Summit od Vapium

Jedna z nowszych konstrukcji która zagościła na rynku początkiem 2015 roku. Przenośny vaporizer do suszu, z szeroką gamą opcji temperatur. Posiada sygnał wibracyjny. Pokrywa komory jest zamykana na magnes. Ustnik jest wymienny. Do ładowana używamy standardowego portu microUSB.

Pokrywa komory na susz jest zamykana na mały magnes, bardzo dobrze się trzyma i nie powinna odpaść przy przenoszeniu urządzenia ani tym bardziej w trakcie używania. Po za tym pokrywa jest zabezpieczona małym sznureczkiem przez co na pewno jej nie zgubimy. Urządzenie posiada inteligentny system i samo rozpozna czy pokrywa jest zamknięta czy nie, i w przypadku gdy zostanie ona otwarta vaporizer wstrzyma ogrzewanie. Komora ma standardowy rozmiar i pomieści około 0,2g suszu.

Aby włączyć vaporizer należy wcisnąć i przytrzymać główny przycisk na którym są narysowane góry. Urządzenie zawibruje i  przycisk podświetli się na kolor niebieski. Summit posiada 4 diody które między innymi informują o stanie baterii, i zaraz po włączeniu zapali się odpowiednia ilość kolorem białym wskazując poziom baterii. Dla 1 diody jest to 5% naładowania, 2 diody 15%, 3 diody 50% i 4 diody 75%.

Następnie vaporizer zacznie się rozgrzewać do ostatnio używanej temperatury. Mamy do dyspozycji 8 ustawień, i wspomniane wcześniej 4 diody wskazuję daną temperaturę. Dla każdej diody przewidziano 2 ustawienia – 2 tryby świecenia, i albo zapali się lekko albo mocniej w zależności od wybranych ustawień. Począwszy od 160°C a kończąc maksymalnie na 218°C. Do zmiany temperatur mamy 2 mniejsze przyciski + i -. Podczas nagrzewania wybrana dioda będzie migać a gdy vaporizer osiągnie wybraną przez nas temperaturę główny przycisk zaświeci się na zielono i poczujemy dwukrotną wibrację. W tym momencie Summit jest gotowy do waporyzacji. Od tego momentu mamy 90 sekund na inhalację a po tym czasie vaporizer przejdzie w stan czuwania i główny przycisk znowu zmieni swój kolor na niebieski. Wystarczy ponownie go nacisnąć aby dalej móc waporyzować.

Jakość wytwarzanej pary jest bardzo dobra, nie czuć plastiku czy innych obcych substancji. Summit to średnia półka cenowa i jest to model którym naprawdę warto się zainteresować.