DaVinci IQ to inteligentny waporyzator przenośny od znanego producenta, firmy DaVinci. Jest to model z wyższej półki cenowej i bezpośredni konkurent takich firmy jak Arizer czy PAX.

DaVinci IQ jest zbudowany bardzo solidnie. Ciekawostką w tym modelu i tym co od razu przykuwa wzrok jest brak wyświetlacza OLED jakie obecnie stosuje się większości nowych waporyzatorów przenośnych. Tutaj producent postanowił zastąpić ekran 51 diodami LED, które mają za zadanie zastąpić tradycyjny wyświetlacz. Bardzo ciekawe i niespotykane jak dotąd rozwiązanie. Diody w kolorze białym umieszczone zostały na jednym boku obudowy urządzenia. Są one rozstawione w 3 rzędach, w każdym po 17 sztuk, co razem daje liczbę 51. Diody te ściśle ze sobą współpracując tworzą całe liczby, np. wartość temperatury. Całkiem fajnie się to prezentuje.

Cały waporyzator jak na to co potrafi jest zaskakująco mały, jego wymiary to 4,2 x 9 x 2,4 cm a jego waga to około 140 g. Obudowa została wykonana z aluminium i jest dostępna w kilku różnych wariantach kolorystycznych. Dostępne wersje kolorystyczne to: Stealth, Gun metal, Blue i Green. Waporyzator obsługujemy za pomocą 3 przycisków, które znajdują się na boku obudowy a dodatkowo vaporizer możemy połączyć np. z telefonem czy tabletem przez dedykowaną aplikację DAVINCI vaporizer, dostępna na systemy Android oraz iOS.

Waporyzator po włączeniu , zawibruje i diody pokażą nam stan naładowania akumulatora. Następnie urządzenie rozpocznie proces ogrzewania do ostatnio ustawionej przez nas  temperatury. IQ posiada 3 tryby waporyzacji:

Smarh Paths – możemy dokładnie ustawić przebieg całej sesji, jej czas trwania oraz temperaturę ogrzewania w poszczególnych momentach, np. start od 180°C i w ciągu kolejnych 5 minutach będzie ona wzrastać np. do 200°C, itp. Aby móc wprowadzić takie ustawienia, musimy skorzystać z dedykowanej aplikacji. IQ może zapamiętać do 4 różnych schematów działania, i później wystarczy tylko wybierać pomiędzy nimi, nie jest wymagane połączenie z aplikacją.

Precision Mode – czyli zwykłe ogrzewanie jak w większości waporyzatorów przenośnych. Ustawiamy wybraną temperaturę które będzie stale się utrzymywać przez czas całej sesji. W dowolnym momencie temperaturę możemy zmieniać wedle uznania.

Boost/Standby Mode – jest to waporyzacja typu on demand (na żądanie). Po wciśnięciu przycisku Boost temperatura szybko rośnie a gdy puścimy przycisk to ogrzewanie wyłącza się.

Korzystanie z dwóch pierwszych metod sprawdza się najlepiej. Aby przełączać pomiędzy poszczególnymi trybami używamy przycisku POWER. Waporyzator bardzo szybko się rozgrzewa więc szybki czas reakcji jest jego dodatkową zaletą.

DaVinci IQ oferuje bardzo dobrą jakość pary. Ceramiczna komora i ścieżka pary korzystnie wpływają na jej smak. Para jest odpowiednio chłodna i gładka. Jak na waporyzator kondukcyjny, efekty są imponujące. Zakres temperatur jaki mamy do dyspozycji to od 121°C do 221°C.

Kolejną zaletą tego modelu jest jego wymienny akumulator – popularne i znane wszystkim ogniwo typu 18650. W zestawie producent oferuje oryginalne ogniwo o pojemności 3500mAh. Taki akumulator w pełni naładowany pozwala korzystać z waporyzatora przez około 60 minut. Wymiana akumulatora jest łatwa i szybka. Nawet jeśli zabraknie nam energii w trakcie trwania sesji, w ciągu kilku sekund jesteśmy w stanie podmienić ogniwo na inne, naładowane i dokończyć waporyzację. Do ładowania służy standardowy jak w większości modeli, port microUSB. Nic także nie stoi na przeszkodzie aby ogniwo ładować w specjalnej ładowarce przeznaczonej do tego typu akumulatorów. Warto zaopatrzyć się w zapasowe, firmowe ogniwo 18650, aby mieć pod ręką na podmianę, gdyż w fabrycznym zestawie znajduję się 1 sztuka.

Na uwagę zasługuje też fakt, że fabryczny zestaw jest dość bogaty. W pudełku znajduje się adapter wodny, który umożliwia podłączenie waporyzatora do jakiegoś filtra wodnego, np. szklanego bonga. Adapter pełni także rolę ustnika. Oprócz tego w zestawie są także: kabel USB, wyciorek do czyszczenia oraz ściereczki nasączone alkoholem, metalowa wykałaczka - brelok, komora na susz.

DaVinci IQ to nowoczesny waporyzator przenośny z górnej półki, który oferuje użytkownikowi świetnej jakości parę. Koncepcja użycia diod zamiast wyświetlacza jest godna pochwały. Sam vaporizer jest wykonany z najlepszej jakości materiałów. Sterowanie za pomocą smartfona i wymienny akumulator  typu 18650 to dodatkowe atuty tego modelu.

DaVinci IQ jest dostępny w naszym sklepie internetowym – VAPUJ.PL – KLIKNIJ!

 

W sprzedaży jest również nowszy i mniejszy model, DaVinci MIQRO – SPRAWDŹ!