Flowermate Cap jest bardzo małym waporyzatorem przenośnym, który z łatwością mieści się w dłoni i jest przy tym niezwykle dyskretny. Jego wymiary to 90 x 29 x 18 mm, a jego waga to tylko 52 g. Jest to jeden z najmniejszych waporyzatorów dostępnych obecnie na rynku. Inne, podobne, kompaktowe modele to  XVAPE Avant, Orion Mini Dee czy DaVinci MIQRO.

Flowermate Cap jest dostępny w 3 kolorach: czarnym, szarym i niebieskim. Na zdjęciach widoczny jest klasyczny czarny egzemplarz.

 


 

Zobacz też:

Czym jest susz CBD? Co warto wiedzieć na jego temat?

Sprawdź nasze polecane modele vaporizerów przenośnych do 600 zł

FAQ - najczęściej zadawane pytania w temacie waporyzacji

 


 

 

 

 

 

 

 

Budowa i wykonanie

Wykonanie tego modelu stoi na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza jak na waporyzator przenośny w tej cenie. Obudowa wykonana jest z lekkiego aluminium, więc jest jednocześnie lekka i bardzo trwała. Jedynie dolna część obudowy oraz cała obudowa ustnika wykonane zostały z tworzywa sztucznego. Na zewnątrz zarówno z jednej jak i z drugiej strony znajdują się liczne otwory przez które zaciągamy powietrze. Otwory posiadają różne średnice co jest całkiem przyjemne dla oka i nawet nieźle się prezentuje. Na głównym panelu widzimy przycisk i wewnątrz niego wielokolorowe 3 diody LED, które dostarczają nam informacji o statusie urządzenia, tj. stan naładowania baterii, ustawienie temperatury oraz stan nagrzewania.  Poniżej przycisku umieszczono logo Flowermate, natomiast z drugiej części obudowy, oznaczenia CE itp. W dolnej części obudowy znajdziemy standardowe gniazdo microUSB, które służy do ładowania urządzenia. U góry natomiast pod pokrywą znajduje się okrągła komora wykonana ze stali nierdzewnej, która powinna pomieścić około 0,15-0,2 g suszu.
Warto nadmienić, że Flowermate Cap, posiada ceramiczną ścieżkę przepływu powietrza – Zirconia. Wewnątrz plastikowej zatyczki zainstalowany jest ceramiczny ustnik oraz ceramiczna spirala, która ma za zadanie schłodzić wdychaną parę. Takie zestawienie, daje dobry, niezakłócony niczym smak i aromat naszych ulubionych ziół. Cała pokrywa jest mocowana na podwójny magnes neodymowy, co jest wygodnym i raczej niezniszczalnym rozwiązaniem, więc z biegiem czasu nie ulegną wytarciu żadne elementy, i wszystko będzie się trzymać tak dobrze, jak na początku gdy waporyzator był nowy.

 

 

 

Jak działa Flowermate Cap


Vaporizer włączamy i wyłączamy standardowym, szybkim 5cio krotnym naciśnięciem przycisku. W tym modelu mamy tylko 1 przycisk, którym obsługujemy całe urządzenie. Po włączeniu dioda LED wyświetla nam aktualną, ustawioną temperaturę oraz poziom naładowania baterii w skali – 3 diody, jeżeli np. 2 z nich świecą, oznacza to że nasza bateria ma ok 2/3 naładowania.
Flowermate Cap ma 3 zaprogramowane ustawienia temepratury i 3 kolory diody LED: 196°C (zielony), 205°C (niebieski) i najwyższa 215°C (czerwony). Jest to przedział, który standardowo wystarcza to efektywnej waporyzacji suszu konopnego w tym suszu CBD. Zaczynając od najniższej, a kończąc na najwyższej temperaturze, możemy w skuteczny sposób waporyzować nasze zioło. Nagrzewanie trwa bardzo szybko, bo w zaledwie około 20 sekund waporyzator jest już gotowy do użycia. Aby wybrać temperaturę, naciskami przycisk 3 razy pod rząd, w krótkich odstępach czasu. Aby wyłączyć lub włączyć grzanie przytrzymujemy przycisk przez 2 sekundy. Czas trwania sesji jest tutaj ustawiony na 5 minut, i po tym czasie waporzyatora wyłącza się. Wszystkim czynnościom takim jak włączanie, wyłączanie czy nagrzaniem do wybranej temperatury, towarzyszy dodatkowe powiadomienie w postaci wibracji.

 

 

 

Bateria i ładowanie

 

Flowermate Cap posiada wbudowany akumulator o pojemności 900mAh, który według producenta powinien wystarczyć na odbycie od 8 do nawet 10 sesji. Poziom naładowania akumulatora widzimy przez cały czas, gdy tylko urządzenie jest włączone. 3 diody LED informują nas o aktualnym poziomie naładowania. To samo dotyczy ładowania urządzenia i również podczas ładowania 3 diody pokazują aktualny status ogniwa. Przez wbudowany port microUSB możemy ładować nasz waporyzator z dowolnego źródła prądu, laptop, ładowarka sieciowa, power bank. Waporyzator może być ładowany maksymalnym prądem rzędu 1A, więc jeżeli chcemy go szybciej naładować używajmy ładowarki czy power banku, które umożliwiają ładowanie takim właśnie prądem. Z gniazda USB komputera, będzie to trwało nieco dłużej, ze względu na niższe natężenie 0,5A.

 

 

 

Zawartość zestawu

 

Wraz z Flowermate Cap, w zestawie otrzymujemy także zapasowe sitka: 3x stalowe sitko komory, 2x stalowe sitko ustnika, wyciorek do czyszczenia, metalową wykałaczkę do ubijania i opróżniania komory, kabel USB oraz instrukcję obsługi w językach angielskim i niemieckim. To wszystko zapakowane jest w bardzo ładne, małe kartonowe pudełko.

 

 

Podsumowanie

 

Podsumowując, Flowermate Cap to bardzo dyskretny i dobrze wykonany waporyzator przenośny. Został on stworzony do waporyzacji suszu i posiada tylko 3 ustawienia temperatury, a wszystkim sterujemy za pomocą jednego przycisku. Jest to model szczególnie polecany początkującym lub weekendowym użytkownikom z uwagi na cenę oraz możliwości. Doświadczeni użytkownicy z pewnością wolą sprzęt z najwyższej półki, więc nie namawiamy ich na ten model, za to początkującym powinien dać fajne rezultaty.

 

Flowermate Cap możecie kupić w sklepie internetowym VAPUJ.PL – KLIKNIJ!