Idąc od najtańszego vaporizera modele klasują się mniej więcej tak (ceny na dzień 2017.10.16):

- Fenix 319zł

- Fenix Svaty 329zł

- Boundless CFC 399zł

- Focusvape Pro (z bubblerem) 418zł

- Focusvape Adventurer 549zł

- Boundless CFX 569zł

 

Warto przyjrzeć się poniższej tabeli która pozwoli szybko porównać między sobą omawiane tutaj modele.

 

 

FENIX

 

Vaporizer Fenix – to prosty a zarazem skuteczny sprzęt służący do waporyzacji suszu i koncentratów takich jak olejki, woski itp. Fenix nie posiada żadnego ekranu – wyświetlacza. Producent w tym modelu udostępnił 4 ustawienia temperatury, każde z nich sygnalizowane jest innym kolorem diody LED. Tak więc mamy: 170°C - kolor zielony, 180°C - kolor niebieski, 190°C - kolor fioletowy, 210°C - kolor czerwony. Komora wykonana została ze stali nierdzewnej. Aby móc waporyzować koncentraty trzeba użyć specjalnej do tego celu przeznaczonej wkładki – kontenerka, który znajduje się również w zestawie. Bateria w tym modelu ma pojemność 2200mAh i zapewnia około 50 minut działania. Ładujemy ją przez standardowy port microUSB. Vaporizer Fenix to dobry wybór dla osób które będą waporyzowały nie tylko susz ale także i koncentraty. Za jego kupnem przemawia przede wszystkim niska cena i bardzo dobra jakość wykonania.

PLUSY:

- Cena/Jakość wykonania

- Waporyzacja suszu i koncentratów

MINUSY:

- 4 ustawienia temperatury

 

 

Fenix Svaty

Vaporizer Fenix Svaty to jeden z najmniejszych konwekcyjnych waporyzatorów przenośnych jaki został do tej pory wyprodukowany. Jego wysokość to tylko 10cm. Umożliwia waporyzację suszu w komorze ze stali nierdzewnej. W tym modelu mamy możliwość pełnej kontroli temperatury w zakresie od 160 do 210°C. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi OLED widzimy aktualną temperaturę oraz możemy monitorować również poziom naładowania baterii. Wbudowany akumulator ma pojemność 1650mAh i zapewnia nam około 45 minut waporyzacji. Ładowanie odbywa się przez wbudowany port microUSB. Fenix Svaty również bardzo szybko osiąga wybraną temperaturę. Aby nagrzać się z temperatury pokojowe do 200°C potrzeba mu jedynie 20 sekund. Jest to świetny wynik.

PLUSY:

- Cena/Jakość wykonania

- Bardzo małe wymiary

- Szybkość nagrzewania

- Pełna kontrola temperatury

MINUSY:

- Czas pracy na baterii

 

 

BOUNDLESS CFC

Vaporizer Boundless CFC to bardzo fajny model o ciekawym kształcie. Przeznaczony jest do waporyzacji suszu. Komora w tym modelu została wykonana z ceramiki co gwarantuje nam czysty smak podczas inhalacji. Zakres obsługiwanych temperatur to 60-230°C. Mamy możliwość dokładnego ustawiania – co 1°C. Nagrzewanie jest bardzo szybkie, do 200°C w około 22 sekundy. Boundless CFC posiada ekran OLED o przekątnej 0,69”, na którym znajdziemy takie informacje jak poziom naładowania baterii oraz ustawioną i aktualną temperaturę. Ciekawostką w tym modelu jest możliwość przestawienia orientacji ekranu o 180 stopni,  w zależność czy ktoś jest prawo czy lewo ręczny może sobie to dowolnie ustawić. CFC posiada również bardzo dobrą baterię. Akumulator jaki został wbudowany w urządzenie ma pojemność 2200mAh i starcza na około 90 minut pracy. Baterię ładujemy poprzez standardowy port microUSB.

