Arizer Solo vs Arizer Air

Dziś porównamy sobie dwa modele vaporizerów kanadyjskiej firmy Arizer, Solo i Air.

Jeśli chodzi o budowę i użyte materiały oba vaporizery są bardzo podobne. W obu przypadkach zastosowano aluminiową obudowę. Jest ona bardzo wytrzymała ale przy tym dodaje trochę ciężaru do całości. Producent deklaruje że element grzewczy jest ceramiczny. Reszta komponentów jest wykonana z plastiku a elementy wokół komory grzewczej podobno z plastiku który ma wyższą wytrzymałość na duże temperatury.

Air posiada 5 ustawień temperatury natomiast Solo ma ich 7. Te 5 ustawień dla modelu Air w zupełności powinno każdemu wystarczyć, lecz jeśli ktoś lubi mieć pełną kontrolę nad temperaturą to powinien raczej wybrać vaporizer z wyświetlaczem LCD który ma możliwość dowolnego ustawiania z dokładnością co 1°C. Informacje o ustalonej temperaturze przekazują kolorowe diody led, w przypadku Solo jest ich sporo bo 7 + 3 inne, natomiast Air posiada tylko 2 ale wielokolorowe za to diody led. Zarówno jeden i drugi model wyposażone są w często spotykany system auto off, Solo wyłącza się po 12 natomiast Air po 10 minutach.

 

Jeżeli miałeś już do czynienia z modelem Solo w przeszłości to możesz zauważyć że nowszy model Air sprawia lekką różnicę smakową, w wyższych temperaturach smak jest bardziej ostry natomiast w niższych bardziej łagodny i przyjemny. Obydwa modele posiadają szklane ustniki, i jeżeli chodzi o kwestię smaku to jest to dobre posunięcie. Po za tym ustniki są ze sobą kompatybilne więc np. jeśli miałeś wcześniej Solo i zdecydujesz się kupić sobie Air to ustnik będzie do niego pasował.

Wydajność baterii w przypadku Air nie jest tak dobra jak ma to miejsce w Solo. Za to Arizer Air jest wyposażony w wymienną baterię 18650 którą w razie potrzeby możemy łatwo wymienić. Baterie te są tanie i w razie potrzeby możemy zabrać je ze sobą w podróż i gdy nasz vaporizer się wyczerpie po prostu wymieniamy baterię na nową i możemy dalej używać urządzenia bez potrzeby ładowania. Jest to bardzo przydatne, zwłaszcza podczas dłuższych wypadów po za dom.

 

 

Łatwo zauważyć że model Air jest nieco mniejszy od Solo więc jednocześnie jest bardziej mobilny. Solo jest duży grubszy więc zdecydowanie gorzej włożyć go gdzieś do kieszeni. Natomiast obydwa modele mają demontowane szklane ustniki-rurki i to sprawia że są trochę nieporęczne w przenoszeniu. Dla przykładu vaporizery z serii Flowermate V5.0 mają szklany ustnik który chowa się do specjalnej przegródki wewnątrz urządzenia. Jest to świetna sprawa. Po za tym szklane rurki Arizerów są trochę duże i jeśli chodzi o dyskrecję to raczej jej nie zapewniają.

Jeżeli posiadasz już Arizer Solo i zastanawiasz się nad modelem Air to nie znajdziesz w nim pewnie nic nowego. Tym bardziej że ma on wyższą ceną z tego względu że jest to po prostu nowy model. Jeśli rozważasz zakup przenośnego vaporizera, którego mógłbyś zabierać często po za dom, to w przypadku Arizerów można być nieco rozczarowanym bo jak widać nie są to małe urządzenia i zwyczajnie noszenie ich w kieszeni spodni czy bluzy raczej odpada gdyż będzie mało komfortowe. Natomiast jeżeli chodzi o ich funkcje jaką mają spełniać czyli waporyzować to tu spisują się dobrze i wybierając jeden bądź drugi powinieneś być zadowolony. Arizer Air i Arizer Solo są jednymi z najpopularniejszych i chętnie wybieranych modeli vaporizerów.