Boundless CFC – waporyzator do suszu od co raz bardziej popularnego producenta – firmy Boundless.

Jak widać na pierwszy rzut oka, model ten wyróżnia ciekawy design. Bardzo dobrze leży w dłoni i jest naprawdę niewielki. Długość to w przybliżeniu 120mm, w najszerszym punkcie ma 38mm,  a w najwęższym czyli przy ustniku 25mm. Jego grubość to od najwęższego miejsca 11mm do 25mm w najszerszym punkcie. Obudowa została pokryta gumą. Bo bokach natomiast mamy wstawki z błyszczącego czarnego plastiku. Z jednej strony umieszczony został standardowy port microUSB służący do ładowania baterii w naszym vaporizerze, natomiast po drugiej stronie znajdują się przyciski funkcyjne oraz wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Wloty powietrza umieszczone zostały po obu stronach urządzenia, zaraz przy ustniku.  Patrząc od góry na samym końcu, w najszerszym miejscu znajduje się kolorowa dioda LED, która informuje nas o stanie baterii podczas gdy ładujemy nasz waporyzator. Sam ustnik został wykonany z tworzywa sztucznego i po jego zdemontowaniu widzimy ceramiczną komorę. Zarówno na dnie komory jak i w dolnej części ustnika zostały umieszczone metalowe sitka. Całe urządzenie jest bardzo ładnie wykonane i nie ma się do czego przyczepić, a użyte materiały nie wzbudzają żadnych podejrzeń. Jednym słowem solidna konstrukcja.

 

 

Nie wątpliwym atutem tego modelu jest szybkość nagrzewania. CFC potrzebuje tylko 22 sekund, aby rozgrzać się do temperatury 200°C. Jest to bardzo dobry wynik, godny pozazdroszczenia. Drugą zaletą jest czas pracy na baterii. Wbudowany akumulatorek ma pojemność 2200mAh. Możemy więc liczyć na około 90 minut pracy na jednym pełnym ładowaniu.  W porównaniu do innych urządzeń jest to ponadprzeciętna wartość.

 

Obsługa CFC nie należy do skomplikowanych. Włączamy i wyłączamy urządzenie 5cio klikiem, po czym na ekranie zobaczymy logo producenta oraz napis BOUNDLESS. Wtedy następuje nagrzewanie komory do ostatnio ustawionej przez nas temperatury. Jednocześnie na ekranie widzimy również stan naładowania naszej baterii. Po zakończeniu nagrzewania, po lewej stronie pojawi się symbol znanej już z niektórych modeli ikonki – filiżanki kawy. Oznacza to, że waporyzator jest już gotowy i możemy rozpocząć inhalację. Oczywiście w tym czasie można dowolnie regulować temperaturę, z możliwością ustawiania jej co 1°C. Zakres obsługiwanych temperatur to od 60 do 230°C. Naciskając jednocześnie obydwa przyciski + i – zmieniamy wyświetlaną skalę pomiędzy stopniami Celsjusza i Fahrenheita. Ciekawostką w tym modelu jest możliwość zmiany orientacji wyświetlanego obrazu. Gdy urządzenie jest wyłączone, przytrzymujemy przez chwilę wszystkie 3 przyciski. Obraz na wyświetlaczu obraca się wtedy o 180°, więc niezależnie czy ktoś jest prawo czy lewo ręczny to znajdzie dla siebie dogodne ustawienie.

 

CFC dostajemy w ładnym kartonowym pudełku. Na odwrocie mamy umieszczony kod zdrapkę, aby móc sprawdzić oryginalność naszego produktu, wpisując go na stronie producenta. Oprócz CFC w pudełku znajdziemy także kabel USB i mały wyciorek. Dołączona krótka instrukcja obsługi w języku angielskim jest bardzo przejrzyście zaprojektowana i nawet osoby nie znającego języka po zapoznaniu się z ilustracjami będą w stanie bez problemu obsłużyć ten model.

 

Za cenę nieco poniżej 400zł otrzymujemy bardzo dobry sprzęt. Jakość wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie. Ceramiczna komora, wyświetlacz OLED, szybkość nagrzewania i czas pracy na baterii to największe atuty tego vaporizera. Wygląd? Kwestia gustu ale desing jest nieprzeciętny a urządzenie ma  jednocześnie małe wymiary, jest dyskretne i komfortowo trzyma się je w dłoni. Polecamy gorąco ten model początkującym użytkownikom, na pewno się nie zawiodą.

https://vapuj.pl/cfc.html - zamów w naszym sklepie internetowym.