Trzy zioła do waporyzacji, które dostarczą spokoju, błogości i radości.

 

 

Czy wiesz, że waporyzować można nie tylko konopie?

Natura wyposażyła człowieka w ogrom przydatnych ziół, które można wykorzystać na różne sposoby.

Można je zjadać, robić napary, używać do kąpieli czy aromaterapii.

Ale my nie bylibyśmy sobą, jeśli byśmy tych prozdrowotnych ziół nie waporyzowali!

Dlatego dziś przychodzimy do Was z wpisem, który przedstawi Wam trzy zioła, które idealnie nadają się do waporyzowania, a dzięki którym osiągniesz stan błogiego spokoju!

Zainteresowani?

To lecimy z pierwszym ziółkiem!

 

Chmiel do waporyzacji.

Chmiel kojarzy się z gorącym latem, wakacjami i gaszonym pragnieniem, prawda?

Od dziś zaczniecie go także waporyzować, bowiem do tego nadaje się tak samo idealnie, jak konopie.

Tak swoją drogą – wiedzieliście, że chmiel należy do rodziny konopiowatych? Chmiel i konopie to bliscy kuzynowie. Łączy ich m.in. profil terpenowy. Chmiel zawiera w sobie np. mircen, beta-pinen czy alfa-humulen. Więcej o prozdrowotnych właściwościach terpenów, przeczytasz w tym wpisie: (podać link do wpisu o terpenach)

Substancje zawarte w chmielu oddziałują na układ nerwowy, kojąc go i uspokajając. Chmiel to idealne zioło do waporyzacji, po całym dniu pracy ponieważ nie tylko wycisza, ale i pozwala uzyskać głębszy, bardziej regenerujący sen. Wiele osób twierdzi też, że dzięki waporyzacji chmielu ich sny są bardziej wyraziste, wspierające w doświadczeniu świadomego śnienia!

Chmiel doprowadza również do równowagi w układzie hormonalnym, co może być przydatne u kobiet cierpiących na bolesne lub nieregularne miesiączki, albo przechodzące trudny okres menopauzy.

Jak waporyzować chmiel?

Przede wszystkim waporyzować, a nie palić, ponieważ przy spalaniu uwalniają się toksyczne dla nas substancje.

Temperatura odpowiednia do waporyzacji chmielu, to zakres od 150 – 200 stopni. Warto łączyć chmiel z konopiami! Ich połączone działanie mocno wesprze przebodźcowany na co dzień układ nerwowy.

Najwyższej jakości chmiel do waporyzacji zakupisz tutaj: Chmiel 10 g

 

Melisa do waporyzacji.

Wszyscy znają uspokajający napar z melisy, ale mało kto wie, że melisę można z powodzeniem używać również w waporyzatorach, zarówno stacjonarnych jak i przenośnych!

Na jakie efekty można liczyć podczas waporyzacji melisy?

Dzięki właściwościom przeciwlękowym, przeciwdepresyjnym, przeciwnerwicowym możemy uzyskać spokój, harmonię i równowagę na poziomie układu nerwowego. Melisa to również idealne zioło do waporyzacji, jeżeli cierpimy z powodu bezsenności lub bólu głowy, albo brzucha przy menstruacji. Wspiera też pracę żołądka, zatem jeśli Twój układ pokarmowy zmaga się z przewlekłymi stanami zapalnymi, to koniecznie włącz do swojej aromaterapii melisę!

Jak waporyzować melisę?

Idealna temperatura uwalniająca substancje aktywne z melisy to: 142 stopnie.

Melisę do waporyzacji zakupisz tutaj: Melisa 15 g

 

Dziurawiec do waporyzacji.

Dziurawiec to ceniony surowiec zielarski. Macerowany w oleju przyniesie ulgę bolącym stawom, a waporyzowany ukoi stan mentalny.

Dziurawiec bowiem zawiera w sobie multum substancji aktywnych, które wykazują właściwości:

  • Przeciwdepresyjne

  • Przeciwlękowe

  • Łagodzące stres i zmęczenie

  • Ułatwiające zasypianie.

Dziurawiec to idealne zioło do waporyzacji, zwłaszcza gdy jesienią lub zimą łapie nas chandra, charakterystyczna dla naszego chłodnego i szaro-burego w tym czasie klimatu.

Ziele to wyzwala produkcję tzw. hormonów szczęścia, dzięki czemu poprawia się nastrój i łatwiej radzić sobie ze stresami codzienności. Ponadto niweluje łagodne bóle głowy, pomaga w trawieniu, łagodzi przewlekłe stany zapalne.

Jak waporyzować dziurawiec?

Wyżej wymienione korzyści, przyniesie Ci waporyzacja dziurawca w temperaturze od 155 – 175 stopni.

Dziurawiec idealny do waporyzatora kupisz tutaj: Dziurawiec 15 g

 

Jak widzisz drogi czytelniku, zakup waporyzatora to inwestycja nie tylko w terapię konopną!

Jeżeli nie masz jeszcze swojego sprzętu, a pragniesz rozpocząć przygodę, a aromaterapią to koniecznie przejrzyj naszą bogatą ofertę waporyzatorów, zarówno stacjonarnych jak i przenośnych.

Służmy oczywiście wsparciem w wyborze.