Volcano Hybrid - aktualizacja legendarnego waporyzatora stacjonarnego od Storz & Bickel

 

Nowy waporyzator Volcano Hybrid z pozoru niewiele różni się od swojego poprzednika, dlatego można zauważyć jedynie skromne różnice w jego wyglądzie. Zdecydowana większość zmian zawarta została “w środku”. Mowa przede wszystkim o nowej technologii i mnogości funkcji, które przekładają się na lepszą wydajność w wytwarzaniu pary podczas waporyzacji ulubionych ziół czy koncentratów. Jeśli więc jesteś skłonny zdecydować się na poważny wydatek, to bez wątpienia będziesz zadowolony.

 

Co jeszcze warto wiedzieć o najnowszym modelu Volcano Hybrid? Dzisiaj przyjrzymy mu się znacznie bliżej i przeanalizujemy jego kolejne cechy.

 

 

Zobacz też:

SPRAWDŹ CENY VOLCANO HYBRID W POLSKICH SKLEPACH

PRZENOŚNY WAPORYZATOR CRAFTY

MIGHTY - KRÓL PRZENOŚNEJ WAPORYZACJI

 

Stosunkowo wysoka cena

 

Nie ma się co czarować - Volcano Hybrid to jeden z najdroższych waporyzatorów stacjonarnych na rynku. Jego cena to około 2400 zł. Szczerze mówiąc, Volcano Hybrid kosztuje trochę więcej niż zastępowana przez niego wersja Volcano Digit, która w miare upływu czasu zdążyła trochę potanieć, jednak nowe ulepszenia są zdecydowanie zauważalne.

 

Doskonałość pod każdym względem 

 

Volcano Hybrid zapewnia najwyższą wydajność waporyzacji za każdym razem, gdy po niego sięgasz. Niezależnie od tego, czy chcesz waporyzować susz lub koncentraty czy po prostu wspólnie rozerwać się ze znajomymi, otrzymasz wszystko czego potrzebujesz. Będziesz także swobodnie wapować swoje ulubione zioła, wiedząc, że każdy element waporyzatora został zaprojektowany zgodnie z wszelkimi normami z najwyższej jakości materiałów. Volcano Hybrid to waporyzator spełniający wymagania medyczne, który przeszedł liczne testy producenta i uzyskał niezbędne certyfikaty. Storz & Bickel myślą o wszystkim, także o potrzebnych akcesoriach, więc pozostaje Ci tylko cieszyć się wspaniałym smakiem ziołowych mieszanek.

 

Nowa opcja - wąż

 

Największa zmiana wprowadzona w Volcano Hybrid to wąż. Przepływ powietrza jest swobodny, a jeśli chcesz wapować jeszcze mocniej, możesz po prostu włączyć wentylator, aby uzyskać jeszcze lepszą parę. Wąż obraca się w górnej części komory, dzięki czemu można wygodnie z niego korzystać, a przy tym ma idealną długość, gwarantując tym samym smaczną jakość pary.

 

Na uwagę zasługuje też specjalna silikonowa rurka, która nie jest zbyt sztywna i nigdy się nie załamuje. Wąż można kupić osobno za około 100 zł, ale nie działa on dobrze na starszych modelach - Volcano Digit i Volcano Classic. Pasuje on do komory, która nie jest szczelnie przymocowana do waporyzatora i łatwo wyskakuje podczas ruszania nim. Bez dodatkowego ogrzewania przewodzącego od Hybrid, powstała para jest tylko satysfakcjonująca.

 

Zaktualizowana grzałka

 

Prawdopodobnie nigdy tego nie zobaczysz, ale Volcano Hybrid ma przeprojektowaną grzałkę, która teraz jest jeszcze szybsza i bardziej wydajniejsza niż w poprzednich wulkanach. Teraz waporyzator nagrzewa się w niecałe dwie minuty. Kolejna znacząca zmiana to ogrzewanie przewodzące (kondukcyjne). W Volcano Hybrid znajduje się metalowy pierścień, który się nagrzewa i bezpośrednio dotyka zainstalowanej komory. Komora nagrzewa się i podgrzewa materiał który znajduje się w środku, np. zioła, aby szybko odparowały, gdy użyjesz węża lub włączysz wentylator.

 

Storz & Bickel  przoduje w branży waporyzatorów, jeśli chodzi o testy laboratoryjne. Właśnie dlatego zmieniono styl podgrzewania ich flagowego modelu waporyzatora. W tym przypadku, ogrzewanie hybrydowe jest bardziej wydajne i łatwiejsze w użyciu niż czysta konwekcja.

 

Szybki czas nagrzewania

 

Volcano Hybrid nagrzewa się w ciągu 1 - 2 minut. W naszym urządzeniu nie zajęło to więcej niż 90 sekund. Jest to ogromna poprawa w porównaniu z trwającym od 3 - 6 minut czasaem  rozgrzewania w przypadku starszych modeli wulkanów. Volcano Hybrid wyróżnia  jedno z najszybszych czasów nagrzewania w porównaniu do innych waporyzatorów stacjonarnych. To nie lada wyczyn!

 

Bogata w funkcje aplikacja na urządzenia mobilne

 

Nowa aplikacja na smartfony (dostępna na App Store oraz Google Play) kontroluje zarówno przenośny waporyzator Crafty, jak i  stacjonarny Volcano Hybrid - jedna aplikacja na dwa urządzenia to bardzo wygodne rozwiązanie. Aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu, posiada zaledwie cztery zakładki - jedną do głównych elementów sterujących, drugą do dostrajania głębszych ustawień, trzecią do monitorowania statusu waporyzatora oraz zakładkę informacyjną, aby uzyskać dostęp do instrukcji, pomocy i stron zakupowych.

