Jak uzyskać receptę na medyczną marihuanę?

Jak uzyskać receptę na medyczną marihuanę?

 

Oto gorący temat ostatnich miesięcy. Mimo, iż receptę na medyczną marihuanę można w teorii uzyskać już od kilku lat, to dopiero od paru miesięcy jest ona na ustach wszystkich osób.

Dlaczego? Powodów jest sporo, ale do głównych zaliczyć możemy początkowy opór lekarzy w przepisywaniu tych recept, spowodowany brakiem doświadczenia i wiedzy w tym zakresie, sporą biurokracją która wiązała się z wystawieniem recepty na medyczną marihuanę, oraz cyklicznych przerwach w dostawach leku do aptek.

Na szczęście sporo w tym zakresie się zmienia. Coraz większa ilość lekarzy o otwartych umysłach, gotowych wziąć pod swoje skrzydła wymagających takiej terapii pacjentów, a także rosnąca świadomość wśród owych pacjentów, robi robotę.

Dzisiaj przedstawimy Wam, jak krok po kroku otrzymać receptę na medyczną marihuanę.

 

Kto może otrzymać receptę na medyczne konopie?

 

Zaczniemy od tego, kogo w ogóle można zakwalifikować do terapii z użyciem medycznych konopi. Wskazań jest sporo.

Schorzenia o podłożu autoagresywnym, jak m.in: toczeń, reumatoidalne zapalenie stawów, stwardnienie rozsiane czy te o charakterze neurodegeneracyjnym jak mi.in: padaczka, Parkinson, osoby po udarach, czy wszędzie tam gdzie mamy do czynienia z przewlekłym bólem, stanami zapalnymi i spastycznością.

Ale nie tylko. Lekarze po zebranym wywiadzie przepiszą receptę także, jeśli cierpisz z powodu stanów depresyjnych, lękowych lub z powodu bezsenności.

Bardzo solidnym argumentem za wprowadzeniem medycznych konopi do swojej terapii jest też choroba nowotworowa. Medyczna marihuana wspiera bowiem procesy apoptozy, zatem zaprogramowanej śmierci komórki nowotworowej, a także pomaga radzić sobie ze skutkami chemio i radioterapii. Hamuje wymioty, wzmaga apetyt, pozwoli wzmocnić i zrelaksować cały, zestresowany chorobom organizm.

 

Jak otrzymać receptę na medyczną marihuanę?

 

Jeżeli doświadczasz jakiegokolwiek schorzenia, które kwalifikuje się do wdrożenia leczenia z użyciem medycznej marihuany, to w pierwszej kolejności warto zgłosić się z tym tematem do swojego lekarza rodzinnego, lub specjalisty który się Tobą zajmuje.

Jeżeli jednak z jakichkolwiek przyczyn obawiasz się rozmowy na ten temat ze swoim lekarzem, co niestety jest zrozumiałe, to możesz skorzystać z pomocy powstających już klinik konopnych. Kliniki konopne zrzeszają lekarzy, którzy wiedzą co robić. A także jak łączyć terapie konopną, z innymi lekami farmakologicznymi. O tym pisaliśmy więcej tutaj: (link do wpisu o łączeniu leków).

Takie kliniki bardzo łatwo znaleźć w internecie. Zazwyczaj wystarczy wypełnić krótki kwestionariusz, następnie ustalić termin wizyty u odpowiedniego specjalisty, która zazwyczaj odbywa się zdalnie.

Lekarz po zapoznaniu się z objawami, historią choroby zaproponuje odpowiednią odmianę a także wyjaśni jak dawkować lek, oraz wystawi e-receptę, którą następnie będziesz mógł zrealizować w ciągu miesiąca w aptece.

Pamiętaj, że nie wszystkie apteki prowadzą sprzedaż medycznej marihuany. Aby sprawdzić dostępność leku w swojej okolicy, skorzystaj ze strony www.ktomalek.pl

 

Jak stosować terapię z użyciem medycznej marihuany?

 

Swój lek w formie suszu (choć wiele aptek umożliwia przetworzenie suszu np. na czopki lub inną dogodną formę stosowania konopi), możesz stosować za pomocą waporyzacji. Waporyzacja to najbardziej dogodna forma przyjmowania konopi. Jest zdrowa, bardzo wydajna, wygodna.

Zajrzyj do naszej zakładki z ofertą wszystkich waporyzatorów przeznaczonych do terapii konopnej: https://vapuj.pl/vaporizery-waporyzatory.html

Lek trzymaj zawsze w wydanym przez aptekę opakowaniu, i miej przy nim receptę wystawioną na Twoje dane.

Pamiętaj, że po spożyciu leku nie możesz prowadzić pojazdów mechanicznych, o czym powinien Cię poinformować Twój lekarz.

I to w zasadzie cała filozofia

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, albo potrzebujesz naszej pomocy w skierowaniu do odpowiedniej kliniki konopnej, to pisz śmiało. Jesteśmy tu dla Ciebie!