Waporyzatory stają się coraz to bardziej popularne i są zdrową alternatywą dla tradycyjnego palenia. Waporyzator sam w sobie jest już zdrowym rozwiązaniem a w połączeniu z filtrem wodnym staje się jeszcze lepszy.

 

Filtracja wodna dla waporyzatora jest tym samym co filtracja w dobrze znanych bongach, shishach, fajkach wodnych. Tutaj waporyzator wymaga podłączenia do filtra wodnego za pomocą dedykowanego adaptera. Para, która jest dodatkowo przefiltrowana przez wodę, jest jeszcze bardziej oczyszczona, schłodzona i delikatniejsza w smaku. Nie podrażnia i nie wysusza gardła. Takie zastosowanie pozwala znacznie polepszyć komfort waporyzacji.

 

Nieliczna część waporyzatorów ma w swoim zestawie oryginalne filtry wodne (tzw. Bubblery). Posiadają je takie modele jak: Focusvape Premium Pro i Premium Pro S, Focusvape Adventurer, Focusvape Tourist. Do wielu innych modeli, takich jak Xvape Vital, X-Max V2 Pro, Starry, Arizer Solo, Arizer Air, większośc modeli Flowermate, możemy dokupić dedykowane bubblery.
Niektóre z wyżej wymienionych modeli wymagają dodatkowo dokupienia specjalnego ustnika – adaptera, który pozwala podłączyć waporyzator z filtrem wodnym.

 

Do filtracji możemy użyć także zwykłego bonga. W tym celu wystarczy dokupić specjalną przejściówkę, którą zamiast cybucha montuje się w bongu. Na zdjęciach dla przykładu mamy pokazany waporyzator Flowermate Aura wraz z metalowym dedykowanym adapterem wkręcanym w miejsce ustnika oraz zwykłe bongo wodne wraz ze szklaną przejściówką o szlifie 14mm. Na rynku dostępnych jest wiele adapterów dedykowanych do różnych modeli.

 

Istnieją też specjalne, przeważnie droższe bonga które posiadają osobny tzw. Krótki cybuch który nie ma bezpośredniego kontaktu z wodą, wtedy szklana przejściówka nie jest potrzebna.