Waporyzatory medyczne

Dzięki zmianom w Polskim prawie możemy od jakiegoś czasu zaobserwować duży dostęp do produktów CBD takich jak susz czy haszysz, nie ryzykując przy tym problemów prawnych, a tym samym uniknięcie więzienia za używanie rośliny która jest z nami od zawsze i jeszcze nikogo tak naprawde nie zabiła, a wręcz przeciwnie. Dodatkowo medyczną marihuanę zawierającą THC możemy legalnie kupić w aptece, posiadając oczywiście wymaganą receptę.

W trakcie badań nad właściwościami konopi zauważono, że wiele substancji aktywnych, zawartych w roślinie zostaje bezpowrotnie utraconych w procesie spalania materiału. Natomiast po ogrzaniu rośliny udało się zachować wiele substancji czynnych i korzystnych dla organizmu człowieka, do których nie miałby dostępu przyjmując susz w konwencjonalny sposób czyli spalając. Najmniej szkodliwym znanym człowiekowi sposobem oczywiście oprócz spożywania cannabis w potrawach i olejach jest jej właśnie odparowanie z suszu, z angielskiego “to vaporise” czyli waporyzacja, i stąd wzięła się nazwa samego urządzenia - waporyzator.

Zaznaczyć należy, że nie mamy jeszcze dostatecznego pojęcia o wszystkich właściwościach jakie niesie za sobą korzystanie z konopii, ale wszystkie które znają mają charakter leczniczy, terapeutyczny i duchowy. Lista dolegliwości i chorób z którymi Cannabis sobie doskonale radzi jest na tyle długa, że wymieniając jakąkolwiek chorobę znaną ludzkości można z dużym prawdopodobieństwem trafić właśnie w tą, na którą będzie pomocna marihuana.

Należy pamiętać, że samo urządzenie do waporyzacji to nie wszystko, ważne jest aby było ono wykonane z odpowiedniej jakości materiałów i renomowanej firmy, gdyż obecnie jest cała masa chińskich bubli dostępnych w sprzedaży. Tańsze odpowiedniki potrafią się topić w okolicy elementów grzejnych lub wydzielać niebezpieczne opary które wdychamy wraz z inhalowanym suszem, co może się okazać tragiczne w skutkach.

Poniżej dwa modele, jednego z najbardziej znanych i cenionych producentów waporyzatorów stacjonarnych i waporyzatorów przenośnych - Storz & Bickel:

 

Volcano Medic 2:

Volcano Medic 2

Najnowszy waporyzator stacjonarny od Storz &  Volcano Medic 2

Możliwość waporyzacji w trybie szisza lub balonu EASY VALVE

Bardzo szybkie nagrzewanie, około 40 sekund

Sterowanie za pomocą aplikacji na urządzenia mobilne z systemem Android i iOS

Obudowa wykonana ze stali nierdzewnej

Wyposażony w wyświetlacz LED który dostarcza wszystkich potrzebnych informacji o procesie waporyzacji.

Możliwość ustawienia temperatury co 1 st. Celsjusza

Dwie skale - stopnie Celsjusza i Fahrenheita

Ogrzewanie suszu konwekcyjne

Odparowaniu suszu do worka lub przez rurkę

Łatwość dawkowania kannabinoidów

Bezproblemowy dla osoby starszej czy niedowidzącej

 

Mighty Medic:

vaporizer MIGHTY


Jedyny przenośny waporyzator z medycznymi rekomendacjami.

Produkowana para posiada parametry zbliżone do Volcano Hybrid, tego samego producenta więc o jakość urządzenia i pary możemy być spokojni.

Użyte do produkcji materiały, są w pełni bezpieczne dla zdrowia.

Spełnia najwyższe możliwe standardy.

Posiada pełną regulację temperatury, z dokładnością do 1 stopnia Celsjusza.

Mighty jest urządzeniem w 100 % przenośnym.

Idealny dla osób prowadzący aktywny tryb zycia.

Wbudowane zasilanie pozwala na 1,5 godziny inhalacji bez spadku jakości pary w zależności od stosowanej aktualnie temperatury.