Firma Arizer jest na rynku waporyzatorów od już dobrych kilku lat. Oprócz waporyzatorów stacjonarnych V-Tower i Extreme Q, produkują także waporyzatory przenośne. Pierwszym ich waporyzatorem przenośnym był model Solo, który potem został zastąpiony nowym Solo 2. Teraz przyjrzymy się całkiem nowej konstrukcji, a mianowicie modelowi ArGo - Arizer Go. Poprzednie modele Arizer (Air i Solo) były bardzo dobre w tworzeniu świetnej jakości pary ale brakowało w nich nieco mobilności. To za sprawą przede wszystkim ustników, które montowane do waporyzatora znacznie powiększały jego rozmiary. Pod względem wielkości ArGo jest krokiem naprzód w stosunku do Air 2 i Solo 2. I nie było potrzeby iść na kompromis w sprawie jakości samego urządzenia jak i jakości wytwarzanej pary.

 

 


 

Zobacz też:

 

Czym jest susz CBD? Co warto wiedzieć na jego temat?

 

 

Argo - unboxing i prezentacja

 

 

Porównaj ceny ArGo w porównywarce - KLIKNIJ

 


 

 

 

 

 

 

Główna charakterystyka modelu ArGo

Marka: Arizer

Model: Go (ArGo)

Rozmiar i waga: 5,2 x 2,4 x 8,3 cm, waga 97 g

Zakres temperatur: 50 – 220 °C

Tryb ogrzewania: konwekcja

Czas nagrzewania: ~ 90 sekund

Bateria (czas działania i średni czas ładowania):  18650 3400mAh (1,5 godziny pracy baterii, 3,5 godziny pełnego ładowania)

Dostępne kolory: czarny

Gwarancja: dożywotnia gwarancja na element grzewczy, ograniczona 2-letnia gwarancja na inne wady, z wyjątkiem baterii

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Co jest w pudełku?

 

Pudełko ArGo jest w pełni wyposażone we wszystko, co jest potrzebne do używania waporyzatora jak i zabrania go ze sobą w jakąkolwiek podróż. W pudełku znajdują się:

Waporyzator Arizer Go

Wymienny akumulator litowo-jonowy 18650  3400mAh

Ładowarka sieciowa i kabel USB

2 szklane ustniki w oddzielnych tubach ochronnych

Materiałowe etui na waporyzator

2 silikonowe nasadki

Metalowa wykałaczka

4 sztuki stalowych sitek

Naklejka „Arizer”

Instrukcja obsługi

 

 

 

Rozmiar i wygląd

 

Ważąc jedynie 97 g, ArGo jest bardzo solidną i dobrze zaprojektowaną jednostką. Arizer zdecydowanie nie poszedł na kompromis w kwestii funkcji gdyż ArGo posiada praktycznie wszystkie te same funkcje, które znamy z modeli Air 2 i Solo 2 ale zapakowanie zostało w tej bardzo fajnej i poręcznej konstrukcji.

ArGo bardzo wygodnie leży w dłoni, co czyni go niezwykle przenośnym i bardzo dyskretnym waporyzatorem. Tutaj zdecydowanie przewyższa wszystkie inne modele Arizera jeśli chodzi o dyskrecję, gdyż w porównaniu, modele z serii Air i Solo są po prostu nieporęczne i mało dyskretne. ArGo z łatwością mieści się w kieszeni, ale dodatkowym atutem jest dołączone do zestawu etui, i jeśli tylko ktoś lubi to może nosić go przy pasku.

ArGo zastosowano szklaną ścieżkę pary, która jest prawdopodobnie najlepszym materiałem do waporyzacji, ale oczywiście jest też podatna na stłuczenia. Z tym modelem należy obchodzić się dość delikatnie, aby uniknąć uszkodzenia szklanych elementów.

W pudełku znajdują się dwie silikonowe nasadki. Służą one do zabezpieczenia tej części szklanej rurki, do której ładuje się susz do waporyzacji. Oznacza to, że można naładować sobie komory, zamknąć nasadką i wziąć ze sobą w podróż.

To na co trzeba zwrócić uwagę, to budowa waporyzatora i sposób użytkowania. Naciśnięcie górnej części ArGo powoduje jej przesunięcie z jednoczesnym odsłonięciem ustnika, a naciśnięcie przycisku znajdującego się na plecach urządzenia, podnosi z powrotem górną część, i tym samym chowa i zabezpiecza ustnik.

 

 

Ogrzewanie, temperatura i jakość wapowania

 

ArGo posiada bardzo szeroki zakres obsługiwanych temperatur,  50 – 220 °C. Najlepsze rezultaty osiągniemy przy temperaturze około 200 °C. Jedną z najlepszych rzeczy w tym urządzeniu jest to, że ma precyzyjną kontrolę temperatury. Można dowolnie zmieniać temperaturę w trakcie sesji waporyzacji, z możliwością wyboru już co 1 °C.

