0, poprzedni model również bardzo szybko się nagrzewał, więc nowy model jest tak samo dobry pod tym względem co jego poprzednik.

 

dłoń w białej rękawiczce trzyma vaporizer

 

Pełna kontrola temperatury

 

Cyfrowa kontrola temperatury jest już normą w większości waporyzatorów dostępnych na rynku. CFC 2.0 jest dysponuje zakresem od 60 do 230 ° C, a temperaturę można dowolnie ustawiać co 1 ° C za pomocą przycisków + i -. Przy przytrzymaniu, któregoś z nich ustawienie temperatury przewija się bardzo szybko. W połączeniu z szybkim czasem nagrzewania, ustawiana temperatura zmienia się niemal natychmiast. 

 

Żywotność baterii

 

CFC 2.0 jest wyposażony we wbudowany akumulator 18650, który wystarcza na odbycie nawet 10-12 sesji w niższych temperaturach, a w najwyższych ten czas będzie nieco się skracał. Więc ogólnie możemy spodziewać się około 8-10 sesji na w pełni naładowanej baterii. Więc jeżeli ktoś nie pochłania bardzo dużych ilości suszu, to CFC 2.0 spokojnie wystarczy na 1 lub nawet 2 dni wapowania, wszystko zależy od ilości sesji. Gdy akumulator jest rozładowany, jego naładowanie do pełna, może zająć nawet do 3 godzin, więc należy pamiętać o wcześniejszym jego ładowaniu, gdy będzie mieli w planach kilka sesji z tym vapkiem. Z CFC 2.0 nie możemy jednocześnie korzystać i ładować baterii, podobnie zresztą jak w wielu innych modelach. Jeżeli ktoś pragnie mieć wymienny akumulator, Boundless posiada w swojej ofercie podobny model, właśnie z wymiennym akumulatorkiem typu 18350. Zobacz na Boundless CFC Lite.

 

Adapter wodny

 

Boundless zaserwował w zestawie adapter wodny dla CFC 2.0. Wiele osób korzysta z filtracji wodnej i tutaj duży plus dla producenta, gdyż adapter otrzymujemy w zestawie i nie musimy go osobno dokupywać. Adapter wykonany jest z tworzywa sztucznego i pasuje do filtrów wodnych ze standardowymi szlifami 14 oraz 18 mm. Adapter montujemy w miejsce ustnika a następnie całość podłączamy do filtra wodnego. Para przepuszczona przez wodę, będzie dla naszego gardła i płuc delikatniejsza, bardziej schłodzona i smaczniejsza.

 

Komora i zużycie suszu

 

Komora w CFC 2.0 została wykonana z ceramiki i podobnie jak w modelu CFC ma ona podłużny kształt. W komorze możemy pomieścić nawet do 0,3 g suchych ziół, ale nie potrzeba aż takiej ilości aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Przepływ powietrza jest na średnim poziomie, więc jeśli zbyt dużo i ciasno zapakujemy komorę, waporyzator nie będzie w stanie równomiernie ogrzać jej zawartości i dostarczyć nam dobrej pary. W żadnym waporyzatorze nie zaleca się ubijania ziół. Odpowiednia ilość suszu będzie równomiernie ogrzewana i odparowywana z komory nawet bez konieczności ich przemieszania w trakcie trwania sesji. W zestawie z CFC 2.0 nie znajdziemy żadnej podkładki ani kontenerka na koncentraty, więc jeżeli ktoś chciałby waporyzować coś więcej od suszu, musi wykazać się odrobiną kreatywności lub poszukać jakiejś podkładki która podpasuje z innego modelu waporyzatora. Podsumowanie 

 

CFC 2.0 jest nieco większy i cięższy od swojego poprzednika, który miał kształt łezki, zwężał się w kierunku komory, tworząc przez to gorące punkty i pęknięcia w obudowie. Przeprojektowany CFC 2.0 ma regularny kształt. Pozostaje przez to chłodniejszy i nie powinien sprawiać problemów konstrukcyjnych. Obudowa jest także wykonana z materiału, który możemy bez problemu czyścić alkoholem izopropylowym bez obaw o jej uszkodzenie. Zadowala również cena tych urządzeń, gdyż są to dość tanie waporyzatory, które satysfakcjonują swoim działaniem.

 

waporyzator Boundless CFC 2.0 zestaw

 

 

Boundless CFC 2.0 w opakowaniu