MArchiwa miesięczne: Lipiec 2015

 1. Arizer Solo vs Arizer Air

  Arizer Solo vs Arizer Air

  Dziś porównamy sobie dwa modele vaporizerów kanadyjskiej firmy Arizer, Solo i Air.

  Jeśli chodzi o budowę i użyte materiały oba vaporizery są bardzo podobne. W obu przypadkach zastosowano aluminiową obudowę. Jest ona bardzo wytrzymała ale przy tym dodaje trochę ciężaru do całości. Producent deklaruje że element grzewczy jest ceramiczny. Reszta komponentów jest wykonana z plastiku a elementy wokół komory grzewczej podobno z plastiku który ma wyższą wytrzymałość na duże temperatury.

  Czytaj więcej »
 2. DaVinci Ascent

  Dziś przyjrzymy się waporyzatorowi DaVinci Ascent. Bardzo popularny model i chętnie wybierany gdy chodzi o vaporizery przenośne. DaVinci jest niewątpliwie jedną z bardziej znanych firm jeśli chodzi o takie urządzenia.

  Czytaj więcej »
 3. Firefly – jak odróżnić podróbkę od oryginału?

  Firefly – jak odróżnić podróbkę od oryginału?

  Niektóre popularne vaporizery jak PAX czy Magic-Flight Box doczekały się swoich podróbek. Pojawiają się też inne podróbki znanych modeli i dziś pokażemy jak rozpoznać czy mamy do czynienia z oryginalnym vaporizerem Firefly czy z jego podróbką. Jeżeli kupujesz vaporizer w zaufanym sklepie specjalizującym się w sprzedaży waporyzatorów to raczej nie ma obaw, co innego gdy ma to miejsce np. na Ebayu albo Amazonie. Tam można natknąć się na podróbki.

  Czytaj więcej »
 4. Jak zrobić z konopi balsam do pielęgnacji skóry

  Na rynku od wielu lat są dostępne wszelakie maści, balsamy, kremy, płyny, olejki na bazie konopi.

  Firma Cannabis Science która jest pionierem w tej dziedzinie opublikowała wyniki badań jakie przeprowadzono na czterech pacjentach, którzy cierpieli na raka skóry, używali oni maści z konopi. Mają teraz nadzieję uzyskać zgodę od FDA na leczenie, a tak że na dalszy rozwój innych preparatów, jak balsamy do ust, kremy do opalania i balsamy nawilżające.

  Na szczęście dla tych wszystkich którzy mają dostęp do (medycznej) marihuany, mogą oni robić własne zabiegi w swoim domu, ale oczywiście Ci którzy cierpią na poważne dolegliwości powinni skonsultować swoje zabiegi z lekarzem.

  Maść konopną można wytworzyć prostą techniką, podobnie zresztą do tego jak wytwarza się masło konopne.

  Czytaj więcej »
 5. Jak waporyzatory zmieniły negatywne postrzeganie marihuany.

  Jak waporyzatory zmieniły negatywne postrzeganie marihuany.

  Odkąd zakaz dotyczący posiadania konopi pojawił się w USA, jej użytkownicy zyskali bardzo złą reputacją jako leniwych i bezużytecznych ludzi. Typowy obraz to hipis z lat ’70 i w ten sposób można było określić i pokazać jak wyglądają użytkownicy marihuany.

  Czytaj więcej »
 6. 10 dowodów na to że marihuana może poprawiać stan zdrowia

  10 dowodów na to że marihuana może poprawiać stan zdrowia

   Pacjenci na całym świecie osiągają różne korzyści ze stosowania marihuany, ale w ostatnich latach dopiero zaczęto interesować bardziej tym tematem. Z miesiąca na miesiąc pojawiają się nowe badania które udowadniają korzystne działanie marihuany. Poniżej 10 sprawdzonych dowodów na to że konopie działają na rzecz poprawy zdrowia.

  Czytaj więcej »
 7. Ekstrakcja oleju z konopi – warto wiedzieć…

  Ekstrakcja oleju z konopi – warto wiedzieć…

  Od zawsze w kręgu zainteresowań nauki są również tzw. alternatywne formy leczenia.  Idą za tym zawsze pytania czy takie sposoby są bezpieczne, skuteczne? Czy nie wykluczają się z oficjalnie przyjętymi normami? Często bywa że wiedza specjalistów jest ograniczona w tym temacie a zalecenia ich są sprzeczne. Dlatego w wielu przypadkach chorzy sami decydują się na szukanie nowych alternatywnych metod, i często też na własną odpowiedzialność.

  Czytaj więcej »
 8. Prowadzenie pojazdów po marihuanie

  Po alkoholu to właśnie marihuana jest najczęściej stosowaną używką na całym świecie. W roku 2009 według danych szacunkowych, aż 203 miliony osób pomiędzy 15 a 64 rokiem życia przyznały że zażywały marihuanę w ciągu ubiegłego roku. W USA w roku 2010 6,9% osób powyżej 12 roku życia zażywało marihuanę w ciągu ostatniego miesiąca. Nie jest czymś dziwnym że właśnie THC jest najczęściej wykrywanym środkiem we krwi lub ślinie u kierowców.

  Czytaj więcej »
 9. Co można zwaporyzować?

  Co można zwaporyzować?

  Oprócz popularnej marihuany istnieje wiele innych roślin, które nadają się do palenia a tym bardziej do waporyzacji czy nawet aromaterapii. Wiele ziół posiada swoje właściwości lecznice i z powodzeniem możemy je inhalować z vaporizera. Ważne jest to że każde z nich posiada inną temperaturę wrzenia, czyli kluczem do sukcesu jest odpowiedni waporyzator z regulacją temperatury i dobranie jej prawidłowo do określonej rośliny.

  Czytaj więcej »
 10. Vaporizery typu PEN kontra Vaporizery przenośne

  Vaporizery typu PEN kontra Vaporizery przenośne

   

  W świecie waporyzacji istnieją dwa główne typy urządzeń przenośnych jakie możemy rozróżnić, są to tak zwane urządzenia typu PEN oraz pozostałe vaporizery przenośne. Mimo że mogą wydawać się podobne, to na podstawie tego który to jest typ vaporizera możemy rozróżnić ich główne cechy. Tak samo jak przysłowiowej książki nie należy oceniać po okładce, tak i tutaj warto bliżej przyjrzeć się parametrom technicznym.

  Czytaj więcej »
Strona