DaVinci Ascent vs DaVinci Portable Vaporizer

Dziś przyjrzymy się vaporizerom  z pod znaku DaVinci. Porównamy model Ascent z modelem Portable Discreet. Oba vaporizery są bardzo popularne na rynku i nie sposób nie trafić na nie przy okazji kupna sprzętu. Choć oba są wyprodukowane przez tego samego producenta, można między nimi zauważyć spore różnice.

Droższy, bardziej zaawansowany model Ascent, jest jednym z najczęściej wybieranych modeli na całym świecie, głównie w USA i Kanadzie. Jego czas nagrzewania do określonej temperatury jest bardzo krótki bo w niecałą minutę sprzęt jest gotowy do pracy. Temperaturę możemy ustawiać w zakresie od 3° C do 221° C. Posiada ceramiczną komorę i szklany ustnik, i te cechy zapewniają najczystszą formę waporyzacji. Wymiary Ascenta to 11,4cm na 5,7cm na 2,6cm a waga to 195g.

DaVinci Portable Discreet Vaporizer to nieco inna bardziej budżetowa konstrukcja. Wyglądem przypomina stare walkie talkie lub jakieś przenośne radio. Wystający ustnik do złudzenia przypomina antenę. Obsługuje temperatury w zakresie od 10°C do 207°C i również jest gotowy do pracy w czasie poniżej 1 minuty. Jego wymiary są nieco mniejsze 9,9cm na 2,5cm na 5,7cm. Ustnik wykonany jest z elastycznego tworzywa i przez to jest bardzo wytrzymały na wszelkiego typu urazy.

Obydwa modele jak widać posiadają dostatecznie dobrą kontrolę nad temperaturą i można ją sobie dowolnie ustawiać. Skalę możemy zmieniać ze stopni Celsjusza na Fahrenheita. Również jeden jak i drugi model ma możliwość używania nie tylko suszu ale również wosku czy olejków. Niektórzy użytkownicy zgłaszali problem z nadmiernym nagrzewaniem Davinciego Descreeta, ale nie jest to specjalnie uciążliwie gdyż większość urządzeń dosyć mocno się nagrzewa. Nie należy zapominać że w komorze temperatury sięgają często 200°C bo w takich granicach najczęściej się waporyzuje, więc to ciepło musi się gdzieś rozładowywać, dlatego można odczuć mocne nagrzewanie się obudowy.

Najważniejszą rzeczą podczas waporyzacji, nie tylko w przypadku tych dwóch urządzeń, jest pewność że posiadamy naturalny, suchy i dobrze zmielony materiał. Chodzi o to aby cała zawartość komory równomiernie się „wypaliła” a użytkownik był zadowolony z efektu. Oczywiście nie należy też zbytnio ubijać suszu do komory gdyż tak jak w większości vaporizerów taki zabieg nie przekłada się na wynik.

DaVinci Portable Discreet Vaporizer nie bez powodu dostał taką nazwę. Z tego względu że jest dość dyskretny i lekki. Ascent to już bardziej złożona i delikatniejsza konstrukcja, ze względu na swoją wagę i szklane elementy i trzeba trochę bardziej na niego uważać.

Największą wadą Discreeta była jego bateria. Nie wystarczała na zbyt długo i przez to vaporizer nie był do końca tak efektywny w używaniu po za domem i źródłem zasilania. Później został stworzony Ascent który wyeliminował ten problem. Producent deklaruje że Ascent powinien wytrzymać do 3 godzin ciągłej pracy co jest nie lada wyczynem. Mało który vaporizer może sobie pozwolić na taki długi czas działania. Producent podaje również że baterie mogą być wymienione jeśli zajdzie taka potrzeba więc tu kolejny plus. Ascent jest to model z wyższej półki i jeżeli ktoś szuka lepszego vaporizera to śmiało może wybrać właśnie jego. Został on stworzony na bardziej pierwszego DaVinciego – Discreeta, i zostały w nim poprawione pewne rzeczy. Aczkolwiek sam Discreet też jest wart uwagi jaki tańszy i prostszy vaporizer.