Dzisiaj przyjrzymy się vaporizerowi który już od dłuższego czasu jest dostępny na rynku. Jest to wersja PRO z nakładką wodną vaporizera Pinnacle.

Pinnacle Pro jest prosty w użytkowaniu tak jak i większość innych modeli. Wyglądem przypomina dobrze znanego Titana 1. Obsługujemy go za pomocą jednego przycisku. Aby włączyć vaporizer naciskamy na przycisk, i tak samo w przypadku gdy chcemy zmienić ustawienia temperatury. Komora jest umieszczona w górnej części pod ustnikiem. Wyłączenie vaporizera następuje po kilkusekundowym przytrzymaniu przycisku.

Vaporizer ten posiada 5 ustawień temperatury i odpowiada temu 5 diod LED które zapalają się po kolei gdy ustawiamy co raz to wyższą temperaturę. Dla jednej diody jest to 188°C, 2 diody 201°C, 3 diody 215°C, 4 diody 229°C i wszystkie 5 diod 243°C. Jak możemy zauważyć 2 ostatnie wartości są bardzo wysokie. Ten szeroki wachlarz ustawień powinien zaspokoić  potrzeby wszystkich użytkowników. Do dyspozycji mamy szklaną nakładkę wodną, działa to jak małe bongo, fajka wodna. Dym jest filtrowany i schładzany przez wodę, przez co powinien smakować dużo lepiej.

Pinnacle Pro jest wytrzymałym i dyskretnym vaporizerem. Obudowa została wykonana z niezłej jakości tworzywa sztucznego. Całość bardzo ładnie się prezentuje. Bateria powinna zapewnić co najmniej 45minut ciągłej waporyzacji. Uwzględniając rozmiar urządzenia i akumulator który został tam zastosowany, jest to jak najbardziej wynik do przyjęcia. Tak jak w wielu innych vaporizerach w tym również mamy mechanizm auto off. Automatyczne wyłączanie urządzenia następuje po 8 minutach pracy. Pinnacle może być również używany podczas ładowania więc to dodatkowy atut.

Ten model jak i wiele innych należy do dość udanych konstrukcji. Został wykonany głównie z tworzywa sztucznego więc smak i jakość pary możemy porównać do innych podobnych modeli, jak np. Titan 1 czy Titan 2. Jeżeli ktoś szuka sprzętu z wyższej półki to może być nieco rozczarowany. Pinnacle Pro to taki średniak i trzeba mieć to na uwadze. Nie mamy tu do czynienia z pojemną baterią ani też nie zastosowany tu lepszych materiałów jak szło czy cermika. Nie mniej jednak jest to udany model i i jak najbardziej warto go polecić, jeżeli tylko jego cena nie będzie zbyt wygórowana. W innym wypadku lepiej zainteresować się innymi modelami.