Konopne kosmetyki

 

Stosowanie olejów w kosmetykach rośnie na popularności, odkąd odkrywamy na nowo ich wszechstronne zastosowanie. Na rynku znajdziemy mnóstwo wszelkiego rodzaju produktów do pielęgnacji z olejowym składem. Do ich grona należy również olej konopny, który dzięki swoim dobroczynnym zastosowaniom działa cuda dla problematycznej skóry.

 

 

Korzystne działanie. 

 

Oleje roślinne są najczęściej pozyskiwane z pestek, nasion, owoców, kiełków różnych roślin, tłoczonych na zimno, przez co zawierają mnóstwo cennych dla naszej skóry składników. Odżywiają i nawilżają, dzięki czemu możemy z pomocą matki natury pielęgnować nasze ciało i dostarczać skórze wartościowych składników.

W zależności od potrzeb aktualnie w branży kosmetycznej znajdziemy mnóstwo różnego rodzaju olejów do ciała, od konopnego po arganowy, morelowy, migdałowy czy… marchewkowy. Każdy działa inaczej i warto poznać zastosowanie danego olejku przed zakupem wybranego produktu, ponieważ nie każdy jego rodzaj będzie odpowiedni dla naszych potrzeb. 

 

 

 

 

 

 

Dla kogo olej konopny

 

Olej konopny jest tłoczony na zimno, dzięki czemu zawiera wszystkie drogocenne składniki i działa wszechstronnie dla naszej skóry i włosów. Można go stosować w szamponach, odżywkach, balsamach, kremach, czy serum do twarzy. Szczególnie sprawdza się podczas pielęgnacji suchych partii ciała jak stopy, czy dłonie. To nie wszystko! Olej konopny wykorzystywany jest przy leczeniu stanów zapalnych i chorób skórnych typu trądzik, łuszczyca, czy atopowe zapalenie skóry. Właściwości oleju konopnego, gwarantują intensywne i głębokie nawilżenie. Ponadto olej z konopi, dostarcza do skóry niezbędne składniki odżywcze, co podnosi odporność naskórka na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych (chroni przed wiatrem, chłodem, mrozem). 

 

 

THC w kosmetykach

 

W Polsce olej konopny nie może zawierać więcej niż 0,2% THC i nie ma właściwości psychoaktywnych. Zawiera natomiast kompleks witamin A, E i K, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek, odżywiają, nawilżają i chronią przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Sama witamina A pomaga w leczeniu zmian skórnych. Dodatkowo olej konopny pomaga w regulowaniu sebum, co jest wybawieniem dla wielu osób walczących z cerą tłustą, mieszaną czy trądzikową. Jego łagodzące właściwości są wybawieniem dla problematycznej skóry.