 

Volcano Hybrid posiada wyłącznik czasowy, i można go ustawiać w zakresie od  5 minut do 6 godzin, za pomocą dedykowanej aplikacji Storz & Bickel. Można także dostosować jasność wyświetlacza i zmienić alerty zarówno w Hybrid, jak i na naszym smartfonie. Ale to, co naprawdę wyzwala nasze neurony, to dwie nowe funkcje programowania zwane „Workflows” i „Iterations”.

 

 

Nowe funkcje programowania

 

Hybrid zawiera kilka funkcji programowania, które zmienią sposób odparowywania, o ile nauczysz się z nich odpowiednio korzystać. Dzięki niewielkiej dokumentacji dotyczącej aplikacji, głęboko się zakochaliśmy w tych nowych funkcjach, które pozwalają skonfigurować dowolną liczbę i kombinację sesji do twojego osobistego stylu .

 

Iterations

 

Opcja ta pozwala uporządkować zestaw poleceń, które będą powtarzane aż do osiągnięcia określonego czasu i wydają się działać najlepiej przy korzystaniu z węża. Na przykład, jeśli chcesz rozpocząć sesję przy użyciu węża w temperaturze 200 ° C i zwiększać temperaturę o 10 ° C w ciągu pół godziny, teraz masz do tego odpowiednią aplikację. Wystarczy go skonfigurować, nacisnąć przycisk w aplikacji i cieszyć się waporyzacją bez zastanowienia się nad aktualnym statusem sesji. Gdy już oswoisz się z Hybrid, możesz go w pełni zautomatyzować.

 

Workflows

 

Workflows to zestawy poleceń, które są odtwarzane raz, a następnie zatrzymują się. Możesz zaprogramować Hybrida do ogrzewania do dowolnej temperatury, powiedzmy 175 ° C , a następnie zatrzymanie na minutę i pompowanie worka przez 35 sekund, zanim podniesiesz temperaturę do np. 185  ° C i ponownie zatrzymanie. Ta funkcja powstała najprawdopodobniej, aby pomóc w dawkowaniu leków, ale stała się rajem dla osób, które lubią się bawić.

 

Skorzystaliśmy z  Workflows i szybkiego czasu nagrzewania, aby na[ełnić pojedynczą torbę. Nasze ulubione ustawienie do tej pory nagrzewa się do 170° C i utrzymuje się przez kilka sekund, a następnie nagrzewa do 200 ° C i napełnia balon przez 15 do 20 sekund, a kończy się na 215 ° C przez ostatnie kilka sekund. Tak długo, jak całkowity czas mieści się poniżej mniej niż 35 sekund, możesz dostosować ten profil, aby uzyskać więcej smaku i lżejszą parę lub lub odwrotnie.

 

Waporyzacja sucych ziół i koncentratów

 

Volcano Hybrid odparowuje dowolny susz lub koncentraty. Duża komora może pomieścić do około 0,5g suchych ziół lub dowolnego koncentratu, który należy umieścić na specjalnej metalowej podkładce znajdującej się w zestawie. W przypadku mikrodawek jak jak 0,1 g, reduktor komory pozwala na użycie standardowych kapsułek dozujących. Kapsułki dozujące pasują do wszystkich waporyzatorów Storz & Bickel, dzięki czemu możesz zacząć waporyzować w domu z Volcano i przenieść kapsułkę do Crafty, aby skończyć w drodze.

 

Łatwa konserwacja

 

Konstrukcja Volcano jest jedną z najłatwiejszych w utrzymaniu. Można go używać codziennie przez wiele miesięcy bez głębokiego czyszczenia.

 

 

Co znajduje się w pudełku?

 

Waporyzator VOLCANO HYBRID

Przewód zasilający

3 x Balon EASY VALVE z ustnikiem

Balon EASY VALVE z adapterem

Wąż

Komora (w tym: 1 nasadka Pierścień, 1 zestaw standardowych sitek, podkłada do koncentratów, pędzelek do czyszczenia)

Zestaw filtra powietrza

Młynek do ziół

Instrukcje obsługi

 

Najlepsze efekty waporyzacji

 

Najlepszą wskazówką, jaką możemy Ci dać, jest przeczytanie instrukcji. To zdecydowanie najbardziej kompletny podręcznik do waporyzatora, jaki widzieliśmy (pomimo braku informacji na temat aplikacji na smartfona) dostępny w aż sześciu językach. Stanowi doskonałą podstawę do rozpoczęcia. Dowiesz się z niego jak mielić susz, odpowiednio podgrzewać, programować ustawienia, itp.

 

 

 

Dla kogo przeznaczony jest Volcano Hybrid?

 

Volcano Hybrid to najwyższej jakości waporyzator stacjonarny, który z łatwością zaspokoi wszystkich koneserów waporyzacji. Jeśli szukasz waporyzatora stacjonarnego, należy wziąć pod uwagę ten właśnie model. Ze sprawdzoną trwałością, komponentami medycznymi, wieloma innymi opcjami, najwyższą wydajnością i niespotykanymi funkcjami programowania. Jak tu się nie zakochać? Chyba jedyną przeszkodą może być tylko cena…

Naszym zdaniem Volcano Hybrid jest jednym z najlepszych waporyzatorów na rynku. Ma swój rodowód, świetną wydajność i zestaw wielu funkcji. Jesteśmy przekonani, że Hybrid może zadowolić każdego, kto zdecyduje się na niego. Jest to sprzęt na całe lata.