Nowy Pax 2      

Pax jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych vaporizerów na świecie. Zyskał ogromną popularność od czasu wypuszczenia go na rynek, a teraz przyszła kolej na nowy nieco zmodernizowany model Pax 2. W skrócie Pax 2 miał być mniejszym, bardziej inteligentnym i  bardziej dyskretnym urządzeniem. Cechuje go dłuższa żywotność baterii i przede wszystkim mniejszy bardziej opływowy kształt.

Pax 2 jest o 25% mniejszy i o 10% lżejszy od swojego poprzednika. Obudowa wykonana jest ze szczotkowanego aluminium i jest dostępna w kilku wersjach kolorystycznych.  Ma również trochę zmieniony ustnik. Pierwszy model miał ustnik wysuwany przy pomocy mechanizmu sprężynowego, pełnij również funkcję włączania i wyłączania urządzenia, a pod spodem po jego zdemontowaniu znajdował się przycisk do regulacji temperatury. Nie do końca wszystkim podobało się to rozwiązanie.

Pax 2 został zaprojektowany w trochę inny, mądrzejszy sposób. Zrezygnowano z mechanizmu sprężynowego. Przycisk zasilania znajduje się teraz w górnej części ustnika i kontroluje także ustawienia temperatury, nie ma potrzeby tak jak to było w poprzednim modelu aby demontować ustnik żeby móc zmienić ustawienia. Nowy ustnik jest płaski i nie wystaje po za krawędź obudowy przez co jest bardziej dyskretny. W zestawie znajduje się również większy ustnik jaki jak w pierwotnym modelu. Ustniki w Pax 2 wykonane są z miękkiego sylikonu a nie tak jak było wcześniej z twardego plastiku, powinno to dać lepszy komfort użytkowania. Podobnie jak pierwowzór Pax 2 również reaguje na ruchy-gesty, takie jak potrząśnięcie vaporizera w celu sprawdzenia stanu baterii. Istnieją podobno tez inne, tajne funkcje tego typu.

Pax 2 odznacza się też dłuższą żywotnością baterii. Pierwszy model oferował do 60min ciągłej waporyzacji, Pax 2 powinien zapewnić 2 razy dłuższe działanie, dzięki nowej pojemniejszej baterii. Jest to bardzo dobry wynik zwłaszcza przy tak małych rozmiarach tego urządzenia. Po za tym Pax 2 nagrzewa się w niespełna minutę do określonej temperatury i jest w ciągu krótkiego krótkiego czasu gotowy do pracy.

Samo ładowanie urządzenia jest też bardzo wygodne. W tym celu umieszczamy vaporizer na dołączonej do zestawu magnetycznej stacji dokującej i podłączamy do gniazdka. Mamy możliwość ładowania również za pomocą kabla USB. Pax 2 powinien naładować się do pełna w czasie 2-3 godzin.

Pax 2 również posiada mechanizm Lip-Sensing Technology i czujnik który steruje odpowiednio temperaturą w czasie korzystania z urządzenia.

Kolejną rzeczą jaką zmieniono jest komora grzewcza, w nowym modelu jest węższa ale za to głębsza, co powinno pomóc w równomiernej waporyzacji suszu. Wydajność ogrzewania komory jest zatem lepszy. Pax 2 jest jeszcze lepszym vaporizerem niż pierwszy Pax, zostały poprawione pewne rzeczy i przez to nowy model jest jeszcze doskonalszy.