XMax Vital –jest to bardzo dobry sprzęt dla osób rozpoczynających przygodę z waporyzacją. Cena tego urządzenia nie przekracza 300zł i jest to w tym momencie chyba jeden z lepszych waporyzatorów do suszu w kwocie do 300zł.

Sam vaporizer wykonany jest głównie z tworzywa sztucznego. Jest bardzo lekki i mały. Jego wymiary to przybliżeniu 12,5x3cm, a waga to tylko 82g. Z zewnątrz obudowa wykończona jest matowym, czarnym tworzywem, jedynie ustnik i panel sterujący są błyszczące. W centralnej części urządzenia znajduje się wyświetlacz OLED a wokół niego przyciski POWER oraz + i –, a powyżej logo producenta. W podstawie umieszczone zostało standardowe gniazdo microUSB służące do ładowania wbudowanego akumulatorka o pojemności aż 2600mAh. Czas pracy na tym ogniwie jest bardzo długi i wynosi około 2 godzin. Jest to bardzo dobry wynik jak na sprzęt tej klasy i gabarytów. Mało który vaporizer może poszczycić się takim wynikiem. Jest to też jeden z argumentów przemawiających za zakupem tego modelu. Kolejnym atutem jest ceramiczna komora na susz. Po wyjęciu ustnika uzyskujemy do niej bezpośredni dostęp. Na zdjęciu widzimy, że w komorze jak i w ustniku znajdują się metalowe sitka, a sama komora odseparowana jest od obudowy urządzenia, dzięki czemu nie powinno się ono zbytnio nagrzewać na zewnątrz.

Vaporizer uruchamiamy przytrzymując przycisk POWER przez 3 sekundy. Na ekranie ujrzymy napis Welcome! po czym rozpocznie się nagrzewanie do ostatnio zapamiętanej przez vaporizer temperatury. Na wyświetlaczu zobaczymy aktualną oraz ustawioną temperaturą, poziom naładowania baterii oraz licznik który w momencie uruchomienia urządzenia zaczyna odliczać czas. Domyślnie automatyczne wyłączenie grzania nastąpi po 5 minutach, jednak można ustawić też drugi wariant – 10 minut. W tym celu wystarczy przytrzymać przez 2 sekundy przycisk POWER i +. Również rodzaj jednostek w jakich wyświetlana jest temperatura, może zostać zmieniony, standardowo do wyboru mamy stopnie Celsjusza i Fahrenheita. Aby dokonać zmiany trzeba przytrzymać przez 2 sekundy przyciski POWER i -. Vital bardzo szybko ogrzewa komorę, wystarczy niespełna 20 sekund aby uzyskać temperaturę 200°C. Zakres temperatur jakie mamy do dyspozycji jest dość szeroki, minimalna to 100°C a maksimum aż 240°C, z możliwością dokładnego ustawiania co 1°C. Jeśli chodzi o obsługę tego waporyzatora to w zasadzie jest to na tyle. Jest to bardzo proste i intuicyjne, a dołączona ilustrowana instrukcja obsługi  w języku angielskim wyjaśni nam wszystko czego nie będziemy wiedzieli lub nie zdążymy zapamiętać.
Co jeszcze znajdziemy w zestawie? Producent dostarcza vaporizer w twardym tekturowym opakowaniu. Standardowo w zestawie znajduje się kabel USB,  dołączone są także zapasowe metalowe sitka i uszczelka. Oprócz tego mamy również mały zestaw do czyszczenia i ubijania, w skład którego wchodzi metalowa wykałaczka, pinceta oraz wyciorek.

Podsumowując XMax Vital jest to jeden z tańszych vaporizerów przenośnych, niewątpliwie wart swojej ceny. Przede wszystkim posiada bardzo pojemną i żywotną baterię, która pozwoli nam na waporyzację przez około 2 godziny bez potrzeby ładowania urządzenia. Dodatkowymi atutami są ceramiczna komora i wyświetlacz wykonany w technologii OLED. Na uwagę zasługuje również fakt, że Vital posiada bardzo dobrą grzałkę który niezwykle szybko osiąga ustaloną przez nas temperaturą, 200°C w jedyne 20 sekund. Jest to godny pozazdroszczenia wynik. Najchętniej wybierany model wśród vaporizerów w tym przedziale cenowym, serdecznie polecamy - https://vapuj.pl/xvape-vital.html

Jednak to nie wszystko! Do Vitala możemy dokupić dedykowany filtr wodny – bubbler. Waporyzacja stanie się wtedy jeszcze bardziej czystsza i zdrowsza a wdychana para łagodna. Szklany bubbler znajdziecie także w naszym sklepie internetowym - https://vapuj.pl/xvape-vital-bubbler.html