Vapor Source producent budżetowych vaporizerów, wypuścił na rynek kolejny model, tym razem oznaczony cyfrą 3 – Titan 3. Titan 2 stał się hitem sprzedaży, oferując bardzo dobre cechy techniczne w przystępnej cenie, bo możemy go nabyć poniżej kwoty 300zł.

Z zewnątrz specjalnie niczym się nie wyróżnia. Ma klasyczny podłużny kształt. Jego długość wraz z ustnikiem to 158mm, średnica 25mm a waga 127g. Wyposażony został w szklany ustnik oraz szklaną komorę na susz. Obudowa urządzenia jest pokryta gumą, dzięki temu dobrze leży w dłoni. W środkowej części urządzenia umieszczony został wyświetlacz OLED.

Jest on nieco schowany do wewnątrz obudowy, przez co sprawia wrażenie pewnej głębi. Wyświetlane informacje mają odcień niebieskawy. Na wyświetlaczu standardowo ujrzymy stan naładowania baterii i aktualną temperaturę. Zaraz pod ekranem znajduje się srebrny pierścień. Przekręcając pierścień o kilka milimetrów w lewo lub w prawo zmieniamy ustawienia temperatury, z dokładnością co 5°C. Nie jest to wygodne rozwiązanie ale producent z jakiegoś powodu tak to zaprojektował.  Poniżej pierścienia został umieszczony przycisk zasilania. Jak w wielu innych urządzeniach Titana 3 włączamy i wyłączamy 5-cio klikiem. Wbudowana bateria o pojemności 1200mAh zapewnia około 45 minut ciągłej pracy. Po włączeniu vaporizera, aby rozpocząć proces nagrzewania wystarczy raz kliknąć przycisk. Natomiast przytrzymując go 2 sekundy zmieniamy skalę wyświetlanych stopni z Celsjusza na Fahrenheita. Zakres obsługiwanych temperatur od 90°C do 221°C. Port ładowania to standardowe gniazdo microUSB, zostało umieszczone na tym samym panelu co wyświetlacz, tylko nieco obok.

Titana 3 otrzymujemy w kartonowym pudełku. Vaporizer jest umieszczony w wytłoczce z gąbki.  Zestaw jest bardzo skromny, bo oprócz Titana 3 w skład zestawu wchodzi jedynie kabel USB, wyciorek i instrukcja obsługi.

Na temat Titana 3 nie ma co się rozpisywać bo jest to bardzo prosty i dość tani model przeznaczony raczej dla niewymagających użytkowników, lub takich którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z waporyzacją i chcą się przekonać jak to wygląda w praktyce.

Vaporizer kosztuje obecnie 289zł - https://vapuj.pl/titan3.html