Recenzja waporyzatora Zeus Arc GT 

 

Marka Zeus Arsenal posiada niezwykle obiecującą historię. Firma produkuje najwyższej jakości waporyzatory od kilku lat i za każdym razem zachwyca ciekawym designem i innowacyjnością swoich produktów. Najnowszy waporyzator do suszu z pozłacanymi elementami ścieżki powietrza z pewnością zrewolucjonizuje świat waporyzacji. W standardowej wersji Zeus Arc, wewnętrzne elementy wykonane są ze stali nierdzewnej, które - choć są wysokiej jakości - to i tak nie mogą się nawet równać do tych pozłacanych w modelu Zeus Arc GT. Firma zamieniła stal nierdzewną na złoto, a co najważniejsze nie odbiło się to znacznie na podwyższeniu ceny. Jeśli szukasz waporyzatora o precyzyjnym wykonaniu,  i zwiększonej wydajności, to właśnie znalazłeś waporyzator, który spełnia wszystkie Twoje wymagania.

Główne cechy Zeus Arc GT

 

Marka: Zeus Arc 

Model: GT

Wymiary: 22,5 mm x 42 mm x 87 mm 

Zakres temperatur: od 205 do 225 stopni Celsjusza 

Rodzaj ogrzewania: Przewodzenie (kondukcja)

Czas ogrzewania : 45 sekund 

Bateria: 3500 mAh, wytrzyma do 90 minut pracy

Kolory: Matowy czarny 

Gwarancja: 3 lata 

 

 

Zobacz też:

 

Czym jest susz CBD? Co warto wiedzieć na jego temat?

DynaVap VapCap M 2019 - najnowszy model od DynaVap

 

MIGHTY - KRÓL PRZENOŚNEJ WAPORYZACJI

 

 

Co zawiera opakowanie?

 

Zeus Arc GT stanowi idealny prezent dla każdego, kto jest zainteresowany waporyzacją. Możesz zobaczyć i poczuć wyjątkowo wysoką jakość tego waporyzatora już zaraz po wyciągnięciu go z pudełka.  To, co znajdziesz w środku, również Cię nie zawiedzie, będzie to: 

  • Waporyzator Zeus Arc GT,

  • 5 ściereczek Zeus do czyszczenia

  • 5 Zeus Grime Sticks, do czyszczenia komory

  • 5 Zeus Purify -  czyścik do rur, do czyszczenia ścieżki powietrza

  • 1 Kabel  USB do ładowania akumulatora

  • 1 Space Reducer przeznaczony do redukcji pojemności komory 

 

 

Rozmiar i konstrukcja 

 

Zeus Arc jest wystarczająco mały, aby wygodnie mieścił się w dłoni. Ustnik wygląda nad wyraz elegancko i jednocześnie bardzo dobrze chłodzi parę, zapewniając płynniejsze i mocniejsze chmury. Nie lada zaletę stanowi przy tym innowacyjna technologia GoldSink, która równomiernie rozprowadza ciepło, zapobiegając niepożądanemu przegrzaniu urządzenia podczas sesji waporyzacji. Jego kieszonkowy rozmiar sprawia, że ​​jest bardzo dyskretny, dzięki czemu można go mieć zawsze przy sobie. Co więcej, nieoczywista konstrukcja tego waporyzatora sprawia, że ​​łatwo można pomylić go z przenośną ładowarką. Osoby, które zobaczą go leżącego na biurku, być może ujrzą fantazyjnego e-papierosa, ale na pewno nie pomyślą że jest to  waporyzator.

 

Zaprojektowany w Niemczech Zeus Arc GT oferuje wyjątkową jakość, która jest wspólna dla większości prestiżowych produktów made-in-Germany. Wyraźnie czerpie inspirację z przemysłu motoryzacyjnego, pakując dużą moc w małe gabaryty urządzenia. Wszystko w nim jest najwyższej jakości, od czarnej aluminiowej obudowy zewnętrznej do pozłacanego radiatora i ścieżki pary. To sprawia, że Zeus Arc GT ​​jest nieco cięższy niż większość waporyzatorów dostępnych na rynku. 

 

Susz umieszcza się pod pokrywą wykonaną z tworzywa sztucznego PEEK, takiego samego, jak w niemieckich produktach Storz & Bickel, które wytrzymuje temperaturę rzędu 315 stopni Celsjusza. Jest to znacznie większa temperatura od tej do jakiej nagrzewa się Zeus Arc GT. Na spodzie urządzenia ukryte jest również przydatne narzędzia wielofunkcyjne, idealne do manipulowania, mieszania i opróżniania zioła  po każdej sesji waporyzacji, a także do czyszczenia urządzenia.

 

Ustawienia ogrzewania, jakości pary i temperatura 

 

Zeus Arc to waporyzator kondukcyjny, ale w przeciwieństwie do innych w swojej klasie waporyzatorów przenośnych, ten zapewnia wysoką jakość pary  już od pierwszego zaciągnięcia. Zazwyczaj na początku potrzeba kilku zaciągnięć, jednak nie w tym przypadku. Jakość pary jest wyjątkowa, a złota ścieżka chłodzi i aromatyzuje każdą chmurę pary. Ponieważ złoto jest wysoce przewodzące, szybko przenosi i rozprasza ciepło, dokładnie wtedy i tam, gdzie jest to potrzebne. Zeus Arc GT dobrze sprawdza się w dostarczaniu dużyej ilości pary. Szczerze mówiąc smak i wytwarzanie pary w Zeus Arc GT jest trudny do porównania z innym waporyzatorem. Nagrzewa się również szybko, w około 45 sekund.