Konwekcyjna metoda ogrzewania sprawia, że ​​ArGo klasuje się dość wysoko spośród swojej konkurencji. Możemy uzyskać bardzo smaczne i gęste chmury. ArGo nie idzie na kompromis jeśli chodzi w kwestię smaku. Doskonale zachowuje cały profil smakowy wszystkiego, co masz aktualnie nabite w komorze waporyzatora.

ArGo jest dość łatwy w użyciu dzięki trzem przyciskom z przodu +, - i M. Korzystanie z urządzenia rozpoczynamy od napełnienia komory suszem. Należy zdemontować szklany ustnik i napełnić komorę suszem. Następnie, szklaną rurkę z powrotem umieszczamy w waporyzatorze, i w zasadzie to wszystko. Pozostaje jedynie włączyć urządzenie i wybrać temperaturę z jakiej chcemy skorzystać. Szklaną rurkę można wkładać i wyjmować tylko wtedy, gdy górna część wapka jest wciśnięta, i wtedy właśnie rurka zostaje odsłonięta.

 

Aby włączyć ArGo, trzeba jednocześnie przytrzymać przyciski + i M, wtedy na ekranie pojawi się odliczanie (2, 4, 6 lub 8 sekund). Po tym czasie na wyświetlaczu pojawi się uśmiechnięta buźka i usłyszymy także powiadomienie dźwiękowe. Po włączeniu rozpoczyna się nagrzewanie, więc teraz przechodzimy do ustawiania temperatury przyciskami + i -. Gdy ArGo osiągnie wybraną przez nas temperaturę, wyemituje dwa sygnały dźwiękowe. Oznacza to że waporyzator rozgrzał się do wybranej temperatury i możemy zacząć inhalację. Czas nagrzewania w zależności od wybranej temperatury oraz poziomu naładowania baterii zajmuje około 90 sekund.

Przycisk M otwiera nam także małe menu w którym można dostosować użytkowanie urządzenia, np. zmienić czas włączania, zmienić głośność sygnałów dźwiękowych lub jasność ekranu.

Po skończonej waporyzacji, urządzenie wyłączamy identycznie jak w przypadku jego włączania, tj. przyciskami + i M.

 

 

Żywotność baterii

 

ArGo jest wyposażony w wymienną baterię litowo-jonową typu 18650 o pojemności 3400mAh. Można ją ładować w urządzeniu za pomocą kabla USB podłączonego w dowolne źródło zasilania lub korzystając z ładowarki sieciowej, która znajduje się w zestawie. Żywotność baterii wynosi zwykle około 90 minut, co jest całkiem dobrym wynikiem. Jedynie czas ładowania od „wyczerpanej” do pełnej zajmuje około 3,5 godziny, więc dobrze by było mieć zapasowy akumulator 18650 na zmianę. Chociaż istnieje możliwość jednoczesnego korzystania z waporyzatora i ładowania baterii, lecz w tym przypadku czas ładowania nieco się wydłuży.

 

 

Czyszczenie

 

ArGo jest naprawdę przyjaznym waporyzatorem jeśli chodzi o kwestię jego czyszczenia. Jeżeli waporyztora będziesz używał zgodnie z przeznaczaniem to czyszczenie sprowadza się tylko do jednego elementu – szklanego ustnika.

 

Akcesoria

 

W zestawie z waporyzatorem dostajemy podstawowe akcesoria, tj. szklane ustniki, metalową wykałaczkę, zapasowe sitka, kabel USB i ładowarkę, a także materiałowe etui. Najlepsze co możemy dokupić do niego to na pewno zapasowe ogniwo 18650 a dla tych którzy chcą aby para była jeszcze delikatniejsza, można wyposażyć się w adapter wodny i podłączyć waporyzator do filtracji wodnej.

 

 

Czy ArGo jest wart zakupu?

 

W tym urządzeniu nie ma żadnych fajerwerków. Po prostu jest to naprawdę dobrej jakości waporyzator przenośny. Arizer nie próbował nadmiernie komplikować tego modelu, dodając całą masę niepotrzebnych ustawień ani nie bawiąc się zbytnio technologią. To naprawdę prosty projekt, który jest funkcjonalny, co daje mu 10/10. Zarówno początkujący jak i bardziej zaawansowani użytkownicy docenią wszystkie zalety ArGo.

 

Konwekcyjne ogrzewanie oznacza również, że urządzenie nie potrzebuje wszelkiego rodzaju sprytnych technologii wewnątrz, aby dać lepszy rezultat. Dla każdego, kto szuka dobrej jakości wapka, jest to świetne urządzenie. Łatwy w użyciu, łatwy do czyszczenia i doskonale dyskretny. Dodatkowo wymienne ogniwo zapewnia jeszcze większą mobilność i swobodę. Jest to sprzęt z wyższej półki, który przez lata będzie nam dobrze służył.

 

ArGo jest dostępny w naszym sklepie internetowym - VAPUJ.PL - KLIKNIJ