XVAPE Fog i X-Max Starry V2. Dwa nowe podobne do siebie modele. Czym się różnią?

 

X-Max Starry V2 to nowa, ulepszona wersja znanego już wcześniej modelu X-Max Starry. Starry V2 to przenośny waporyzator hybrydowy, w większości kodukcyjny. XVAPE Fog natomiast to również hybrydowy sprzęt lecz z przewagą na ogrzewanie konwekcyjne. Obydwa modele różnią się nieco między sobą.

 

Starry V2 i Fog to bardzo małe, kompaktowe modele waporyzatorów przenośnych. Wykonane zostały bardzo starannie z bardzo dobrej jakości materiałów. Posiadają solidne metalowe obudowy oraz ceramiczne ustniki. Najważniejszą jest budowa wewnętrzna, tzw. Ścieżka pary jest całkowicie odizolowana od wszystkich komponentów elektronicznych oraz baterii. Daje to pewność że produkt jest bezpieczny dla zdrowia.

 

Hybrydowe ogrzewanie różni się względem obydwu modeli. Starry V2 posiada ceramiczną komorę grzewczą o standardowej pojemności około 0,2-0,3g. W głównej mierze ta właśnie komora ogrzewa waporyzowany materiał a w niewielkim stopniu dodatkowo od dołu przez gorące powietrze. Kondukcja zapewnia bardzo dobrej jakości parę, gęstą i mocną. Starry potrzebuje około 30 sekund by nagrzać się do ustawionej temperatury (przeważnie około 200°C).

 

Fog jest waporyzatorem również hybrydowym lecz z przewagą ogrzewania konwekcyjnego. Daje to mniej gęstą parę za to waporyzowany materiał nie jest stale ogrzewany w komorze pomiędzy wdechami, więc wystarczy on na trochę dłużej i zachowa dłużej swój smak. Komora w tym wypadku jest nieco mniejsza i wykonana ze stali. Fog nagrzewa się w podobnym czasie co Starry 2 – około 30 sekund.

 

W kwestii dostępnych ustawień temperatur występuję tu również różnice pomiędzy jednym modelem a drugim. Fog posiada jedynie diodę LED która informuje o ustawionej temperaturze. Do wybory mamy 5 ustawień od 180 do 220°C. Starry V2 natomiast posiada ekran wykonany w technologii OLED i większy zakres temperatur. Od 100 do 240°C z możliwością ustawienia co 1°C. Starry V2 jest pod tym względem lepszy i wygodniejszy w użyciu. Na czytelnym ekranie OLED widzimy aktualną temperaturę i wygodnie możemy ją regulować natomiast w XVAPE Fog musimy nauczyć się komunikatów diody LED.

 

Zarówno jeden jak i drugi model jest zasilany wymiennym akumulatorem popularnego typu 18650. W każdej chwili mamy możliwość wymiany akumulatorka, co jest bardzo wygodne w podróży lub gdy dłużej nie mamy dostępu do prądu. Fog posiada baterię o pojemności 2600mAh. Trochę pojemniejsza bo 2900mAh jest w Starry V2.

 

Modele są bardzo podobne do siebie z pewnym różnicami. Obydwa posiadają wymienne baterie i są hybrydowe i cenowo podobne (Fog jest nieco droższy). Istotne kwesetie to przede wszystkim wyświetlacz i pełna regulacja temperatury (Starry V2) z przewagą ogrzewania kondukcyjnego kontra lepsza jakość pary a mniejsze pole ustawień temperatur (Fog). Nie mniej jednak obydwa modele są warte zakupu i z pewnością każdy wybierze ten który bardziej mu się będzie podobał.