PLUSY:

- Design/Wymiary

- Pełna kontrola temperatury

- Szybkość nagrzewania

- Czas pracy na baterii

MINUSY:

- Ubogi zestaw akcesoriów

 

 

BOUNDLESS CFX

Vaporizer Boudnless CFX to model z wyższej półki dostępny w relatywnie niskiej cenie. Umożliwia waporyzację suszu i wszelkiego rodzaju koncentratów. Komora wykonana jest z ceramiki a wieczko komory zamykane jest na magnes. CFX został wyposażony w bardzo duży, kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,77". Na ekranie przypominającym trochę zegary na desce rozdzielczej samochodu znajdują się takie informacje jak temperatura, licznik czasu oraz stan baterii. W Boudnless CFX możemy precyzyjnie sterować temperaturą w zakresie od 40 do 220°C. Szybkość nagrzewania w tym modelu jest również rewelacyjna, bo temperaturę 200°C osiąga w około 20 sekund, a po osiągnięciu wybranej przez nas wcześniej temperatury vaporizer powiadamia o gotowości do inhalacji wbudowaną wibracją. CFXa zasilają 2 akumulatory o łącznej pojemności 5000mAh. Na pełnym ładowaniu zapewniają one około 90 minut pracy. Ładowane są przy pomocy zwykłego portu microUSB umieszczone z boku urządzenia a także przez dołączoną ładowarkę sieciową.

PLUSY:

- Pełna kontrola temperatury

- Szybkość nagrzewania

- Waporyzacja suszu i koncentratów

MINUSY:

- Duże wymiary urządzenia

 

 

FOCUSVAPE PRO (wersja z bubblerem)

 

Focusvape Pro (wersja z bubblerem) to vaporizer przenośny stworzony do waporyzacji suszu. W zestawie otrzymujemy także szklaną nasadkę filtrującą tzw. bubbler, który przez wodną filtrację oczyszcza jeszcze bardziej i łagodzi inhalowaną przez nas parę. Focusvape Pro przypomina klasycznego e-papierosa, więc jest wygląd jest dość dyskretny. Komponenty takie jak sitka i komora są wykonane z ceramiki a ustnik ze szkła żaroodpornego, co przekłada się na czysty smak podczas waporyzacji. Na malutkim ekranie OLED widzimy temperaturę oraz poziom naładowania baterii. Zakres temperatur jaki mamy do wyboru to od 80 do 240°C. Nagrzewanie do 200°C zajmuje około 35 sekund, a po osiągnięciu wybranej przez nas temperatury urządzenie powiadomi nas o tym za pomocą wbudowanej wibracji. Focusvape Pro jak i wszystkie inne modele tego producenta posiada wymienny akumulatorek typu 18650. Ten dołączony do zestawu ma pojemność 3200mAh i wystarcza na około 75 minut pracy. Ładowanie umożliwia wbudowany w vaporizer port  microUSB, lub jeśli posiadamy w domu ładowarkę do tego typu ogniw to możemy jej śmiało użyć i ładować nasz akumulatorek wyciągnięty z urządzenia. Ciekawostką w tym modelu jest obracany pierścień, którym sterujemy ilością przepływu powietrza. Obracając nim odkrywamy bądź zakrywamy wloty powietrza. Do wyboru mamy 3 ustawienia.

PLUSY:

- Pełna kontrola temperatury

- Wymienny akumulatorek

- Ceramiczne i szklane komponenty

- Szklany bubbler

MINUSY:

- Waga urządzenia

 

 

FOCUSVAPE ADVENTURER

Focusvape Adventurer to waporyzator przeznaczony do suszu, który w swoim wnętrzu posiada wbudowany filtr wodny – bubbler. Model ten został wyposażony w chowany bubbler wykonany ze szkła żaroodpornego. Dzięki niemu inhalacja jest jeszcze przyjemniejsza a wdychana para chłodniejsza i bardziej łagodna. Focusvape Adventurer posiada ekran OLED na którym widnieją informacje o temperaturze i poziomie naładowania baterii. Zakres temperatur jakie możemy ustawiać to od 80 do 240°C. Ceramiczna komora i szklany ustnik wraz z bubblerem zapewniają najczystrze doznania smakowe. Zastosowany akumulator typu 18650 jest wymienny. Oryginalny dostarczany wraz z urządzeniem ma pojemność 3200mAh i powinien wystarczyć na około 75 minut waporyzacji. Jeżeli posiadamy zewnętrzną ładowarkę do tego typu ogniw to możemy bez problemu jej użyć bądź ładować nasz akumulator za pomocą wbudowanego w vaporizer standardowego portu microUSB.

PLUSY:

- Wbudowany bubbler

- Wymienny akumulatorek

- Ceramiczne i szklane komponenty

MINUSY:

- (zasadniczo brak)