 

Zeus Arc GT ma trzy cykle nagrzewania, które można łatwo zmienić za pomocą jednego dotknięcia przycisku zasilania. Celem tych cykli jest zapewnienie pełnej sesji z każdej nabitej komory przy użyciu każdego z cykli grzania. Maksymalizuje to efektywność waporyzacji ziół i zapobiega marnotrawstwu. Aby zoptymalizować wyniki, należy wymieszaćzioła w komorze  mniej więcej w połowie sesji za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego ukrytego na spodzie urządzenia. 

 

 

 

 

Jak używać Zeus Arc GT ?

 

Ten waporyzator jest bardzo łatwy w użyciu. Być może jest to najbardziej przyjazne dla użytkownika urządzenie, jakie kiedykolwiek stworzono.. Wystarczy go załadować, włączyć i waporyzować. Nie musisz pobierać żadnej aplikacji.. 

 

Po prostu wyjmij silikonowy ustnik i wrzuć do niego zioło, a następnie dotknij urządzenia, aby wprowadzić zioło do komory. Na koniec ubij je za pomocą dołączonego narzędzia wielofunkcyjnego znajdującego się na dole waporyzatora. Po załadowaniu komory umieść silikonowy ustnik na swoim miejscu i włącz zasilanie za pomocą prostego naciśnięcia i przytrzymania przycisku. Po włączeniu dotknij przycisku zasilania, aby ustawić żądany cykl temperatury. Po około 45 sekundach urządzenie zacznie wibrować, a jego diody LED zmienią kolor na zielony, aby powiadomić Cię, że jest on gotowy do użycia.

 

Zeus Arc GT ma również innowacyjną funkcję automatycznego wyłączania. Wyłączy się po 10-minutowej sesji lub jeśli pozostawisz go bezczynnie przez 30 sekund. Sprawia to, że ​​jest to idealny waporyzator dla zapracowanych lub zapominalskich.

 

Aplikacja na smartfony 

 

Zeus Arc GT nie wymaga pobierania żadnych aplikacji. Jednak istnieje możliwość  zaktualizowania oprogramowani w urządzeniu , jeśli tego chcesz. Potrzebujesz tylko kabla USB i komputera, aby pobierać aktualizacje w miarę ich udostępniania, dzięki czemu nowe wersje są dostępne dla każdego, kto korzysta z Zeus Arc GT. 

 

Żywotność baterii 

 

Zeus Arc GT nie jest wyposażony w wymienną baterię, chociaż dostęne jest oryginalny power bank Zeus Charge, o pojemności  5000 mAh do kupienia jako osobne akcesorium, może on ułatwić życie w podróży. Wbudowany akumulator wystarcza na około 90 minut pracy, co odpowiada mniej więcej od sześciu do dziewięciu 10-minutowych sesji w zależności od zastosowanego cyklu grzania. Jest to niezwykle ekonomiczne w przypadku waporyzatora tej wielkości.. Określanie poziomu naładowania baterii w Zeus Arc GT jest bardzo intuicyjne: wystarczy potrząsnąć urządzeniem, aby wyświetlić poziom jej naładowania. 

 

Czyszczenie

 

W porównaniu z innymi waporyzatorami Zeus Arc GT jest niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości. Zawiera izolowaną ścieżkę powietrza, którą można z łatwością wyczyścić. Gdy sitko się zabrudzi, wystarczy użyć ściereczki. Najlepiej jest opróżnić komorę po każdej sesji, a gdy nagromadzi się brud, należy go dokładniej wyczyścić za pomocą dołączonych sztyftów. Narzędzie wielofunkcyjne ma również funkcje czyszczenia.

 

Akcesoria dodatkowe

 

Istnieje kilka akcesoriów do Zeus Arc GT, w tym dodatkowe sztyfty, ściereczki i środki do czyszczenia ścieżki pary. Zeus Bolt XL to wyjątkowo duży młynek do mielenia ziół. Zeus Charge umożliwia ładowanie urządzenia, gdy nie jesteś w pobliżu źródła energii. Zeus Iceborn chłodzi każdy waporyzator. Wszystkie składają się z tego samego matowo-czarnego anodowanego aluminium, co Zeus Arc GT.

 

Wady i zalety

 

Całkowicie złota, izolowana ścieżka pary w Zeus Arc GT jest jego największą zaletą, ponieważ chłodzi parę i zdecydowanie poprawia smak. Waporyzator wykazuje długą żywotność baterii dzięki dotykowemu sprzężeniu zwrotnemu i technologii wykrywania ruchu. Jednak ze względu na mały rozmiar narzędzie wielofunkcyjne jest łatwe do zgubienia. Nieusuwalna bateria stwarza również pewne ograniczenia w podróży, szczególnie jeśli nie wyposażymy się w Zeus Charge.

 

Podsumowanie

 

Ten wysokiej jakości niemiecki waporyzator zawiera różne ciekawe funkcje, takie jak akcelerometr, łatwa do załadowania komora, trzy cykle grzania, narzędzie wielofunkcyjne i dotykowe sprzężenie zwrotne, dzięki czemu jest wart każdej wydanej złotówki. Nadaje się dla wszystkich  vaperów, od tych początkujących do zaawansowanych użytkowników którzy korzystają z waporyzatora wiele razy w ciągu jednego dnia. Znalezienie lepszego waporyzatora w tej cenie jest bardzo mało prawdopodobne.